Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondták már nektek állásinterj...

Mondták már nektek állásinterjún, hogy nem vesznek fel titeket, mert gyereketek van?

Figyelt kérdés

Pénteken megyek állásinterjúra, és nem tudom meg merjem-e említeni, hogy van egy alig 3 éves, óvodás fiam. Nektek volt már ebben tapasztalatotok, amikor a kicsi miatt nem vettek fel a munkára?

Nem tudom miért, de ez jár a fejemben. Már azon is elgondolkodtam, hogy ha emiatt nem kapok állást, mit kéne mondanom. Lehet kicsit lökött vagyok. :D

Szóval ha valakinek volt ilyen, megköszönném, ha leírná. :)


2010. okt. 26. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira függ a munkáltatótól. A nővérem két kicsi után ment vissza, és a főnökének pont ekkora gyerekei vannak, és nem volt gond. De biztos van, akinél ez nem előny sajnos.
2010. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmien állásinterjún nincs joga megkérdezni, hogy van-e gyermeked.

Ugyan olyan, mint amikor valaki babatervezés előtt áll munkába. Semmi köze a munkáltatónak hozzá!

2010. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tény, hogy nincs joga megkérdezni, hogy van e gyereked, illetve hogy terveztek e még és ha igen, mikor. De úgyis meg fogja kérdezni. Hogy konkrétan rákérdez e, vagy burkoltan teszi, az más kérdés. Hogy az elutasítás oka az, hogy gyermeked van, tuti nem hangzik el. Ez ugyanis már diszkrimináció, s ezt minden munkáltató tudja.
2010. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Úgy tudom el kell mondani hogy van gyerekünk, mert nem szabad fontos információkat eltitkolni a munkaadó előtt, különben később gond lehet belőle ha kiderül. Meg ha gyes után mész vissza közvetlenül akkor mit mondasz, mit csináltál az elmúlt 3 évben? Ha azt mondod aktívan dolgoztál az hazugság, kirúghatnak érte mert eltitkoltál egy fontos info-t a munkaadó elől. Az más kérdés hogy nem kell nagyon kihangsúlyozni, itt egy anyuka írta egyszer hogy össz-vissz annyit mondott beszélgetés közben hogy van egy gyermeke, reméli ez nem befolyásolja a pályázatát, az elhelyezése megoldott. Esetleg még azt tudom elképzelni hogy most az első interjún nem mondod el, gondolom úgyis lesz több forduló, így ha komolyra fordul a dolog akkor szólsz. Bár az első interjú után már nehezebb kitérni rá, mert akkor már szakmai dolgokról van szó, úgy veszik hogy már bemutatkozott a jelölt.

Azt nem szokták elmondani hogy miért nem vettek fel, legfeljebb ha nagyon erősködsz, de a gyerek-témára úgysem fognak hivatkozni. Általában kap az ember pár nap múlva egy levelet vagy telefonhívást hogy mást választottak és kész.

Jó nagy kalappal kívánok péntekre!

2010. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Közben kiderült, hogy a Groupamához kerestek embereket, vállalkozói igazolvány, saját költségen telefonálgatás, értékesítés, szerződés megírása, stb, jutalékos rendszerben. Hát így nem megyek el az interjúra, mert szerintem ez a munka nem éri meg.

Nem adom fel a biztos, de rosszabb állásomat egy bizonytalan jobbért.

Szép napot nektek!

2010. okt. 29. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!