Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák,hogy bírtok gyerekek...

Anyák,hogy bírtok gyerekek mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
amikor visszamentél dolgozni hány évesek voltak a gyerekeid? mik voltak a nehézségek? hogyan változott a napi rutinod? mi az ami jobb és ami rosszabb lett? sok olyat ismerek akiknél,ahogy elkezdett a nő dolgozni,nemsokára elváltak.még a családomban is több ilyen van. ez csak véletlen lehet vagy van összefüggés? az is meglepő számomra,hogy az anyák mennyire bántják egymást is,élőben ęs ezen az oldalon is,ha nem megy azonnal vissza dolgozni ovikezdęskor,pedig ismerek olyat aki nem tudott elmenni dolgozni még az ovi első évében,mert minden hónapban beteg volt a gyereke egy hétig. legalább az anyáknak össze kéne tartani.,de mindenki első gondolata,hogy azért szül mert nem akar dolgozni" lusta nem dolgozik,minek vállal gyereket aki nem bírja..stb.miért nem a munkát szidják,hogy miért nincsenek anyáknak való munkák,amit akár babával is el lehet végezni,stb.fordítva kéne gondolkozni. sógornőmnek 3 fia van már kamaszok, már ötükre főz,minden nap nagy lábassal,mindennap mos,és munka mellett. ahogy nőnek egyre több a meló,de menjen vissza dolgozni... de a lényeg,neked mi volt a legnehezebb?
febr. 16. 05:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem középső csoportos a fian, de még most is annyit beteg, hogy nem tudok elmenni dolgozni. (Havi 1 hetet ha jár oviba.) Itthoni időszakos munkáim vannak, azt éjjelenként csinálom az alvás rovására, illetve amikor a férjem itthon van. A délelőtti zombi üzemmódon kívül nem sokat befolyásol az életünkben így.
febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy akinek van segítsége és a férje is kiveszi a részét miért kell lepontozni?
febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%

Nincs helyben családi segítségünk, így van fizetett (pótnagyink), aki a betegségek első napjait leszámítva be tud ugrani. Emiatt így annyira nincs gond a munkahelyeinken, bár egy vagyont kifizetünk cserébe a pótnagyinak egy-egy betegségnél... Ez van. Szerencsére már nem annyira betegesek a gyerekek. Amikor a nagyobb kezdte az ovit, még itthon voltam a picivel, a pici is elkapott mindent tőle kb., a pici a bölcsi elejét már könnyebben átvészelte, én pedig akkor még rugalmasan dolgoztam részmunkaidőben. Volt időm a háztartásra is és a betegségeket is tudtam kezelni nagyjából.

Őszintén szólva a férjem segít a házimunkában esténként/hétvégén, de ez nekünk szenvedés. 2-3 naponta főzünk, főzős napon a takarítás már nem fér bele, így vagy igyekszünk együtt összedobni 1-2 másik este alatt, vagy egyikünk kimegy a gyerekekkel, a másik meg erején felül suvickol 2-3 órán át. Egyik sem jó igazán, a hétvégéket is jó lenne inkább hasznosan eltölteni a családdal, mint takarítással, szóval ciki vagy sem, mi erősen gondolkozunk azon, hogy heti, vagy két hetente egy alkalommal keresünk egy takarítót, aki a nagytakarítást, esetleg ablakpucolást megcsinálja. A tisztaság szintentartása azért mégsem akkora feladat utána.

febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként menüzni is el lehet menni és akkor nem kell főzni minden nap
febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk 3 gyerek van,és csak gyeden voltam velük mindig, tehát 2 éves koruktól mindig visszamentem dolgozni.A legnehezebb nekem a nők,emberek gonoszsága benne.Mondom mire gondolok:ha a gyerek beteg,és elmész vele tp-re, akkor az a baj,hát hogy gondolod,miért nem oldod meg máshogy?(de hogy,ha még a nagyszülők is dolgoznak,senki nem munkakerülő,és szerencsére rokkantnyugdíjas sincs köztük)Ha betegen otthon van a mamával,mert mondjuk tud szabit kivenni éppen,és te tudsz dolgozni, akkor hogy teheted meg,hogy a beteg gyereked mellett nem vagy ott Ha nem mész vissza időben dolgozni (pl,mert nem tudnád megoldani a betegségeket az ovi első évében) akkor munkakerülő vagy,ha visszamész, akkor még ezt mégis hogy gondoltad,nem tudtad,hogy beteg lesz?Ezen kívül nem volt soha problémám,a férjem mindent megcsinál,főz,mos,takarít,szülőire jár,ketten mindent megoldunk,a nagyszülők be tudnak segíteni betegség esetén,vagy ha valakit valahova el kell vinni,pl edzésre,meccsre.Házimunkát is megosztjuk,így nem okoz gondot,ritkán előfordul,hogy elcsúszunk valamivel,és akkor van egy kis káosz,de együtt akkor gyorsan bepótoljuk ami elmaradt,és már rendben is vagyunk.
febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%

4 és 8 évesek, a nagy után visszamentem egy évre (amikor 2 éves volt), aztán a kicsi után mentem vissza végleg, szintén 2 éves korában.

Főzés: nem főzök :D Hétköznap e-foodos menüt rendelünk a munkahelyünkre (ugyanott dolgozunk, csak másik irodában), a gyerekek meg esznek az oviban, suliban. Hétvégén sütünk-főzünk, hol én, hol a férjem.

Ha betegek, akkor hála a jó égnek anyósom mindig tud és akar is rájuk vigyázni, ő meg főz minden nap, így a kajájuk akkor is megoldott. Egy kincs amúgy, nélküle sokkal nehezebb lenne minden. Anyu is ilyen, csak ő sajnos másik városban él, nem lehet csak úgy reggel "ledobni" a gyereke(ke)t nála.

Egyéb házimunka: megoldjuk, elvégre ketten vagyunk rá. Nálunk nincs az, hogy én vagyok mindenki cselédje, mindketten foglalkozunk a háztartással, sőt, pl a gyerekek is elég nagyok már hozzá, hogy elpakoljanak maguk után, a ruhát a szennyesbe dobják, ne oda, ahol épp leveszik, stb.

A fiam másodikos, hétköznap nem kap házit, csak hétvégén. Általában én ülök le vele "tanulni", azért az idézőjel, mert segíteni nem kell neki semmiben, inkább csak a társaságot igényli.

Az én munkaidőm 8:00-16:30, a férjemé 6:30-15:00. Én viszem a gyerekeket reggel, és ő hozza haza őket délután. Kellően rugalmas a munkahelyünk, tehát nap közben ha felhívnak, hogy gáz van, akkor bármelyikünk el tud rohanni bármelyik gyerekért, de pl home office egyáltalán nincs, mert nem olyan jellegű munka, amit meg lehetne otthonról oldani.

Illetve amit még meg tudnék említeni, hogy otthon ami csak lehet, az gépesítve van. Mosogatógép, szárítógép, robotporszívó...sok időt spórolnak, ahogy az ebédrendelés is.

febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sok mindent leírtak előttem,nekem sincs segitsegem,rohadt nehéz. Ő kiveszi a részét,nem segít (sonbam a maglyara ezt a segít szót!) De más az igény szint,igen

Az ablakon kb nem lehet mar kilatni,neki jó úgy nekem még nincs kapacitásom ilyenekre (neki se annyira az igaz). Négy éves a lányunk, egyelőre részmunkaidőben dolgozom és valszeg igy is marad mert az én dolgom hozni vinni,itthon maradni ha beteg. Fél éve mentem vissza,mikor ovis lett. Szerencsére tolerálják és otthonról is tudok dolgozni de hát mindenki akinek van egy csepp este is tudja ha home office van egy anya a beteg gyerekkel akkor max éjjel dolgozik.


Ja és emberek! Cityfood,interfood,efood. Úgy,a az....a legjobb dolgok a világon. Fozzon a halál. A lányom is azt eszi,semmi baj a minőségével és bőséges a választék. Azóta alig kell bevásárolni menni is.

febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak. Én az iskolai szüneteket említeném, az valami borzalom, micsoda logisztika kell hozzá. Már márciustól figyelni a hirdetett táborokat, mert mind pillanatok alatt betelik. Az eddig 11 hetes, illetve idéntől 10 hetes nyári szünetben legalább 7 hét tábor kell. Tavaly a legolcsóbb napközis tábor 15ezer/hét, de ahhoz nagyon résen kell lenni, hogy időben jelentkezzünk. Átlag 40 ezer volt tavaly. Én 1 hetet, férjem 1 hetet, 1 hét közös. Így lesz megoldva. Mert még ott az 1 hetes őszi szünet és a 3 hetes téli szünet is.

És mielőtt még bárki szólna egy szót is, nincs nagyszülő.


Valamint nekünk SNI-s a gyerek, hát az 5 napos hétből 4 délután fejlesztésekre kell járni, ami egy kisebb vagyon. 45 perces kiscsoportos foglalkozás 4-5 ezer, egyéni másfél órás fejlesztés 10-12 ezer, logopédia 6-7 ezer /45 perc. Pszichológus 10 ezer/alkalom.

febr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
2 éves volt, amikor visszamentem, egy éve. Nekem a legnehezebb, hogy úgy érzem, hogy az egész napom rohanás. Nagyon korán kelek, hogy elkészüljek, hogy mire a lányunkat ébresztem, csak az ő készülődésével kelljen foglalkozni. Rohanunk a bölcsibe, onnan rohanok dolgozni, egész nap rohanok a melóhelyen, hogy el tudjak jönni 4-kor és odaérjek érte, rohanok munka után. Akkor tudok kicsit szusszanni, amikor újra együtt vagyunk. Utána lefekvésig altatásig együtt vagyunk, játszunk, esti rutin. Altatás után jutok el 9-fél 10 felé fürdeni, még maradék házimunka, kaják összekészítése másnapra, fél 11-11kor fekszem, rettenetesen keveset alszom. A férjem nem tud jönni-menni a gyerekért, mert más munkarendben dolgozik, a város tök másik pontján, ami nem is esik útba. Cserébe a háztartást 50-50%-ban visszük (mosogat, porszívóz, elpakol, felsöpör, én mosok, teregetek, hajtogatok), mindenből kiveszi a részét, ami a gyerekkel kapcsolatos. Rossz, hogy kevés időnk van egymásra, és sokszor az is feszült. El se tudom képzelni, több gyerekkel hogy lehet így időzsonglőrködni.
febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%
2 évesen ment bölcsibe,4 órát dolgozom. Nekem az az én idő. Munkahelyem rugalmas,ha beteg a gyerek nekik csak q papír kell. Olyan munkám van hogy közben tudok zenét vagy podcastet,hangoskönyvet hallgatni úgyhogy nekem az az én idő. Jobban szeretem a munkát mint a hétvégét😅 nagyon jó érzés kimozdulni és felnőttekkel beszelgetni. a gyerek is fejlődött és jól érzi ott magát.
febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!