Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha úgy érzem az...

Mit tehetek, ha úgy érzem az apuka veszélyezteti a gyerekét a mérhetetlen igénytelenségével?

Figyelt kérdés

Olyan írjon, akár privátban, aki járt hasonló cipőben és ki tudott jönni belőle akár így, akár úgy.

A történet röviden (minden részletet nem írhatok).


Az egyik gyerekünk beteg, és emiatt kiemelt figyelmet kíván. A betegsége miatt nem önellátó és a tisztálkodásra is nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk. Ez fárasztó, megterhelő, de mit tehetek, ha apuka olyan szinten nem hajlandó még a legapróbb dolgokra se (mint kézmosás) odafigyelni, hogy az több alkalommal kórházba juttatta már a gyereket. Sajnos ott sose ismerné be, hogy az ő hibája, gondatlansága, figyelmetlensége, igénytelensége miatt kell bemenni vagy bevinni a gyereket, a személyzet meg a gyerek betegsége miatt úgy van vele, hogy hát ez van, előfordul ez mással is...vagy feltételezem volt olyan is, hogy apuka hazudott.

Már nagyon ki vagyok készülve, mert a boltba se mehetek el lassan fél órára, csak ha idehívok valakit, az apuka mellé pluszban, különben biztos, hogy baj lesz.


Sajnos mindegy mennyit veszekedtem, vagy előtte szép szóval kértem, hogy mit, hogyan, mutattam, mondták el az orvosok vavy bárki, egyszerűen nem megy be a fejébe. És még meg is sertődik vagy azt kezdi hajtogatni, hogy minden az őhibája az ő hibája, mint valami idióta.


Már elkeseredesemben az is eszembe jutott feljelentem, hogy veszelyezteti a gyerekunk, de nem lenne bizonyitekom es még szerintem bantana is engem es a gyereket is. Vagy még a végén az jönne ki én veszélyeztetem, mert hagytam, hogy ő fürdesse vagy sétáljon vele.



febr. 12. 00:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

20!


"...hogy hogyan adja rá a pólót..."


Ez nem azt jelenti, hogy a kék póló he,sett a pirosak adta rá, hanem, mondjuk azt, hogy x csövet kirangatta a helyéről, hogy fel tudja húzni q gyerekre q pólót, ahelyett hogy úgy csinalta volna, ahogy a kérdező anno megmutatta neki

febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
89%

20, te akkor vagy gyerekapoló amikor a kérdező férje...

Soha.

Egy valódi ápoló nem értetlenkedik ilyenen, felfogja elsőre, hogy a szonda miatt nem mindegy, hogy hogyan van a póló. :(

febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
1%
Komolyan nem étem, miért szülnek a nők bármilyen suttyónak... CSOK?
febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
65%

23!


Innen nézve több gyerek van. Nagy eséllyel apuka alapból nem suttyó, csupán nem tudja kezelni a sérült gyermeket. Nem csak szó szerint, fizikailag, hanem erzelmileg sem. Nem hinném, hogy ő az egyetlen, akinek gondot okoz/okozna egy nagy eséllyel súlyosan fogyatékos gyermek. Az igaz, hogy nagyon rosszul kezeli a helyzetet, ezen kellene segíteni.

febr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%
20#-as Dehogy vagy te. :D Különben tudnád,hogy egy sérült szondás gyermeknél például igen is fontos,hogy milyen pólót és hogyan adod rá esetleg nem-e kirántva belőle mindent is.... Szégyellem magam helyetted is. :D 15# vagyok.
febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

25...szerintem apuka beszállt a kommentekbe "gyerekápolóként", mert trehány öltöztetést írtam, nem pólót (de nem néztem most vissza):)


A kézmosasnal volt leragadas ez igaz, de alapból, ha valakivel összejövünk csak látom, hogy mos kezet. Csak az ilyen különleges élethelyzetre mégis, hogy lehet előre felkészülni?

Irjunk ki kérdést erről, hogy randizáskor vagy/és gyerektervezeskor alap-e azt megbeszélni, hogy mi van, ha véletlen genetikai hibas gyereket hozunk össze vagy 2 évesen elütik és lebénul vagy egy betegseg utan kiderül uj majra lesz szüksege, akkor hogyan is oldjuk meg? Ha egy nő ezt feltenne randi kerdesnek vagy gyerekvallalas elott, akkor 100-bol hany ferfi nem rohanna vilagga? Vagy valaszolná, oj mindent megoldunk majd, csak had nyulhassak vegre a bugyidba.


Ingatlan kis reszben közös, mar most ezt a kört is megfutottam, nem menne el innen :-/

febr. 13. 17:39
 27/29 A kérdező kommentje:

20-as megnéztem nem rossz polot, hanem hogyan adja rát irtam. Trehanyul.

Gyerekapolokent, peldaul fel lehet rangatni egy branülös karra egy szűk ujjú pólót, úgy hogy oda se nézel, azt majd az orvosnak mondod biztos a kismano maganak elrontotta oszt szúrsz ujat?

febr. 13. 17:44
 28/29 anonim ***** válasza:
lehet en gondolom rosszul apukanak terhere van ez a beteg gyerek. nem tudjuk tudtad e hogy igy fog szuletni, te vallaltad vagy ketten? ha viszont szuletese utan lett beteg akkor jobb lenne ha apuka kilepne a kepbol mert valoszinuleg azert kezeli igy a gyereket mert azt szeretne elerni hogy ne kelljen foglalkoznia vele.
júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

28-as, szuletese miatt vagyis szuleteskor lett beteg.

Igen, sajnos igy van. Azota itthon is tisztult a kep :-(, de tobb veszekedesunk is volt es nem akar menni, de a gyereket se latja mar el semennyire sem (es igen a legujabb az volt ugyse tudja jol csinalni (csak hat sose akarta jol csinalni) és penzt se szan ra.

júl. 13. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!