Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek teljesen más személyisé...

Akinek teljesen más személyiségű lett a gyereke mint ő maga, és nem bír vele, hogyan tudta elfogadni? El lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Kicsit félek attól, ha majd nekem is lesz gyerekem, hogy mi lesz, ha teljesen más természetű lesz mint én, mert én elég kedves, néha csendes, jószívű, normális lány vagyok, anyukám szerint is.

Most nem arra gondolok, hogy kicsi dolgokban fog eltérni tőlem, hanem ha mondjuk egy nagyon rossz gyerek lesz, akivel nem lehet majd bírni.

Van olyan, aki ezért bánta meg a gyerekvállalást?

Ez a gondolat taszít jelenleg tőle, pedig soha nem szeretném kihagyni.


2023. máj. 8. 10:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is az a nehéz legtöbbször, hogy abszolút látom benne a saját jellemvonásaimat, amit én magamban rossz tulajdonságnak érzek.

Olyan tulajdonságok, minthogy elevenebb, mint én voltam, vagy mondjuk nem érti a matekot, míg nekem az volt a kedvencem, egyáltalán nem zavaró, vagy rossz dolog szerintem.

Egy gyerek szerintem nem rossz alapvetően. Lehet eleven és ronthatják el a szülők azzal, hogy nem szabnak határokat. De egy gyerek/ember sem születik rossznak. Sokat tanítanak a gyerekek és szerintem ezt a tanítást szerintem nem rossz dolog elfogadni, felismerni akkor sem, ha néha marha nehéz.

2023. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak abban bízom, hogy nem olyan lesz ,mint én, akkor lesz igazán nehéz vele. Hát még az apjának kettonkkel 😅

De igazából nem is gondolkodom milyen lesz, hülyeség szerintem ettől felni elore. Lényeg, hogy tudja azt, hogy ránk bármikor bármiben számíthat, szerető család veszi korbe, igyekszünk neki példát mutatni, segítjük, amiben tudjuk.

2023. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem és anyámnak teljesen más a személyiségünk. Azt szoktam neki mondani, hogy szerintem valójában a nagynéném szült, mert pont olyan elbszott vagyok, mint ő. :D Nincs mit tenni, el kell fogadni egymást, senki sem fog megváltozni.
2023. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyereket akarsz nem kattogsz majd ilyen szrságokon. Kisfiam is makacs, mint èn ès hirtelen haragú, ha nem sikerül valami, mint az apja. Ès? El kell fogadnod, hogy ez nem ctrc+v kòpia, hanem egy gyerek önállò 3rtelemmel, szemèlyisèggel, ami lehet full hasonl0lò lesz hozzád, lehet teljesen ellentètes lesz. Èn nagyon közvetlen szemèlyisèg vagyok, akárkivel szòt èrtek, intèzkedős fajta vagyok, aki nem veszik el. Húgom igaz 15 èvvel fiatalabb, de teljesen más. Könyvmoly, fest, fiúsabb stìlus, magának valò, nehezen nyìlik meg ès nagyon csendes. Ettől mèg ugyanúgy egy szuper jellem, nagyon szeretem, hogy ilyen kis különleges teremtès.
2023. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja ès èn totál nem anyám vagyok, talán egy kis rèszem igen (negatìv tulajdonságban), de teljesen az anyukám anyja testvèrènek a lányára húzok. Gondolkodásban, hozzáállásban. Mindig is mondják a családban, hogy hasonlìtunk teljesen :)
2023. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%

Míg nem volt gyerekem, azt hittem, hogy minden nevelés kérdése, és ha láttam egy olyan gyereket úgy viselkedni, ahogy az én fiam, rögtön azt mondtam, hogy neveletlen, és nem foglalkoztak vele a szülők.

1,5 éves a fiam, nem hiszem, hogy ennyi idő alatt bármit is elrontottam volna, nem is vagyok az a non-stop babusgatós, elkényeztetős, ráhagyós fajta. Pár hónapos korától (azt mondják 4-5 hónapos korban alakul ki a személyiségük) nagyon hisztis, akaratos, nyafogós, mérges, nehezen kezelhető. Járunk 1-2 szakemberhez mozgásfejlődés miatt, mindenki azt mondja, hogy egyébként nagyon okos, de ilyen a természete, és sok gondom lesz vele. Én sem, és a férjem sem vagyunk ilyenek. Szerintem az vállal másodikat, akinek könnyebb/könnyű volt az első gyerekkel. Jól aludt, jól evett, nem volt problémás, stb. Én mindig három gyereket akartam, de szerintem a másodikat sem vállaljuk így be.

2023. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

#10, szerintem ez lenne amúgy a normális, ha elfogadja a szülő, és ezzel együtt a gyerek is, hogy nem egyformák.

Egy másik kérdésem alá írta egy illető, hogy amelyik ember normális, jó személyiségű, de nagyon rossz, nehezen kezelhető gyereke születik, azért is meg lehet bánni a gyerekvállalást, mert hogy már nincs kiút, tiszta stressz a szülő élete, depressziós, stb.

Pedig a szülőnek pont hogy olyannak kellene elfogadnia a gyerekét, amilyen, és nem megbánni a létezését.

Nem tudom ezt megérteni amúgy :/

Nem vagyunk egyformák, ahogy a gyerekeink sem.

2023. máj. 8. 12:20
 18/22 A kérdező kommentje:

#11, igen, ezaz, hogy egyik ember sem születik rossznak.

Ha rossz is a gyerek természete, azt lehet formálni, kezelni.

Persze sok függ a szülőtől is.

2023. máj. 8. 12:21
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

16# A hisztis, akaratos, nehezen kezelhető gyerek sem rossz gyerek. Szerintem. És mivel te sem hagysz rá mindent, nem te rontottad el. Egy néhány éves gyerek egyszerűen ilyen. Határokat igényel és folyamatosan elmegy a falig. Valamelyik jobban, valamelyik kevésbé.

Az én kislányom is marha akaratos és nyilván ez hozza magával a hisztit, de nem vagyok rajta meglepődve, mert mi is igen karakán egyéniségek vagyunk az apjával. Nyilván sokkal nehezebb vele, mint egy kis mimóza lelkű gyerkőccel, de megbírkózunk vele. A fiam hozzá képest dackorszakosan is egy buddha volt, pedig ugyanaz a nevelés, csak teljesen más természet. Anyaként szerintem az ember sokkal megértőbb. Ha látok egy hisztiző 4 évest, nem elborzadok, hogy "úristen milyen nevelés ez", hanem együttérzek, mert tudom, hogy az én gyerekem is egy időzített bomba. :) Majd változik.

Én valahol azt látom, hogy skatulyáznak a mai világban. Több emberes, nehezen kezelhető, túlzottan ingerkereső, társaságigényes, makacs, blabla... Szerintem meg GYEREK. Ha elfogadom, hogy az én gyerekem ilyen és nekem belőle kell kihoznom a legjobbat, nem hasonlítgatom másokhoz, akkor könnyebb az élet. :) Nem megváltoztatnom kell a nevelésemmel, hanem tudatosan terelgetni és erősíteni abban, hogy az akár negatívnak tűnő tulajdonságait előnyére fordítsa.

11 voltam

2023. máj. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom teljesen más, mint én. Fullra férjem tesója jut róla eszembe. Makacs, hangos, akaratos kis Pöttöm Panna. Bevallom nekem baromi nehéz, mert mi a férjemmel elég nyugis, béke párti személyiségek vagyunk.

Én azzal nyugtatom magam, hogy a mai világban lehet az ő természetével jobban boldogul majd. De jelenleg még nehéz.

2023. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!