Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz így velünk, és főleg...

Mi lesz így velünk, és főleg hogy lesz kistestvér (szexuális élet nélkül)?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom,és szüleése óta kb 3-4x szeretkeztünk. Utoljára hónapokkal ezelőtt.

Semmi gond a kapcsolatunkkal,mondhatnám szinte tökéletes családi életünk van ezt leszámítva.

Már annyira hozzászoktunk a szexmentes élethez,hogy eszünkbe sem jut.

Nekem nehéz a gyerkőccel,párom sokat dolgozik,mindketten "többre értékelünk" minden pihenésre szánt percet ami jut,minthogy szexre fordítanánk.


Volt ezzel valaki hasonlóképpen?

Hogyan változtassunk ezen?

Könnyebb lenne,ha legalább egyikőnknak hiányozna a szex,mert az ösztönözné a másikat...de így... :-((


Utóbbi hetekben a testvért tervezgetjük,de közben fent áll ez az érdekes helyzet,hogy szex nincs. Érdekes.


Mindig megbeszéljük,hogy mostmár visszahozzuk a szexuális életünket egy normális szintre,de hát ha egyszer nincs rá igényünk,akkor hiába minden megbeszélés.


Tanácstalan vagyok.


2010. okt. 5. 23:38
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Este miután lefeküdtem,még rágódtam ezen egy kicsit.

Az is eszembe jutott,hogy a szexet kötelező egyáltalán szeretni?

Mert az rendben van,hogy ez egy kiváló kifejezési eszköz arra,hogy szeretjük egymást,és tele van gyengédséggel,de mi ez amúgy is kifejezzük.


A párommal már átbeszéltük sokszor,neki is elég lenne ha kb havonta lenne valami. Tényleg boldog,és őszinte családi életünk van,igazából ezt sem élnénk meg olyan nagy problémaként,hogy szinte egyáltalán nincs szex.


Ami miatt a kérdést mégis kiírtam,az az,hogy ez ugye kb 1,5 éve tart nálunk (tehát nem olyan régen mondjuk ahoz képest akik már 20 éve házasok),és mindenhol azt hallani,hogy a szexmentes házasságok "halálra vannak ítélve". Illetve, valóban a gyermekvállalás kapcsán merült fel (ami miatt tenyészállatnak lettem nevezve),hiszen tetszik nem tetszik,bizony szex nélkül nehezen foganhat meg az a kistesó. Tehát valahogy mégis csak tenni kell valamit,ha jó így nekünk ha nem.


Ezen kívül,érdekelt,hogy vajon másoknak mi a tapasztalata,mert azért az utcán mégsem állítok meg kismamákat,hogy "Te,nálatok mennyi szex van mióta a gyerkőc megszületett?". Szóval nem tudom,másokkal is van-e/volt-e így,és hogy javul-e ez majd magától,vagy egyáltalán...


Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.

2010. okt. 6. 08:43
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk javult a helyzet.a gyerek születése utàn majdnem hat hónap telt el, mire szexeltünk. Ha kiesel a ritmusból, nagyon nehéz visszarázódni. De ha megvan újra az első együttlét, szépen átesel ezen a gondon és ujra az életetek része lesz. Mi kb heti egyszer szexelünk, van hogy többször, van hogy egy hónapig sem. De ennèl többet nem várok, nehogy megint ellaposodjon a dolog. Mert nekem kell. Igaz, nem minden nap, de kell:) ne tárgyald tul a dolgokat. Mikor lefekszetek este, egyszerüen kezd el simogatni, csókold meg a párod. Nem fog ellökni, tehát nincs mitől tartanod!
2010. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

08:39-es vagyok


"A párommal már átbeszéltük sokszor,neki is elég lenne ha kb havonta lenne valami. "


Ez rendben van, de azért a havi 1 alkalomért is tenni kell valamit és valamelyikőtknek kezdeményezni kell. De csak spontán, nehogy annyira megbeszéljetek mindent, hogy még a napot is kitűzitek:)


Egyébként a lányod születése előtt milyen gyakran volt szex?


A másik, amit még eszembe jutott az írásodból, hogy olyan, minta nem is azzal lenne baj, hogy nem vágytok a szexre, hanem egyenesen borsózik tőle a hátatok. Most persze sarkítok egy kicsit, de ha szeretitek egymást akkor azért nem olyan "megterhelő" a másik intim közelsége. Mintha "meg kéne erőszakolnotok" magatokat vagy a másikat azért, hogy újra gyereketek lehessen.


Én valahogy ezt olvastam ki a soraidból, és ha így van, akkor tényleg nem ártana megkeresni egy szakembert.

2010. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

:-)

Azért nem írtózunk,csak valami elveszett,és nehéz visszahozni a "körülmények" miatt.


Baba előtt sem voltunk túl aktívak,de azért heti 1-2 alkalom megvolt minimum.

A férjem nem kezdeményez,mert meghízott mikor terhes lettem velem együtt,és egyrészt rosszul érzi így magát (csúnyának),másrészt azt hiszi nekem sem tetszik.

Én nem kezdeményezek,mert vágyom az elismerésre,meg arra,hogy ő vegyen észre mint NŐ.

Ördögi kör.


Talán valami romantikus dologgal megpróbálkozok még ma este,hátha beválik. Valamivel,ami nem erőltetett.

Vacsora,kibontok valami bort...

Kitalálom.


Nem vágyom napi2 szexre,inkább csak arra,hogy érezzem,vonzódik hozzám és szeret,és egy kis összebújás jól esne. Nem "kell megerőszakolnunk" egymást ahoz hogy szex legyen,gondolom inkább a fáradtságunkat kéne valahogy? legyőzni,és kilépni ebből a megszokásból,ami a baba születése óta alakult ki.

2010. okt. 6. 09:31
 25/26 anonim ***** válasza:
77%

Na látod, csak kiderülnek itt a problémák, és nem egyszerűen arról van szó, hogy nem kívánjátok a szexet.

A férjednek önértékelési gondjai vannak, te pedig túl önérzetes és büszke vagy ahhoz, hogy kezdeményezz.

Próbáld mindezt félretenni, segíts a férjednek abban, hogy elfogadja magát és megérezze, hogy te így is szereted mint férfit és igenis kívánod őt. Bújjatok össze sokat meztelen, ne rögtön a szex kedvéért, csak mert jó egymás közelében lenni!

2010. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, akár az inszemináció is szóba jöhet ám, mint lehetséges kistesvér-segítő projekt :)
2010. okt. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!