Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "fél" sok anyuka a...

Miért "fél" sok anyuka a védőnőtől, miért stresszel azon, mit mond majd?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin és a környezetemben is azt látom, sokan teljesen rá vannak stresszelve arra, mit szól majd a védőnő, mintha bármi befolyással bírnak az ember életére (nyilván, a putris családoknál esetleg, de azok meg úgysem ismerik be magukról, hogy putrisak).


De hogy úristen, kutya-macska van a lakásban, mit fog szólni a védőnő?

Híztam már 5 kilót, mit fog szólni a védőnő?

Nincs még új laminált padló, mit fog szólni a védőnő?

A férjem éjszaka dolgozik, mit fog szólni a védőnő?

Nem adatom be a Bexerot, mit fog szólni a védőnő?


Az egyik ismerős anyuka pl. folyton mesélte, hogy ő minden evés előtt és után mérte a gyereket, mert a védőnő mondta, hogy így kell és teljesen ki volt már, mert nem hízott annyit, mint a "nagykönyvben" volt írva, és jaj, mit fog ehhez szólni a védőnő?


Eskü, nem értem. Nekem is ilyen mindentjobbantudó-mindenbebelemagyarázó védőnőm van, de én valahogy mindig lekakáltam, mit mond, úgyis azt és úgy csináltam, ahogy én jónak tartottam. Nyilván eljártam, mert

kötelező, bólogattam, aztán egyik fülemen be, a másikon ki, ennyi.


De sokan még teljesen rástresszelnek a védönöre, miért?



2023. febr. 26. 16:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk költözés miatt most van a 2. Védőnő(első a terhesség alatt volt). Mindkettő aranyos,rendes,bejelentkezés nélkül sosem jött. Engem így is frusztrál picit megmondom őszintén. :D Inkább ez a kötelező jelleg,nekem is picit mintha vizsgáznék érzést ad. Pedig mindent meglehet vele beszélni,hívhatom is bármikor,elmondom a véleményemet akkor is,ha más,mint az ővé,és akkor is támogat. Így is frusztráló hogy ő nagyon rendes, akkor milyen lenne,ha nem lenne az?:\ Úgyhogy megértem akiket stresszel.
2023. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk szerencsére normális a védőnőnk, segít ha kell, de nem szól bele fölöslegesen. Viszont az ismeretségi körömből kiindulva vannak köztük mindenbe beleszólók, hivatalt játszók és csak simán idegesítők is. Az anyákat még a szokottnál is könnyebb bármivel stresszelni, ha ehhez jön egy mindenben a papírformát kereső védőnő (a gyerek túl sokat/túl keveset ... az átlaghoz képest), az könnyen gyomorgörcsöt okozhat a találkozásoknál. Emellett van hatalom a kezükben. Az egyik ismerős család azért költözött 8 hónapos terhesen, mert a védőnő nem akarta hazaadatni a babát a kórházból (nem volt vezetékes vizük). De olyan is volt, amikor valamilyen szinten joggal fenyegetőzött a gyámüggyel, mert az anya homokba dugta a fejét és sokadik felszólításra sem akarta elvinni kivizsgálásra a gyerekét, mert hogy nincs vele semmi baj... amúgy van, de korai fejlesztéssel jelentősen javítható.
2023. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Ja és múltkor beállított öregem hozzánk 12:04-kor. Épp elaltattam a kislányom, én is elbóbiskoltam vele, mert első trimeszteres várandós voltam. Erre arra ébredek, hogy ugat a kutya és valaki kopog. Nyitom ki, hát a védőnő beugrott körülnézni… az előszobánál nem jött beljebb, nem is hívtam mondjuk, mert mondtam neki, hogy épp elaludtunk. De úgy lesegetett be a hátam mögé a házba, mintha nem tudom mit akart volna látni, a gyerekemet összeverve feküdni valahol vagy nem tudom. Meg is kérdezte 3szor, hogy “és Juliska??”. Mondom most aludt el… Nyilván nem fogom neki felkelteni, hogy megnézze. Fuh, úgyhogy borzalmas tud lenni. Alapvetően kedves, de mindig ott van a magatartásában egy ilyen furcsa gyanakvás, mintha mindenhol azt keresné mindig, hogy hol hibázok, mibe tud belekötni, hogy mikor buktathat le, hogy csak látszat a szép, rendezett családunk. :D Aztán lehet, hogy csak én vagyok paranoiás, nem tudom.
2023. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első védőnőnket nagyon kedveltem, kedves volt és közvetlen. Mindenben segített amiben kellett. Kiderült, hogy ő csak helyettesít ebben a körzetben, szóval később átkerültünk a második védőnőnkhöz. Ő már kicsit kötekedős volt. Folyton a babám súlyával volt elfoglalva, hogy túl sok. Kb 1-2 kgval volt több a "tankönyi" súlynál. Még ő mama is meglepődött, hogy mikor a lányom járni kezdett a súlya is korrigálódott. -.-"

Egyszer volt nálunk random bejelentés nélkül csak felcsengetett, ez nem is zavart inkább az, hogy nehezményezte, hogy nincs a lakásunkban egy darab szőnyeg se. Csak habtapi volt de már azt se nagyon raktam le mert a lányom felszedte és szétdobálta. Szerinte szőnyeg nélkül tuti, hogy a gyerek szája egy esés alkalmával fel fog szakadni és az csúnya látvány lesz. Hát nem vettem szőnyeget és a lányom szája se szakadt fel egyszer se. Aztán elköltöztünk átkerültünk a harmadik védőnőnkhöz(a jelenlegihez). Kedves ő is csak kicsit szeleburdi, összekever telefonszámokat meg papírokat. Nincs vele bajom.

2023. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb védőnő jó, ha kimegy hozzád, és amúgy kb leszrja a dolgot.

Sajnos :(


A másik véglet meg a mindenbe beleszóló, mindent szájbarágós, amitől én, szakmabeli is a falnak megyek, annyira irritáló a kioktató stílusa.

Látszik, hogy nem partnerként kezeli a leendő anyukát, hanem valami űrlényként, akir egyedül semmire sem képes.

2023. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%

13-as, ez módszertan, és eredetileg a védőnőnek NEM kéne bejelentkeznie, csak az időrend miatt nem árt.


Viszont egy előre lebeszélt látogatás lehet "kamu", értsd: minden csillivilli, szép rend, a gyerek rendben, anyuka normális.


A valóság meg (igen, egy váratlan látogatásnál derült erre fény): kosz (nem por, hanem zsíros padló, zsíros tűzhely), szellőztetés nuku, anyuka piaszagú, a gyerek két napos pelenkában, kicsípett fenékkel üvölt a kiságyban, apuka sehol...


Na, EZÉRT kell random belátogatni - általában ismerjük azokat a családokat, ahol előfordulhat ilyesmi, de ha ilyet tapasztalunk, indítjuk a kérelmet a gyermekjóléti felé, vagy visszamegyünk rögtön környezettanulmányt készíteni.


Sajnos a szépség és kellem olykor csak látszat :(

2023. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
13-as igen, ezzel tisztában vagyok és értem is. De remélem nem haragszotok, ha egy ilyen váratlan látogatás alkalmával nem vezetlek körbe a házban, mikor épp nagy nehezen elaludt a gyerekem. Felőlem jöhet, tudom, hogy ez is a dolga, de ne délben már, könyörgöm. Egy átlag kisgyerekes család ilyenkor vagy ebédel, vagy pihen. Én olyankor senkit nem szoktam zavarni. Piaszagú épp nem voltam, de akár nézhettem ki úgy, mint aki be van marva, hisz akkor riasztott épp fel a déli szunyókálásból, ami a 3 éves lányom mellett, 11 hetes terhesen életben tartott kb. Dél előtt vagy 2 után akkor jön, amikor akar. Na mindegy, szóval tudom, hogy miért jött, időzíthetne jobban is. De nyilván ennek is volt oka, akkor ért rá, vagy mittudomén. Én csak az én szemszögemből írom le, hogy mi miért kellemetlen.
2023. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem 13-asnak, hanem a 16-osnak írtam. A 13-as én vagyok. :D
2023. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
16-os ez szép és jó amúgy és jogos is. De általában amit le is írtál olyan családhoz ritkán megy a random vizit és a beszólogatás... A kisgyerek is,aki nemrég meghalt,mert éheztettèk,stb. ott hol volt a Védőnő? Illetve személyesen is tudok babáról,akit elég csúnyán bántalmaztak ráadásul problémás család,tehát fokozottan kellett volna figyelnie. Gondolom ki se ment. Éppen egy ilyenbe belefutottatok amúgy,de átlagba normàlis szülőknél megy a szivatás. Tisztelet a kivétel,mert a miénk is egy tündér.
2023. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!