Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "fél" sok anyuka a...

Miért "fél" sok anyuka a védőnőtől, miért stresszel azon, mit mond majd?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin és a környezetemben is azt látom, sokan teljesen rá vannak stresszelve arra, mit szól majd a védőnő, mintha bármi befolyással bírnak az ember életére (nyilván, a putris családoknál esetleg, de azok meg úgysem ismerik be magukról, hogy putrisak).


De hogy úristen, kutya-macska van a lakásban, mit fog szólni a védőnő?

Híztam már 5 kilót, mit fog szólni a védőnő?

Nincs még új laminált padló, mit fog szólni a védőnő?

A férjem éjszaka dolgozik, mit fog szólni a védőnő?

Nem adatom be a Bexerot, mit fog szólni a védőnő?


Az egyik ismerős anyuka pl. folyton mesélte, hogy ő minden evés előtt és után mérte a gyereket, mert a védőnő mondta, hogy így kell és teljesen ki volt már, mert nem hízott annyit, mint a "nagykönyvben" volt írva, és jaj, mit fog ehhez szólni a védőnő?


Eskü, nem értem. Nekem is ilyen mindentjobbantudó-mindenbebelemagyarázó védőnőm van, de én valahogy mindig lekakáltam, mit mond, úgyis azt és úgy csináltam, ahogy én jónak tartottam. Nyilván eljártam, mert

kötelező, bólogattam, aztán egyik fülemen be, a másikon ki, ennyi.


De sokan még teljesen rástresszelnek a védönöre, miért?



2023. febr. 26. 16:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

én arra stresszeltem rá,hogy normalis vedonom legyen, aki kéretlenül nem szol bele semmibe. fenenek sem hiányzik, felesleges stresszforras. halisten, igy is lett. 😊


abszolut megértem, hogy valakit frusztral, ha ilyen mindenbebeleszolok, mindentellenorzok vedonoje van. olvastam, van olyan védőnő aki random megjelenik a hazban, egyeztetés nélkül. ilyenkor nehez tolerálni, ha allandoan a sajatjat fujja, nyilván konfliktus kerülés végett sok kezdo anyuka inkabb probal eleget tenni. szerintem ilyenkor a legjobb bólogatni, egyeterteni, aztán mindent ugy csinalni, ahogy anyukanak/babának/csaladnak megfelel. :)

2023. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Hiába dilis nagyon sok védőnő, azèrt elèg nagy ,,hatalom" van a kezükben. Ha kifogsz egy kattant, hatalommániàsat, bàrmièrt gyàmügyet hìvhat ràd. Azt ő dönti el, hogy kiadható-e a kòrhàzból a gyerek.

Nem magyar pèlda, de magyar csalàddal törtènt Angliàban. Az ùjszülöttjük kiszìvta a sajàt alkarjàt. A vèdőnő, mondta, hogy tudja nem bàntjàk a gyereket, de neki ezt a gyàmügynek jelentenie kell. Ketten jöttek az anyàèrt ès a kèt gyerekèèrt, ùgy vittèk be őket egèsz hètvègès megfigyelèsre. Az egyik az ő kocsijukban ült, a màsik kocsival követte őket. Ha a nagyobbik gyereke viselkedèsproblèmàs lenne, bent kiborult volna, akkor lehet, hogy nem tarthatta volna meg az anya a gyerekeit.

Van persze angliàban is normàlisabb vèdőnők. MÀsik csalàdnàl csak msolyogva mondta a kiszìvott karra, hogy igen, szoktak ilyet csinàlni a picik.

Magyarorszàgon, ahol gyakarabban jön a vèdőnő, nagyobbaknàl, és kötelező is, meg nagyobb veszèlyt jelent egy-egy kattant nőszemèly.

2023. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ellenérzéseim, az elején el se akartam hozzá menni, dehát muszáj volt. Teljesen jófej volt, aztán lett két másik védőnő utána. És mindegyik aranyos volt, semmibe nem szóltak bele, ha én kérdeztem, válaszoltak, semmi negatív dolog nem volt.
2023. febr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alapvetően tök jófej védőnőm van, nem igazán szól semmiért, de nem érzem, hogy bármi hasznos tanácsot tudna adni, pedig első baba. Így igazából feleslegesnek érzem, hogy havonta találkozzunk. A fontosabb dolgokat az orvostól kérdezem meg úgyis, nem hiába ő az orvos. A kevésbé fontos dolgokat (pl. milyen pózban szoptassak) meg úgyis én fogom kitapasztalni, hiába mond bármit a védőnő. 🤷🏼‍♀️
2023. febr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert hárpia a védőnő, és azért az a legtöbb embert frusztrálja. Engem addig idegesített csak, amíg rá nem jöttem, hogy a gyerekorvos még rosszabb jutott. Szerencse, hogy utóbbit le lehet váltani.
2023. febr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az lenne a dolga, hogy segítsen, gyakorlatilag meg tényleg inkább stresszforrás. Szomorú, ha valaki segítség helyett inkább beléd rúg egyet, nem csoda, ha sokan kiakadnak rajta.
2023. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem azért szólt a védőnò , hogy a tengerimalacok mért vannak a gyerekszobába , de a pumi kutyáért nem szólt (lakótelep)
2023. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hozta a prospektusait a családi ágyról, aztán mondtam neki, hogy mi nem szándékozunk egy ágyban aludni a gyerekkel. Erre megkérdezte, hogy akkor minek akartam én gyereket, ha így gondolkodom. Engem is teljesen kiakasztott, de a faluban mindenki szidja. Az a baj, hogy elhagyta a férje, mert sajnos sérült a gyermeke, ezért mindenkivel kötözködik. Nekem is stresszforrás volt, amikor megjelent.
2023. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én pont fordítva voltam, nekem az egyik legnagyobb támogatásom volt az első hónapokban.

Lelkileg is és babagondozás terén is.

Mindig lelket öntött belém és min 10 tételes listával vártam mindig, hogy mit szeretnék megkérdezni.

2023. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyomorgörccsel megyek minden találkozóra. Olyan érzés, mintha vizsgáznék. Próbál nagyon gondoskodó, anyáskodó lenni, és ez nagyon sok. Borzasztó szájbarágós az egész, úgy beszél, mintha értelmi fogyatékos lennék sokszor, és bármit kérdez, mindig nagyon mélyen a szemembe néz, szinte még az arcomba is hajol, amíg várja a választ, mintha azt figyelné, hogy hazudok-e vagy jó választ adok-e. Borzalmas. :D pedig amúgy nem rossz fej, meg nem kötözködős, de ettől a fontoskodó stílustól a falra tudnék mászni.
2023. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!