Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tehetek ezért panaszt az...

Tehetek ezért panaszt az OEP-nél? Jogosan cselekedtek így?

Figyelt kérdés

múlt héten kértem igazolást e-mailben a GYED emről, és a levélbe beleírtam, hogy gyermekem bölcsödei jelentkezéséhez lenne rá szükségem. Erre tegnap este kaptam egy e-mailt a KMREP-tól, hogy tudomásom van e arról, hogy ha gyermekem bőlcsis lesz, akkor megszüntetik a GYEDet és GYES-t igénygelhetek csak (amúgy ezt tudtam, elég evidens) és 2010 szeptember 01-től felfüggesztették a GYED folyósításom.

De én nem kértem, hogy függesszék fel, én csak egy sima igazolást kértem, hogy fiam jövő szeptemberben kapjon bőlcsit (vagyis, hogy tudjak jelentkezni, de lehet, hogy nem kapok). Holnap megyek be az OEP-hez, de panasszal élhetek emiatt?


2010. szept. 30. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
PErsze, sőt kell is! Amíg jár a gyed és a kicsi nem ovis, addig jár neked az a pénz, nem vehetik el egy igazolásra hivatkozva!
2010. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem te is hülyeséget csináltál, miért kellene igazolás a GYED-ről ha bölcsibe megy a gyereked? Ha bölcsibe megy, akkor Te dolgozni, azaz a munkáltatódtól kellene igazolás hogy visszamész dolgozni, nem a GYEDről, ami nyilvánvaló, hogy megszünik ha bölcsis lesz a gyereked. Ha másik gyerekkel maradsz otthon GYEDen, akkor meg minek igazolás a mostani GYEDedről? Valami itt nem fehér... Miért kérte ezt tőled a bölcsöde?
2010. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a Gyed-et kell igazolni, hanem a munkaviszonyodat.

Amúgy nálunk még annak sem néztek utána, így történhetett meg az, hogy okt-ben elkezdte a kisfiam a bölcsit, jan-ig járt a gyed, akkor mentem volna vissza dolgozni, de a munkahelyemen közben létszámstopot hirdettek a válság miatt és ugye a gyes ideje alatt nem kötelesek visszavenni, így hát munkát kerestem, de nem találtam és közben ismét terhes lettem. Bölcsiben megbeszéltem, kisfiam maradhatott.

Tehát nálunk nem kellett semmi papír.

2010. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a Gyed-et csak akkortól kell lemondani, ha már ismét munkába állsz, tehát ha még nem, akkor mindenképpen fellebbezz!
2010. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne panaszkodni menj, hanem a megoldásra törekedj. Ha annyit írtál a kérelmedbe, hogy igazolás kell a gyedről, mert a gyerek bölcsődébe megy, teljesen jogosan függesztik fel az utalást, hiszen a gyed folyósítása alatt nem lehet bölcsődében a gyerkőc. A bölcsihez egyébként nem a gyedről kell igazolás, hanem a munkáltatódtól, hogy van munkaviszonyod. Higgadj le, és old meg a problémát.
2010. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 poci-maci ***** válasza:

Szia csatlakozom az utolsóhoz nekem most ment volna szeptembertől a kisfiam bölcsibe a bölcsi elhelyezéshez a bölcsi kért olyan igazolást hogy engem vissza vesznek dolgozni és ezáltal megszűnik a gyed és helyette a gyest kell megigényelnem!

De mivel útban a kis-tesó így minden marad a régiben!

2010. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tőlem a mostani keresetemről kért a bölcsőde igazolást. Ez a GYED. Ahhoz, hogy jelentkezhessünk. Nem amiatt, hogy bőlcsibe megy, hanem azért, hogy listára tegyék, hogy szeretném bölcsődébe adni, ez azt jelenti, hogy jövő szeptemberig elbírálhassák, hogy felveszik e önkorm.i bölcsődébe. Dolgozni csak akkor tudok és fogok menni, ha már tudom, hogy mikor lesz bőlcsis a fiam.


Amúgy egy hölgy elismerte, hogy félreértelmezték a levelem, de ettől nekem jövő hónapban nem jön az ellátás...

2010. szept. 30. 17:53
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ideges, csak nem értem a helyzetet. Áprilisban kértem már igazolást az adózáshoz. Akkor minden további probléma nélkül kiküldték postán. Most meg felfüggesztik a folyósítást. Ezt nem értem. Amúgy nem panaszkodni megyek, hanem személyesen kérvényt nyújtok be az igazoláshoz. Most egy hónapig nem fogok gyedet kapni a figyelmetlenségük miatt.
2010. szept. 30. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!