Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvosok ellen tettetek panaszt...

Orvosok ellen tettetek panaszt? Ha igen volt eredmény? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Értem itt a nőgyógyászokat ezalatt. Volt valaki aki elégedetlen volt az ellátással terhességgel vagy a szüléssel? Volt aki panaszt tett és volt haszna? aki nem miért nem? (gondolom többen vagyunk utóbbiak, hiszen semmit nem érünk el vele)
2011. febr. 23. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Többször is lett volna okom rá.

A legutóbbi eset az volt, hogy az uh szakorvos megtagadta a 18 hetes vizsgálatot, mert 35 fölött vagyok, és nem voltam hajlandó elmenni amnióra. Helyette a legjobb genetikán csináltattam meg a helyettesítő vizsgálatokat. De ha semmit sem csináltattam volna, akkor sincs joga visszautasítani a vizsgálatot. Végiggondoltam,és arra jutottam, hogy másra sincs szükségem, mint egy ilyen hajcihőre. Kerestem egy magánorvost, és kész.

2011. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
rám a magánorvos nem figyelt, hiába mentem hozzá rendszeresen, plusz a terhesambulanciára. Azt hiszem sajnos nincs mit tenni ellenük. vagy valakinek van pozitív tapasztalata azaz volt aki elért bármit is?
2011. febr. 23. 13:33
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostársadalom szorosan összetart. Talán attól félünk leginkább, hogy ha ügyet csinálunk egy orvossal kapcsolatban, onnantól nehezen találunk másikat.
2011. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
én nem is ettől félek, mert átmegyek egy másik városba. hanem inkább az a gondom hogy SEMMI haszna nem lenne! vagy a nőgyógy szakma nagyon elanyagiasodott és emiatt tartják magukat Atyaistennek?
2011. febr. 23. 13:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

én csak ismerek egy hölgyet, akinek az ügyeletes doki nem akarta levezetni a szülését, mert volt fogadottja is, de az valamiért nem ért oda időben- végül (itt még voltak bonyodalmak elég sok, de nem emlékszem rá) szóval végül egy magánklinikára vitte őt a férje, és ott kb 1m ft volt a költségük.

Beperelte a dokit kórházat, és végül nyertek is, kifizették az orvosi számláikat plusz még kaptak valami kártérítést is.

Egyébként majdnem életét vesztette a baba is és ő is.

(de a részleteket tényleg nem tudom pontosan- de itt most az volt a lényeg, hogy perre mentek, és nyertek is.)

2011. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
diúhéjban nálam: koraszülés, terhesség alatt félrekezeltek több midnennel (itt nem a saját doki mert azt sosem lehetett elérni). A saját dokim nem vette észre hogy a nagy hízással gond van. (víz volt)A sürgős császárnál közrejátszott a nővérek viselkedése, aroganciája akik miatt a vérnoymásom az egekbe szállt. Ma meg egy doki közölte hogy az én hibám tulajdonképpen hogy toxémiás lettem. (ma sztk alapon mentem rákszűrésre)
2011. febr. 23. 13:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne hagyd annyiban! Szerintem.....


Én már a 3.gyerekdoki ellen teszek panaszt.... a 3. folyamatban, ott sikerül a kórházzal megegyezni.

2011. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem tudom mit tegyek. 10hetesen vérnoymáscsökkentőt írtak fel anélkül hogy végeztek volna egy 24 órás megfigyelést. asztmás vagyok és mikor mentem az ambulanciára magasabb volt a vérnoymásom. mondtam hogy azért mert siettem. nomindegy, a gyógyszertől viszont 8 órára kiütötem magamat. végül befektettek, kiderült 115az átlag vérnyomásom, és erre kellett volna 3x1 Dopegytet szedni. késaőbb zsibbadtak a kezeim, iszonyatosan fájtak, fájdalomcsillapítót kellett volna szednem. a saját doki azt mondta a víz maitt van. egy alakalommal nem bírtam, kértem tegyenek valamit. a saját orvos tnem találtam. erre elküldtek pszichiátewrhez. két nap múlva ismerős csinált egy vérvételt és kiderült súlyos kalciumhiányom van. napi 3-4 calcium sandoz után elmúlt a fájdalom, de ezt hónapokig kellett szednem. A dokimat felkersetem nyaralás előtt, azt mondta semmi gond, nem gond a hízás, mehetek. a nyraalóhelyen kerültem kórházba és nem értették hogy engedhettek el, hogy nem tünt fel a hízás legalább. még az hozátartozik hogy szintén nyaralás előt az ambulanciát is felkerestem ahonnan hazaküldtek 150-es vérnyomással hogy mérjem otthon!

Bekerültem tehát a kóürházba 30 hetesen. hazajöttem onnan meszsioről, itt kezeltek tovább. a lényeg hogy egy alkalommal a nővér meghazudtolt, majd a főnővér is veszekedni kezdett velem, amire én befulaldtam, és a rajtam lévő horter mérő 200-at mutatott. ekkor rendeltek el sűrgős császárt. lányom 32 hétre született, lélegeztetőn majd oxigénen volt. 22 napig volt bent. hypotónisá, gyógytornászhoz hordjuk.


MIT TEHETNÉK?????? lenne értelme?

2011. febr. 23. 14:11
 9/15 A kérdező kommentje:

ma meg voltam rákszűrésen és közölte a vizsgálóü orvos hogy miért ettem annyit, mert amiatt híztam, a víz az max 5kg. mondtam hogy fell volt puffadva az arcom, a nyakam, bokám, kezem, ő állítota hogy én zabáltam sokat és nem bírta a szívem. hozzátartozik hogy rövid időn belül lement az a sok "zsír". császár után egy héttel 12kg. a többi a köv. egy hónapban. Magyarán víz volt, ami nem összeköthető az evéssel! ja, és miért nem ettem akkor kevesebbet???!!


mit tennétek?

2011. febr. 23. 14:13
 10/15 anonim ***** válasza:

Beszélned kellene egy ügyvéddel. Vannak olyanok is, akik speciel orvosokra ugranak. Egy konzultációt megér, ahol elmondod mi történt, viszed a papírjaid. Gondolom az ügyvéd majd őszintén elmondja, lehet-e valamit tenni.

Én ügyvédhez mennék először.

2011. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!