Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar ennyire ez a...

Csak engem zavar ennyire ez a "cicizés" kifejezés?

Figyelt kérdés
Itt is, meg más fórumokon, Facebookon, ha szoptatásról van szó, rendszerint a "cicizés" kifejezést használják az anyukák. Őszintén szólva engem irritál. Nem tudom, miért talán mert a "cici" egy testrész, s ebbe bármit bele lehet gondolni. Még ha egyértelmű, hogy az anyatejes táplálásról van szó, de számomra akkor is olyan közhelyes. Miért nem jobb, ha azt mondjuk, eszik a baba például? Egymást közt barátok, rokonok közt oké, de vadidegen embereket is az intim testrészüket mondják egymás közt? Lehet velem van baj, túl vizuális vagyok. 😅

2022. nov. 24. 14:33
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
40: a laikus csak egy példa, mert hát akár egy szoptatástól függetlenül akárki, férfi vagy akár gyerek meghallhatja egy beszélgetés során. Az anyukák hajlamosak akár egy buszmegállóban beszélgetni erről-arról. Egyébként én például amikor szültem, a kórházban nem is hallottam ezt a nővértől sem, mindenki azt mondta, hogy szopizni, szoptatni. Akkor olyan szó nincs is, hogy cici, ne is használja senki. Ha a mell mell, akkor legyen "mellezni" ennyi erőből. Amúgy azt régebben szokták mondani, hogy mellre teszik a gyereket. Ebből sem derül ki, hogy eszik a gyerek, de vhogy mégis más. Ez a cicizés olyan, mint a tápi, hurci és hasonlók. Érdekes, ezeken a szavakon kiakadnak sokan, pedig semmivel sem másabb, mint a cicizés. Ugyanaz a kategória.
2022. nov. 24. 20:21
 42/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a csecsemősök mindig azt mondták, hogy tegyem cicire, sosem mondták, hogy szoptassam. Engem a szopni kifejezés jobban zavar,de kinek ki. Hétköznapokban más embereknek én sem szoktam mondani, hogy cicizik a lányom, inkább úgy szoktam mondani , hogy anyatejes és kész. Engem legjobban az zavar, mikor T/1- ben beszélnek a szülők a gyerekekről. Ráadásul a saját férjem is ezt csinálja, imádom, mikor kezében a gyerek és akkor egyszer csak megszólal: szerintem beszartunk. Anyám...
2022. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
az nem jo hogy szoptatsz? mivel anya vagy feltételezem aki számít az nem érti félre a társaságodban.
2022. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
38%

Hát szerintem közönséges ez a kifejezés.

Ugyan úgy közönséges a nyilvános szoptatás is.

Maga a cselekmény egy olyan testrésszel, ami a mai napig megosztó.

Minden társadalmi és erkölcsi szabály felrúgva úgy, hogy tekintet nélkül hatással van a körülöttük lévőkre a saját kölyök igényeinek ráeröltetésének előre helyezésével.

Felháborító ez a fajta viselkedés.

2022. dec. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
28%
Számomra mondjuk felháborítóbb a strandon monokiniző,tangában feszítő,magát kellető nőszemély egy szoptató anyánál.De kinek mi.Végülis ugye egyiket se kötelező nézni,észrevenni.Továbbra is azt mondom,annak nagyon sok ideje van,aki azzal foglalkozik,hogy más milyen kifejezést használ,vagy hogy szoptat-e,és azt hogyan teszi.
2022. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!