Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar ennyire ez a...

Csak engem zavar ennyire ez a "cicizés" kifejezés?

Figyelt kérdés
Itt is, meg más fórumokon, Facebookon, ha szoptatásról van szó, rendszerint a "cicizés" kifejezést használják az anyukák. Őszintén szólva engem irritál. Nem tudom, miért talán mert a "cici" egy testrész, s ebbe bármit bele lehet gondolni. Még ha egyértelmű, hogy az anyatejes táplálásról van szó, de számomra akkor is olyan közhelyes. Miért nem jobb, ha azt mondjuk, eszik a baba például? Egymást közt barátok, rokonok közt oké, de vadidegen embereket is az intim testrészüket mondják egymás közt? Lehet velem van baj, túl vizuális vagyok. 😅

2022. nov. 24. 14:33
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
8-as: akkor a tápszer is szilárd étel? Mert arra is azt szokás mondani, hogy megtetjük. Az ételt (legyen anyatej vagy tápszer) etetjük, az italt itatjuk. Ha szopizik a gyerek is eszik.
2022. nov. 24. 15:05
 12/45 anonim ***** válasza:
28%

"Itt megint jön a megkülönböztetés anyatejes és tápszeres gyerek között."

. Igen, meg van különböztetve a kettő, mert a tápszert összekevered vízzel, cumisüvegbe vagy itatópohárba rakod, és jónapot.

Ezzel szemben a szoptatás sok nő számára eleinte egy kudarc, külön szakembere van, hogyan lehet jól csinálni.

2022. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
92%
Én ilyenkor rá jő az ember ,hogy mennyi időnk van, és milyen felesleges dolgokra pazaroljuk el. És most ,hogy ezt leírtam... Én is ...🤦😭😅
2022. nov. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

12-es: és ha vki csak lefejt anyatejet tud adni, mert vmi okból kifolyólag nem tud szoptatni? Ő mit mond? Hogy eteti a gyermekét? Mert ugye nem mondhatja, hogy cicizik.

13-mas: igen, de néha ez is kell. 🤣

2022. nov. 24. 15:15
 15/45 anonim ***** válasza:
81%

Én az eszik szót használtam: megetettem, tejet evett, csak az orvosi környezetben használtam a szopott kifejezést. Egyrészt mert a magyar nyelvben szerencsétlenül nincs rá semleges szó.

Másrészt nem éreztem úgy, hogy másnak tudnia kell róla, hogy mit meg hogyan eszik. Amúgy is mi mást enne egy kicsi csecsemő nem? Tej vagy tápszer. Most tényleg tudni akarja más hogy milyen módon? Engem pl nem érdekel másnál (nyilván ha mondja magától, akkor nem tudok mit kezdeni).

2022. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
75%
Engem is irritál ez a kifejezés. Egyszerűen együgyű, undorító. Két gyerekem van, mindkettőt szoptattam, az eszik, megetetem bőven szuper volt a "cicizés" helyett. Ugyanúgy zavar mikor azt mondják, hogy cicil, cicista, nagy cicis.
2022. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
11%

"Hogy eteti a gyermekét?"

. Hogy cumiból eteted?

De a kérdésed nem erre vonatkozott, mert azzal eddig sem volt gond, hogyan utalsz arra, amit az anya csinál. Azon van a vita, hogyan nevezed meg, amit a gyerek csinál.


De hihetetlen, mekkora háborút vívsz egy szón, hogy most más a tápszerellenességet is belemagyarázod más szavába...

2022. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
52%
Engem nem zavar,a szopik jobban zavar,mert az nekem sokkal kétértelműbb.De hogy mikre van nektek tényleg időtök🤦Értetted amit mondott? Akkor nincs probléma.Sokkal zavaróbb számomra,mikor valaki nem tud normálisan ragozni pl papirat papírt helyett,vagy lássuk látjuk helyett.
2022. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
78%
Engem sokkal jobban zavar, ha valaki azt mondja, hogy szopik. Anyósom szokta mondani a kislányomra, hogy még nagyban szopik, meg szopizós baba. 🙄
2022. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Én ellenállok és úgy mindom, hogy szopik, szopott, szoptatom, szoptatás. De szerintem hosszú távon a szopizik fog elterjedni, "hivatalosodni".
2022. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!