Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar ennyire ez a...

Csak engem zavar ennyire ez a "cicizés" kifejezés?

Figyelt kérdés
Itt is, meg más fórumokon, Facebookon, ha szoptatásról van szó, rendszerint a "cicizés" kifejezést használják az anyukák. Őszintén szólva engem irritál. Nem tudom, miért talán mert a "cici" egy testrész, s ebbe bármit bele lehet gondolni. Még ha egyértelmű, hogy az anyatejes táplálásról van szó, de számomra akkor is olyan közhelyes. Miért nem jobb, ha azt mondjuk, eszik a baba például? Egymást közt barátok, rokonok közt oké, de vadidegen embereket is az intim testrészüket mondják egymás közt? Lehet velem van baj, túl vizuális vagyok. 😅

2022. nov. 24. 14:33
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
65%

29-es, de kiakadtál😆 ez egy kérdésfeltevős oldal, ahol meg lehet kérdezni ilyet is. Nem tetszik ne gyere fel ide, töltsd máshol a szabadidődet.

Igen, irritáló szó a cicizés. Semmi köze a szoptatáshoz. Nekem amikor mondták konkrétan az jutott először eszembe, hogy a gyerek a cicikkel játszik, csöcsözik.

2022. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
71%

29 és majd biztos azt hiszik hogy a pár hetes csecsemő rantotthúst evett 🙈

Szerintem még egy egyszerűbb felfogásu ember is tudja mit eszik egy csecsemő.

Egy nagyobb babánál meg senki sem kíváncsi már a szoptatásra.

Szóval fenntartom, hogy informális körökben a legmegfelelőbb szó az etettem, etetés

2022. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
31: igen, vmikor nekem is az ugrik be, hogy a gyerek a cicikkel játszik, annyira nem egyértelmű ez a kifejezés.
2022. nov. 24. 17:07
 34/45 anonim ***** válasza:
30%
Nem csak babák, ciciznek 2-3 éves is. Arra meg nem annyira illik a szoptatás mert sokszor már csak "cicizés" ez.
2022. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
29%
Bocsi,de akinek a cicizésről az jut eszébe,hogy csöcsökkel játszik a gyerek,annak van baj a toronyba.
2022. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
35: miért is? Ez egy testrész, ha egy laikusnak azt mondod, hogy cicizik, akkor arra asszociál, hogy a cicivel (akár női, akár férfi, akár gyerek, mert ugye azt sem mondjuk hozzá, hogy az anyuka cicijével cicizik) vmit csinál, de nem eszik, szopik. Nyilván manapság ennek a divatos szó használatnak köszönhetően sokaknak az anyatejes táplálás jut eszébe, de ha vki csak ezt hallja: "most cicizett", hát jogos, hogy nem éppen ez ugrik be. Van egyáltalán ilyen szó hivatalosan? Szerintem inkább az beteg, hogy így neveznek egy alapvető gyermeki táplálást. Akkor inkább maradjon a szoptatás, az elfogadottabb és nem perverzebb, mint a cicizés.
2022. nov. 24. 18:53
 37/45 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem ugrott be más. Egyszerűen más kontextusban magát a cici szót sem használom. A férjem sem a cicimet markolássza, hanem a mellemet.
2022. nov. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
37: én sem használom semmilyen formában ezt a szót, ezért is zavar talán ez a szó használat minden téren.
2022. nov. 24. 19:18
 39/45 anonim ***** válasza:
35%

31-es de kiakadtál a 29-esen. Ez egy válaszolós oldal, ha nem tetszik a válasz ne gyere fel, töltsd máshol a szabadidőd 🤦‍♀️


Mostantól kifogom hangsúlyozni, hogy cicizik, csak hogy az ilyen besavanyodott tepsi valagú nőket lehessen idegesíteni. 🤣🤣

2022. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
20%
De milyen laikusok?Édesanyák beszélgetnek,akik legkésőbb a kórházban hallják ezt a szót,mert ott se szopni hozzák a babákat.Megjegyzem nekem ez a szó,sokkal pejoratívabb,még ha tudom is,hogy a csecsemő is szopik.Cicinek életemben nem hívtam sem a saját,sem a férjem mellét,ugyanis a testrész neve mell, nem cici.Te,és azok a társaid a piszkos fantáziájúak,akik a cicizésböl másra asszociálnak.Szopás alatt sokkal többen mást értenek.
2022. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!