Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar ennyire ez a...

Csak engem zavar ennyire ez a "cicizés" kifejezés?

Figyelt kérdés
Itt is, meg más fórumokon, Facebookon, ha szoptatásról van szó, rendszerint a "cicizés" kifejezést használják az anyukák. Őszintén szólva engem irritál. Nem tudom, miért talán mert a "cici" egy testrész, s ebbe bármit bele lehet gondolni. Még ha egyértelmű, hogy az anyatejes táplálásról van szó, de számomra akkor is olyan közhelyes. Miért nem jobb, ha azt mondjuk, eszik a baba például? Egymást közt barátok, rokonok közt oké, de vadidegen embereket is az intim testrészüket mondják egymás közt? Lehet velem van baj, túl vizuális vagyok. 😅

2022. nov. 24. 14:33
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
15-ös: pont erre gondoltam én is, kinek mi köze hozzá, hogyan eteti más a gyerekét? Ez tényleg úgy jön le, mintha mindenképpen ki akarná fejezni az illető, hogy ő anyatejjel táplál. De még ha így mondaná is kulturáltabb lenne.
2022. nov. 24. 16:05
 22/45 A kérdező kommentje:
20-as: a hivatalos szó a szopik, szoptat. Csak ugye ez sokakat zavart a szexuális töltete miatt, így inkább a cicizést használják. De igazából ez sem sokkal másabb.
2022. nov. 24. 16:09
 23/45 anonim ***** válasza:
39%
Azért kell különbséget tenni mert különbség van közötte. Te amúgy idegenekkel szoktál fecsegni a gyereked etetéséről? Amikor erről beszélek igenis fontos a különbség. Irritáló egy nőszemély lehetsz baromi sok idővel. Gondolom másik kérdésben nyígsz, hogy nincs énidőd.
2022. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
Fogadjunk,hogy tápszerezel,és tudat alatt írígykedsz.Engem aztán nem érdekel,soha nem is érdekelt,hogy más hogyan táplálja a gyerekét,ha tápszerrel , akkor avval.Az se érdekel,hogy ha tápszeres, akkor miért az,lustaságból,vagy egészségügyi okból.Ezt a tápszeres anyukák szokták belemagyarázni a dologba.Én mondjuk nem azért mondtam,hogy cicizik,mert mindenáron akartam,hogy tudják,hogy szoptatok,hanem mert nekem ez egy természetes dolog volt,ennyi.De hogy én még nem találkoztam olyannal,aki megszólta volna a tápszerezést,azt észrevettem,ellenben a szoptatást,azt rendszeresen.Ne szoptatás nyilvánosan,bújj el a budiba,minek szoptatás hosszan,nem kell az már neki,stb.Foglalkozzon már mindenki magával Mond akkor úgy hogy szopik.Nálam meg az jelent inkább mást.A cici meg nem testrész,az a mell.
2022. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
88%

Szoptattam, de sosem használtam ezt a szót.

Btw a tápszeresek meg állandóan a "tápival" jönnek. "Bekevertem a tápit" "Mennyi tápit adjak?" "Este még tápit adok neki/tápizik"

Hát bocs, de ugyanolyan gáz, ha nem gázabb 😂

2022. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
23: én például a védőnőnek sem mondtam soha, hogy cicizik a gyerek. Még anyukámnak sem. Volt, hogy váróban más anyukával beszélgettünk és szóba jött az etetés, akkor meg pláne nem. Nincs különbség, egy gyereknek szüksége van táplálékra, akárhogyan, akármit is kap. Nem kell megint ez a megkülönböztetés, mert ha tetszik, ha nem, ez az. Számomra meg az irritáló személy, aki állandóan ezt a cicizés szót használja. Lehet fétises. Mindegy, nem vagyunk egyformák. Amúgy nem kell ezen kiakadni, csak érdekelt, hogy más hogy van evvel. Te szereted ezt a szót, nyugodtan használd, én nem fogom. Ennyi.
2022. nov. 24. 16:38
 27/45 A kérdező kommentje:
24: még ha így is lenne, és irigykednék (nem vagyok az az irigy típus), akkor sem az zavarna, hogy így nevezik egyesek, max az, hogy nem tudok szoptatni. Alapból zavar ez a kifejezés, nem kell bele magyarázni az irigykedést.
2022. nov. 24. 16:42
 28/45 A kérdező kommentje:
25: az is gáz, de ott legalább nem egy női testrészt becézgetnek.
2022. nov. 24. 16:44
 29/45 anonim ***** válasza:
35%
Persze fétises, juj de megbántottál most az egyszerű agyaddal. Nem használom ezt a szót én szopizást használom és kapaszkodj meg nem képzelek oda egy péniszt mellé 🤷‍♀️ Nem fogom azt mondani, hogy eszik mert enni a főztömet eszi. Amúgy pont ezért a fétisezés miatt vagy irritáló, mert rögtön azt gondolod szexuális tartalma van egy szónak és megbántasz nalad valószínű sokkal különb embereket. Annyi de ennyi bosszankodni való dolog van a világban és mégis te kiválasztottad a cici szót. Nem tudom elképzelni, hogy neked rendben vannak otthon a dolgok ha ezen pörögsz szabadidődben.
2022. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

23 igazából legfeljebb az orvosnál kell megkülönböztetni.

Mármint gondolom te sem tartod fontosnak, hogy milyen módon ebédeltél, hanem csak annyit mondasz: ebédeltem.

A babáknál is legfeljebb anyuka-klubokban csacsogótémának, de amúgy meg teljesen túl van lihegve ez csecsemőkorban, de nyilván azért mert be vagy olyankor szűkülve.

2022. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!