Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha még egy gyerek vállalása...

Ha még egy gyerek vállalása bizonytalan, eladnátok vagy eltennétek a gyerekcuccokat?

Figyelt kérdés

Adtunk magunknak még némi időt arra, hogy esetleg meggondoljuk magunkat, és legyen még egy gyerekünk, utána már a korunkból adódóan sem vállalnánk, de jelenleg a nem felé hajlunk, és már sok időnk nincs.


Ti ilyen esetben megtartottátok a holmikat, vagy eladtátok? Lett még gyerek később, és esetleg megbántátok, vagy jó volt így?


2022. okt. 11. 08:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Én csak a kedvenc dolgainkat tartanám meg. Nekem nagyon jó érzés volt vásárolni a baba holmikat (akár használtat is). :)
2022. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Én megtartok mindent, nagyon sokat költöttem baba dolgokra, fele nem is kellett, vagy nem volt jó, utólag bánom, hogy nem voltam megfontoltabb, dehát első baba volt, honnan tudhattam volna :)


A másodiknál ha lesz, sokkal tudatosabb leszek, és meg is tartom, amik beváltak.

Eleve igyekeztem mindenből fehéret, meg semleges színűt venni, hogy ha ellenkező nemű lesz, jó legyen neki is.


Szerintem pénzkidobás a rahedli babaruha, főleg, hogy ígyis-úgyis megy minden nap a gép.

2022. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Bútorokat, nagyobb használati tárgyakat, téli réteges és semleges színű öltözetet eltettem és pár első ruhát is, de amúgy továbbadtam a ruhákat. Semmi sem garantálja, hogy egyező nemű baba lesz, illetve ha ellentétes évszakban születik, akkor pont nem tudom ráadni a szezonális ruhákat a nagy után. Nálam bejött, novemberi lány után jött az áprilisi fiam, így néhány fehér kezdő bodyn kívül nem örökölt ruhát.
2022. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Mindent megtartok a gyerekem gyerekének. Nekem nem volt jó érzés vásárolni, sok időt elvett, jobb lett volna, ha azt az időt a pihenésre tudom fordítani.
2022. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Ha 2-3éven belül eldőlne, kivárnék, amennyiben van hely tárolni.


Elsőről másodikra megtartottam, 2 évvel később uabban a hónapban született, ő is lány és még így is gyorsabban nő, nagyobb lábú, máshová esik sokszor a méret, de alapvetően anyagilag megérte.


Ez után viszont mindent eladtam és 3.lány 9évvel később mindenből újat kapott, nem voltak már az eleve használtan kapott ruhák további 2 gyerek után olyan állapotban.

2022. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es 30-35 éves ruhák nem szoktak oylan minőségben megőrződni hogy érdemes legyen...

Én úgy csináltam, ahogy 1-es írta, csak néhány kedvencet tartottam meg, a többit elajándékoztam rokonnak, barátnak, szomszédnak. Ha lesz még gyerekem (nagyon szeretnék, de csak pár év múlva) remélem majd én is kapok, vagy ha nem, majd vehetek cuki ruhákat :)

2022. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartok meg semmit, csak tényleg a nagy kedvenceket. Ha lesz még egy - amire az esély elég kicsi - szívesen beszerzem újra a holmikat. Plusz akkor már tudom mi kell, mi nem.
2022. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi kettőt terveztünk, ezért mindent elraktunk. De ha valamiért nem jön össze pár éven belül, akkor életkorunkból fakadóan eladjuk/adományozzuk.
2022. okt. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár kedvencet megtartok, amúgy a családban továbbadunk mindent, ahogy mi is szinte mindent kaptunk valakitől használtan.
2022. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanilyen helyzetben majdnem mindent eladtam vagy elajándékoztam, kedvencek maradtak. Nem bántam meg. Évekig csak rakosgattuk volna a cuccokat, nagyon sokminden felgyűlt volna és olyan nagyon sok hely azért nincs tárolásra. Majdnem 6 év lesz közöttük és amúgy örülök is neki, hogy be lehet szerezni mindent, mert baba úton van végül (de így is tartom, hogy nem bántam meg) És akkor a neme még nem ismert, kisfiú babával a sok rózsaszín cuccnak sok hasznát nem vettük volna. A babakocsit nem is szerettük annyira, már kiságyból is másfajtát vennék most, azért első gyerek tapasztalatával sok szempont már más nálunk.
2022. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!