Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan szülők , akinek értelmi...

Olyan szülők , akinek értelmi fogyatékos gyermekük van , ti is megkapjátok a hozzátartozóktól , rokonoktól , ismerősöktől , kollégáitoktól és más emberektől , hogy kizárólag a ti hibátok , hogy olyan lett a gyeremek , amilyen ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 12:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
37%
20. Igen, mert kifelé így illik, ha már hülye volt és mindent meg lehet magyarázni. Egy szavát sem hiszem neki.
2022. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
74%

Majd lesz az a gyerek 20-30 éves is. És a Down szindrómások nagyon nagy része lesz agresszív. Még otthon se fogja tudni tartani,megy majd az intézetbe.


Ebbe is bele kell gondolni!


"Büszkék a gyerekükre". Most még.


Dolgoztam sérült felnőttekkel,kamaszokkal. Sokszor a szülők csak kamaszkor után koppannak,hogy hoppá! Ezt nekik senki nem mondta el!

2022. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Kislányunk halmozottan sérült (mozgás, látás és értelem). Nálunk műhiba okozta, amit mindenki el tud fogadni, kivéve egyik unokatestvéremet, aki azon az osztályon dolgozik, ahol a kollégái mulasztottak. Szeirnte a mi hibánk, mert nem kellett volna ikreket vállalni (mintha ez kívánságműsor lenne), és nem fogja fel, hogy az ikrességtől független volt a kislányunk betegsége és a műhiba.
2022. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Egèszen enyhe (fokozatosan enyhülő) autista ès ADHD tünetei vannak a gyerekemnek. Kívülről nèzve csak neveletlennek tűnik. Kaptam màr eleg sok beszòlàst, de nem fogom senkinek az orràra kòtni, hogy a gyerekemnek mi ,,baja". Inkàbb elengedem a fülem mellett a beszòlàsokat, arra meg teszek, amit a hàtam mögött beszèlnek.
2022. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Nos párom úgy 42 kg rol fogyott le , 30 kg ra .

Nem szándékosan éheztette magát , hiszen szemtanúja voltam , ha evett egy falatot , az kb 5 perc múlva már jött is ki belőle .

A gyermekünknél is tapasztalható agresszivitás olykor , amiért szintén kaptunk már a szüleimtől is pl , hogy mert nem verjük meg jó alaposan , de sajnos nem ők az egyetlen akikkel harcot vívunk , a rokonok is tudnak hasonló tanácsokat adni .

Néhányszor oda csaptam neki, be vallom , de ekkor még rosszabb lett a

helyzet , mert ki ment a konyhába és késsel a kezében , őrjöngve tért vissza . Ekkor rá jöttem , hogy nem ez a helyes megoldás !

Rá jöttem ugyanis , hogy olyan emberek tanácsait fogadtam meg , akiknek fingjuk sincsen az ilyen gyermekekről , nem értenek hozzá és csak lökik a baromságaikat .

De már évek óta mindig ugyanazt halljuk párommal , hogy mi vagyunk a felelősek , csak is a mi hibánk , hogy ilyen gyermekünk lett - stb !

Mert hogy nem lett el vetetve a gyermek , meg nem törődünk vele , hogy mit csinál , mert oda sincsen csapva neki - stb !

Egyetlen orvos sem mondta nekünk , hogy bármi probléma fel merülhet és 3 éves koráig teljesen átlagos kisgyereknek tűnt .

Viszont egyetlen percig sem bánom , hogy megszületett , mert mind ez mellett egy aranyos kis gyermek , a tanárai mind kedvelik őt .

Abba az iskolába , ahová jár a gyermekem , sokkal súlyosabb gyermekek is járnak , akik nem csak szellemi , de testi fogyatékkal is rendelkeznek , akik soha nem lesznek képesek önmagukat ellátni !

És mind ezt látva , hálát adok az úrnak , hogy a mi gyermekünk nem lett annyira súlyos beteg , mert legalább testileg teljesen épp , ügyes és fürge és külsőre nem is látható nagyon a különbség egy átlagos gyermekhez képest , csak a viselkedéséből lehet sejteni , hogy problémás .

És minden olyan szülőnek , főleg anyukáknak üzenem , hogy bármilyen is a gyermekük , ki kell állni mellettük , mert ha mi nem állunk ki mellettük , akkor nem fog senki !

2022. júl. 30. 01:06
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én megszakitanam a kapcsolatot ezekkel a rokonokkal, kolléga meg nem találkozik vele és nem beszelnék rola. Ha tényleg ilyen durván tapintatlanok
2022. júl. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Ha a kollégák kérdezik , hogy van a gyerek , akkor csak annyit mondok nekik , hogy jól .

A rokonokhoz meg én nem megyek , néha ők jönnek hozzánk , ha kell nekik valami , de akkor sem tudják megállni szó nélkül általában a gyerekünket .

2022. júl. 30. 12:29
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

25-27-re:

Helyes, hogy ilyen rokonokhoz nem jártok, de legjobb, ha magatokhoz sem engeded be. Sokat nem vesztesz vele, hisz magad írod, akkor jönnek hozzátok, ha kell nekik valami (de még akkor is megjegyzést tesznek a gyereketekre).

Jó böszme rokonaitok vannak, azért szerintem nem ez az általános.

Jó olvasni 25-ben, hogy ti így is szeretitek a gyereketeket és a jót látjátok benne. :-)

2022. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Viszonylag sokat beszélgettem szakemberekkel erről is, de mindegyik válasza az volt , hogy az olyan emberek ellen , akik az ilyen szegény gyermekeken élvezik ki a szórakozásukat , nincsen orvosság , csak akkor döbbennének , vagy döbbenek rá , hogy mit is tesznek , ha egyszer nekik is ilyen gyermekük születik , vagy hasonló unokájuk lesz ! Másképpen képtelenek megérteni s felfogni .
2022. júl. 30. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!