Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szokás még megkeresztelni a...

Szokás még megkeresztelni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Mi nem vagyunk hivők és nem is szeretném megkeresztelni a babámat,de a nagyszülők szerint MEG KELL KERESZTELNI! Mondtam neki,hogy már nem divat és nem is vagyunk vallásosak,megházasodva se vagyunk stb,de nem értik meg,hogy manapság már nincs mindenki megkeresztelve. Leirnátok,hogy mennyien kereszteltétek meg a babát és mennyien nem?
2010. szept. 12. 17:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mi megkereszteltetjük, pedig nem vagyunk vallásosak. Az indokaink is eléggé földhözragadtak: nem szeretnénk ha a gyereknek később baja származna abból, hogy nincs megkeresztelve. Én tartok tőle, hogy ha a szélsőséges nézeteket vallók nagyobb hatalmat kapnak, ki tudja mi történhet a következő bő fél évszázadban. Mondják hogy a történelem ismétli önmagát. Legalább e miatt ne legyen baja.
2010. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is inkább azt látom, hogy sokak divatnak tekintik a keresztelést. Mert az milyen szép. Én ezzel nem értek egyet. Nem vagyok ellene a keresztelőnek, de képmutatásnak tartom csak azért megkeresztelni a babát, mert valakik elvárják, vagy mert az olyan szép szertartás.

Mi nem vagyunk a párommal megkeresztelve, nem vagyunk hívők, sőt házasok sem vagyunk, úgyhogy számomra természetes, hogy a fiam sem lesz megkeresztelve. Maga a szertartás nekem is tetszik, és örök emlék, stb, de csak ezért én nem kereszteltetem meg a fiam.

2010. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A párom nincs megkeresztelve,csak névadója volt. Én meg vagyok,de sose jártam templomba és nem vagyok hivő. A papokról is meg van a véleményem. Házasok se vagyunk. Akik lennének a keresztszülők,ők se házasok. Mindenki nagy ivben elkerüli a templomot. Szóval ilyen körülmények mellett nem hiszem,hogy lenne értelme keresztelőt tartani. A nagymamám erősködik a legjobban,hogy meg kell keresztelni,de ha megkérdezem,hogy minek,mi értelme van,nem tud rá válaszolni. Szerintem ezt nem kéne eröltetni. Ez olyan,hogy mindenki arra a pártra szavaz,amelyikre akar,nem lehet ráeröltetni senkire,hogy márpedig erre szavazz! Igazam van? Nagykorában meg eldöntheti,hogy milyen vallást akar,ha egyáltalán akar...
2010. szept. 13. 10:23
 14/15 anonim ***** válasza:

XXI. században élünk!!

NEM KELL, majd a gyerek eldönti nagykorában, hogy mit akar, vagy nem akar.

Nekem egyik (10 és 1,5 évesek)sincs megkeresztelve, sőt a párom sem.

Én sajnos igen, és nagyon nem vagyok kibékülve a dologgal:-((((


Sőt össze sem házasodtunk, csak úgy együtt vagyunk 19 éve.

2010. szept. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia! L28 vagyok.

Mióta válaszoltam a kérdésedre, nem megy ki a fejemből a dolog. Rájöttem, h nem is akarom, h legyen keresztelő. Minek? Pl. a mai világban szerintem a szülők halála esetén sem ez dönt abban, h ki nevelje tovább az árvákat.

A szertartás az tényleg szép, de pont azért nem volt templomi esküvőnk se, mert nem akartunk álszenteskedni.

De mivel csak jó lenne hivatalossá tenni a gyerek keresztszüleit, így gondoltam a névadóra. Na azt lehet jó bulinak tekinteni, és nincs elkötelezettség senkinek semmi olyan felé, amit ne akarna.


Írtam is ki ezzel kapcsolatban egy kérdést, amihez írtam egy ide is illő kommentet. Bemásolom.


"Mivel nem nagyon vagyunk hívők, de szeretnénk a gyereknek keresztszülőket, ezért akarnánk a névadót. Álszentség lenne csak azért megkeresztelni, mert jó buli. Néha mi is megyünk templomba, a vallást így is, úgy is megfogja ismerni, és ha felnő, eldöntheti szeretné-e v sem.

Egyre jobban kezdem azt érezni, h az emberek "divatból" kereszteltetik a gyereküket. Kivétel a rendszeresen templomba járó, tényleg hívő családoknak.

Megtudja nekem mondani valaki, h aki nem gyakorolja a vallást az miért kereszteltet?

Mert a család azt szeretné? Mert fel se merült, h ne legyen? Mert mit szólnak hozzá mások, ha nincs?

Hát mi ez ha nem divat?

10-11 éves fejjel én magam szerettem volna megkeresztelkedni, 2 évig minden vasárnap templom, erre a pap nem csinálta meg, mert nem volt szimpi neki a családom! Ahelyett, h örült volna, h egy újabb lélek csatlakozik hozzá. Na mondanom se kell, azóta messzire elkerülöm azt a templomot.

Nem a keresztelkedésen múlik az, h hiszünk-e a dolgokban!"

2010. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!