Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szokás még megkeresztelni a...

Szokás még megkeresztelni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Mi nem vagyunk hivők és nem is szeretném megkeresztelni a babámat,de a nagyszülők szerint MEG KELL KERESZTELNI! Mondtam neki,hogy már nem divat és nem is vagyunk vallásosak,megházasodva se vagyunk stb,de nem értik meg,hogy manapság már nincs mindenki megkeresztelve. Leirnátok,hogy mennyien kereszteltétek meg a babát és mennyien nem?
2010. szept. 12. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én megvagyok keresztelve, bár nem járok misére. Egy évben egyszer-kétszer elszoktam menni nagyobb ünnepeken. Mi sem vagyunk összeházasodva még, de a kicsit megkereszteltettem elég korán, 1 hónapos korában. Nálunk ez fel sem merült, hogy legyen e keresztelő vagy sem. De a ti döntéseket! Bár én azt javaslom, hogy kereszteljétek meg.
2010. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem csak olyan családokban "szokás" ahol ennek van valami jelentősége is. Ha nektek ez a szertartás nem jelent semmit, akkor fölösleges keresztelőt tartani. Nagyon sok embert ismerek, aki nincs megkeresztelve, mégsem nézik le emiatt sehol, eleve nem is kerül elő ez a téma a legtöbb helyen. Nekem általánosban is sok olyan osztálytársam volt, aki nem volt megkeresztelve, de szerintem a többség azt se tudta, hogy ki van és ki nincs.
2010. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
En egyertelmuen a keresztseg partjan allok. Szerintem sokan keresztelik mostanaban a piciket.
2010. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia! Mi házasok vagyunk! A lányom 13 hós! 3 hósan volt a keresztelő! Csak nagyobb ünnepeken megyünk templomba! Természetes volt hogy meg lesz keresztelve! Az ismerőseink közül 1 babát nem kereszteltek meg 7-ből!
2010. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mindketten meg vagyunk keresztelve, a fiunkat 4 hósan kereszteltük. Addig csak húsvétkor és karácsonykor mentünk templomba, azóta minden vasárnap járunk. reformátusok vagyunk, romániaiak. Itt nálunk még hagyománya van a templombajárásnak, keresztelésnek, még nem fejlődtünk fel a nyugathoz ebből a szempontból.
2010. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk házasok mégis 5 hetesen megkereszteltettük a fiunkat. Sőt az egész misét "végigülte" a baba is, nem csak beestünk a végére. Így volt természetes számunkra pedig nem járunk templomba évközben.
2010. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk volt templomi esküvőnk, a gyermekünket 2 hónaposan vittük keresztelni. Nem volt kérdés, hogy megtartsuk-e vagy nem. Viszont évente max 2x megyünk csak be a templomba. A baráti körböl senkit sem ismerek, aki ne vitte volna el a gyermekét. (Kecskemét)

Mindenkinek a saját döntése.

2010. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a dolog nálunk. A férjem, és az egész családja is megvan keresztelve, viszont nálunk az unokatestvéreim és én se. Volt egy időszak, mikor nem kereszteltették annyian a gyereküket. De van névadó szülőm, ami szintén járt egy szertartással. Mai napig őket hívom Keresztéknek.

Ötödikes voltam, mikor 2 évet jártam hittanra, aminek a vége a megkeresztelkedés lett volna. De a drága jó papbácsi nem vállalt el, mert hát mit is képzelünk mi, h olyan keresztszülőt választunk, akinek a gyerekei nincsenek megkeresztelve! Na azóta is így vagyok.

A kisfiunk 6 hónapos, és még ő sincs megkeresztelve. Viszont fel se merült bennünk, h ne legyen. Szeretnénk, csak még nem tudjuk mikor, és h ki lenne a legalkalmasabb keresztanyának. Ettől függetlenül a keresztapját már mindenki Keresztapunak hívja.

L28

2010. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mi még csak tervezzük a babát, de nálunk se kérdés, hogy lesz keresztelő. Szerintem ez nem divat krédése. Hanem mentalitásé. Ha te olyan családból jösz, ahol soha senki nem volt mekeresztelve, és nem érted a lényegét, akkor sztem nem feltétlenül kell. És ha csak a nagyiknak akarsz kedvezni, akkor sincs ezzel semmi baj, de sztem meg kell adni a gyereknek a lehetőséget, hogy ha később akar ezzel foglalkozni, akkor legyen megkeresztelve. Unakaöcséim is meg lettek, pedig az apjuk nagy vallásellenes, és a nagyobbik nagyon érdeklődik az ilyen dolgok iránt. Barátnőmék azért nem keresztelték meg a gyereket, mert meg akarják adni a választás lehetőségét, majd ha felnő. Viszont ha nincs semmilyennek megkeresztelve nem is akar majd választani semmilyet, mert nemfeltétlen érzi hiányát. Szóval én a keresztelésre szavazok!

2010. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt egy hasonló kérdésnél már leírtam: az enyém nincs megkeresztelve, én sem, nem vagyunk sem vallásosak, sem hívők. Templomi esküvőnk sem volt. Mondjuk én éppen az ellenkezőjét látom, nagyon is divat (ny-dunántúli város)! Nem is ismerek olyant, akinek ne lett volna templomi esküvője, meg ne lenne megkeresztelve a gyereke. Az mondjuk más kérdés, hogy ezek jó része csak azért esküdött templomban, mert az olyan szééééép. És kerestek olyan papot, aki megkeresztelte, bérmálta, meg mittudomén, egy hétvégén letudták... Viszont van jónéhány olyan ismerősöm, sőt, barátom, aki felnőtt fejjel lett hívő, és teljesen komolyan is gondolja.

Nekem az iskolaválasztással lesz majd gondom, a legjobb iskolák egyháziak, de csak ezért, képmutatásból, számításból nem fogom megkereszteltetni a gyereket. Ha majd oda kerülünk, hogy iskolás lesz, majdcsak kitalálok valamit.

2010. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!