Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok alkoholt inni a...

Szoktatok alkoholt inni a gyereketek társaságában?

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 19:58
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
67%
Szoktunk. Baráti/családi összejövetelen, esetleg néha vacsorához meg szoktunk inni 1-2 pohár bort vagy sört. Szerintem ezzel semmi baj nincs. Nem kell démonizálni az alkoholfogyasztást, jól esik nekünk is és amíg nem vagyunk részegek (nem szoktunk, vagy ha mégis, akkor azt nem a gyerek jelenlétében, nyilvánvalóan), addig neki nem lesz belőle baja. Szerintem amikor ezt a példát látja, akkor megtanulja, hogy mit jelent "mértékkel" inni, és majd kamaszként, vagy amikor ő maga is megismerkedik az alkohollal, akkor talán nem egyből azzal kezdi, hogy egy szuszra lehúzza az üveg vodkát.
2022. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
85%

Igen.


Nálunk ez nem tabu.


Vacsihoz szoktunk 1-1 pohár bort vagy aperitifet is inni.


Nem mindig, de előfordul.


Ünnepekkor viszont az egész család fogyaszt alkoholt, csak akik a sofőrök, azok nem.



Szerintem egyébként jó, ha a normális alkoholfogyasztással találkoznak, mintha semmit nem tudnak róla.


De aki amúgy sem iszik nyilván nem fog a gYereke előtt sem..

2022. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
78%
Off: nekem nincsenek gyerekem, de az én szüleim gyakran ittak alkalmakkor előttünk alkoholt és nem lettünk alkoholisták. Látjátok, én még az alkohol szagától is rosszul vagyok, sosem iszom. Nem ettől lesz alkesz egy gyerek, sőt, ennek sem kéne tabunak lennie, csak a helyén kéne kezelni.
2022. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
6%
41. meg a másik nem tudom már hányas… szóval gyakorit “nyomkodni” hivatalosan is proli dolog?
2022. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 Csakegysajt95 ***** válasza:
71%
Nekem nincs gyerekem. De annakidején a szüleink ittak előttünk egy egy pohárral. Nem lesz ettől semmi baj. Attól még én ugyanúgy 1-2 évig mikor 18 múltam, élveztem hogy ihatok, aztán kitapasztaltam, hogy mi az amit bírok.. túlvagyok jó ideje az igyunk mindent hányásig korszakon, aztán ennyi. Nem ettől lesz valaki alkoholista, nincs benne semmi baj. Azóta alkalmakkor iszom, de ennyi. 😃
2022. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
70%
most komolyan le kell pontozni azt aki be meri vallani hogy evente megiszik 3 poharral?? vagy az a bajotok, hogy van aki szerint nem kell titkolni a gyerek elott az alkohol letezeset? komolyan nem ertem, ha megfeleloen van talalva (see what i did there?), akkor a gyereknek nem fog traumat okozni hogy anya meg apa valami pirosat isznak a poharukbol vacsora melle. a traumat az IGAZI alkoholista okozza, akinek mindennapos hogy a gyerek elott seggreszegen tantorog es uvolt. AZ a trauma. egy pohar bor a vacsora melle nem az.
2022. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
10%
Nekem egy pohár bor is rossz emlékeket okozott.. nyilván nem veszed észre magadon, meg nem érzed a saját buzodet, de a gyerek igen.
2022. febr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
80%
#47 nincs gyerekem, de en voltam gyerek. nekem inkabb erdekes volt az alkohol, alig vartam hogy felnott legyek es en is reszt vegyek a szertartasban
2022. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
80%

#46


És azt miért kell lepontozni aki nem iszik? Merthogy ők is le vannak pontozva...

2022. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
#49 nem tudom, en nem pontoztam le oket
2022. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!