Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok alkoholt inni a...

Szoktatok alkoholt inni a gyereketek társaságában?

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 19:58
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
63%

29


Te azért látod, hogy a válaszadók 80%-a nem iszik, mert te iszol.


Én nem iszom, és úgy látom, hogy itt a válaszadók 80%-a iszik. Tényleg, az összes alkohol kérdésnél van egy csomó alkesz.

2022. febr. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
45%

28


Gondolom akkor a terhesség alatt sem tagadtad meg az életfelfogásod, és naponta toltad a piát az ebédhez meg a vacsihoz. Na, ez már tényleg gáz.

2022. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
38%

#33, kapásból az első hat válasz az hogy “én soha”. Nincs gond ezzel, csak akkor tényleg nem értem hol van a rengeteg alkesz, mert pl én nem hinném, hogy annak minősülök kb. kéthetente (van hogy három, nincs felírva a naptarba és nem remeg érte a kezem mikor letelt a két hét) egy pohár borral.


De akkor vizsgálva a kérdést és a válaszokat: mikor én tini voltam az osztálytársak rendszeresen úgy jöttek be iskolába, a lányok is, hogy az volt a téma ki hol szopta le magát hétvégén, kb az volt kinézve aki nem részegedett le. Ha csak végigsétáltam (nyilván nem a gyerek születése után, de úgy három évvel ezelőtt) a belvárosban éjszakánként, akkor rendszeresen elég nagy fiatalokból álló társaságot láttam, akik között több volt rendesen ittas, mint aki nem. Ilyenkor két dolog merül fel. Otthon mindenki szemellenzős és a gyerek annyira nem ismeri a piát, a szülő meg elfelejt szólni buli előtt, hogy jóból is megárt a sok, hogy mind ott szembesül vele, hogy ettől bizony be lehet rúgni, vagy otthon mindenki alkesz és ezt látja a gyerek…vagy? Az igazság szerintem az, hogy kb tök mindegy iszol-e a kétéves gyereked előtt (és itt most nem arról beszélek, hogy a sárga földig iszod magad, hanem kulturált keretek között egy pohár valamiről), mert ha tizenhat évesen olyan társaságba kerül, ahol az a menőség fokmérője, hogy mennyit bírsz inni, akkor bachatod, hogy te a gyerek miatt nem ittál vagy csak sutyiban, mert mikor menőzni kell neki ezt pont le fogja ejteni. Nyilván más, ha vallási, egészségügyi stb okból amúgy sem iszol, de azért nem egy pohár borral mutatsz rossz példát a gyereknek. Szerintem lényegesebb lenne megtanítani, de ezt sem egy pár éves gyereknek, hogy igen fiam, lehet kulturáltan inni egy-két pohár valamit, de nem leszel menőbb attól, ha magadba döntöd az egész üveg vodkát és úgy kell érted menjek, hogy világodról nem tudsz, ergo ismerd a mértéket, mert néhanapján itthon is ezt látod.

2022. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
25%
#35, egyszerűen nem reprezentatívak a válaszok. Gyerekesek között kevesebb az alkoholista, a fiatal generációban gyakoribb az absztinencia és a gyerek is. Az alkoholisták nem jönnek ide válaszolni. (Persze lehet, hogy valaki mégis, de letagad mindent.)
2022. febr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
72%
Evi alkoholfogyasztasom 2 uveg forraltbor decemberben ( 2 uveg egesz honapban). Minden egyeb alkoholt utalok.
2022. febr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
41%

34. De igen! Megtagadtam magamtól.

Nem mindenki szeret a Wellington bélszín mellé csapvizet fogyasztani. Én sem. Megadjuk a módját az étkezéseknek és ehhez hozzátartozik egy pohár /és nem több/ finom bor vagy más odaillő ital. Lehet lepontozni, de a nívós élethez ez is hozzátartozik.

2022. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
73%

38


Úgy látszik a nívós élethez az péntek éjszakai gyakorizás is hozzátartozik. Valamint a nívós válaszaid ellenére érdekes, hogy csak 3 pipás vagy.


(Persze nyilván tudom, hogy te vagy a kamu provokálós childfree szuperanyu...)

2022. febr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
28%

hagyd rájuk, 38, kész, alkoholista vagy, hogy képzeled hogy nem kólát iszol a libamájhoz?! felháborító, tényleg. apám is alkoholista, anyám is az ezek szerint, mégis a legjobb emberek széles e világon.

kérdésre válaszolva, miután a szüleim normális emberek és nem paramamik, senki nem vonult be a wcbe meginni a borát, tehát igen, kölyökkorunk óta láttunk felnőttet alkholfogyasztani. túléltük. vagy ki tudja, lehet hogy nem, öcsém mióta egyetemista rákapott a koktélkészítésre, most ahányszor hazamegyek az a program, minden estére épít valami színes innivalót. én meg hurcolom hozzá haza a fura poharakat, nagyon szépen néznek ki. amúgy nem vagyok egy nagy ivó, csak az édes/megcukrozott dolgokat iszom meg (kivéve ha a főzéshez szánt alkohol is számít, akkor én vagyok az egymillió alkoholistából legalább tíz darab)

2022. febr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
79%

Igen, de csak különleges alkalmakkor Szülinapkor, Szilveszterkor, vagy amikor együtt szokott ünnepelni a család (ha barátokkal ünnepelünk akkor ott nincsenek velünk a gyerekeink). Az apja viszont szokott sört inni, és nem bújik el a gyerek elől. Sőt, az üres sörös üvegekről le is szokta nyalni a gyerek a maradékot (jaj, meg ne kövezettek paramamik 😂)


Off:

Úgy látom a mindennap prémium kaját evő prémium Krisztike is jelen van a 38-as válasza alapján. Érdekes lehet, amikor péntek este arany bundában az Azzam yachton olívás Wagyu marhát vacsorázva, Shiraz 1951-et kortyolgatva a gyakorikerdéseket nyomkodod 😂

2022. febr. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon uncsi élete lehet a multi milliárdosoknak, hogy a gyakorit kell péntek este nyomogatni. Nem volt valami jótékonysági bál valamelyik hiper szuper 20 csillagos hotelben?
2022. febr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!