Unokatestvérek eltérő nevelése - hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
A kérdésem lényege az lenne, hogy kezelitek családon belül, ha ti és a testvéretek/párotok testvére nagyon eltérő nézetekkel nevelitek a gyerekeket? Mennyire jön ez ki, ha együtt vannak a gyerekek?
Nálunk két 2 év alatti gyerekről van szó, akik ugye unokatestvérek.
Mondok egy példát: mi például egyelőre nem engedjük az elektronikai dolgokat, TV sem nagyon megy, mesét nem látott még, telefont sose kapta meg, tablet nincs is. A sógornőmék meg ezekkel kelnek-fekszenek, a gyerek csak tablet/TV előtt eszik, játszik rajta, követeli, ha látja valakinél. Na most, ha a nagyszülőknél vagyunk, akkor ugye folyton az van, hogy hadd menjen már a mese, miközben esznek a gyerekek, hadd mutassák már meg neki az unokatesó kedvenc dalát, a mi gyerekünk miért nem ismeri, folyton erőltetik a dolgot.
Na most, nem vagyok vaskalapos, nem szólok, ha megy a háttérben valami mese, de most tartok tőle, hogy lassan eljutunk majd oda, hogy a gyerekem látja, hogy az unokatesó mindig a telefonon játszik, és ő is azt akar majd. A sógornöméknek eszébe nem jut, hogy legalább addig elvegyék, míg ott van mindkét gyerek, én nyilván nem "várhatom" el.
Na ez csak tényleg egy példa volt, mondhatnék sokfélék: ma van, ha az egyik gyereket találkozáskor is édességek tömik a szülei, a másikat nem, mi van, ha az egyik páros azt akarja, hogy húsvétra, mikulásra, mindenre ajándékot is kapjanak a gyerekek, a másik páros meg nem ért egyet vele- akkor az egyik gyerek kap, a másik nem?
Ez mondjuk nálunk is aktuális kérdés lesz, mert mi nem pártoljuk ilyen alkalmakra a játék ajándékot, akkor most én vagyok a bunkó, ha a sógornő hoz valamit a gyerekemnek húsvétra, mi meg nem viszünk, mert nem értünk egyet az elvvel?
Nálatok hogy mennek az ilyen dolgok, kinek az "akarata" érvényesül?
A mi gyerekeink nem voltak annyit együtt egyik oldali unokatesókkal sem, hogy komolyan rászoktak volna ezekre a hülyeségekre.
Egyébként nagyon hasonló volt a felállás, mint nálatok: mi képernyő- és kütyüellenesek vagyunk, és mindkét ágon az unokatesók erősen használják, egyik ágon gyakorlatilag függők, de a szülők is. A különbség az, hogy ott a gyerekek nagyobbak, mint a mieink.
Azért bevallom, eléggé ment a pumpa bennem fölfelé, amikor 20 percen keresztül mutatták az okostelefonon valamelyik mesét a kétéves gyerekemnek, aki nálunk akkor még egyáltalán nem nézett képernyőt.
Az étkezési szokások szintén őnáluk rosszak: az egész család a kilóival küzd, folyton fogyókúráznak, de egyébként nassolnak és a nagymama által véletlenül elöl hagyott pogácsát ebéd előtt is megdézsmálják. Ezen csak mosolygok...
Mi is máshogy neveljük a gyerekeinket a testvéremékhez képest. 2-2 gyerek van, vannak a fiaink egyidősek.
Nálunk sem (volt) 3 éves kor előtt képernyőidő, de sok helyen voltunk, ahol folyton ment a tévé (mint a tesóméknál is). Kisfiunk konstatálta, tetszett neki, de itthon nem hozta szóba.
Az igazat megvallva én nagyon szeretem, hogy mások máshogy csinálják, mert így láthatom, hogy minek milyen hatása lehet a gyerekekre. Itt is sokat olvasgatok, és be kellett látnom, hogy valamiben túl szigorú, másban pedig túl engedékeny vagyok. Egymástól tanulhatunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!