Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Unokatestvérek eltérő nevelése...

Unokatestvérek eltérő nevelése - hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényege az lenne, hogy kezelitek családon belül, ha ti és a testvéretek/párotok testvére nagyon eltérő nézetekkel nevelitek a gyerekeket? Mennyire jön ez ki, ha együtt vannak a gyerekek?


Nálunk két 2 év alatti gyerekről van szó, akik ugye unokatestvérek.


Mondok egy példát: mi például egyelőre nem engedjük az elektronikai dolgokat, TV sem nagyon megy, mesét nem látott még, telefont sose kapta meg, tablet nincs is. A sógornőmék meg ezekkel kelnek-fekszenek, a gyerek csak tablet/TV előtt eszik, játszik rajta, követeli, ha látja valakinél. Na most, ha a nagyszülőknél vagyunk, akkor ugye folyton az van, hogy hadd menjen már a mese, miközben esznek a gyerekek, hadd mutassák már meg neki az unokatesó kedvenc dalát, a mi gyerekünk miért nem ismeri, folyton erőltetik a dolgot.


Na most, nem vagyok vaskalapos, nem szólok, ha megy a háttérben valami mese, de most tartok tőle, hogy lassan eljutunk majd oda, hogy a gyerekem látja, hogy az unokatesó mindig a telefonon játszik, és ő is azt akar majd. A sógornöméknek eszébe nem jut, hogy legalább addig elvegyék, míg ott van mindkét gyerek, én nyilván nem "várhatom" el.


Na ez csak tényleg egy példa volt, mondhatnék sokfélék: ma van, ha az egyik gyereket találkozáskor is édességek tömik a szülei, a másikat nem, mi van, ha az egyik páros azt akarja, hogy húsvétra, mikulásra, mindenre ajándékot is kapjanak a gyerekek, a másik páros meg nem ért egyet vele- akkor az egyik gyerek kap, a másik nem?


Ez mondjuk nálunk is aktuális kérdés lesz, mert mi nem pártoljuk ilyen alkalmakra a játék ajándékot, akkor most én vagyok a bunkó, ha a sógornő hoz valamit a gyerekemnek húsvétra, mi meg nem viszünk, mert nem értünk egyet az elvvel?


Nálatok hogy mennek az ilyen dolgok, kinek az "akarata" érvényesül?



2022. febr. 14. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is én vagyok az olyan, aki kicsit máshogy csinál dolgokat, mint a sógorék. Ott idősebbek is a gyerekek egy kicsit. Ha én nem engedek valamit, akkor én kezelem a szitut, mert az én elveim és nem várom el, hogy meg legyen vonva náluk valami, ami nekik természetes. Nekem olyankor nehezebb, de ez van. Azt általában figyelembe veszem, hogy ott a nagyobbik nagyon rá tud bámulni bármilyen elektronikára, ezért nem kapcsolok semmit, legfeljebb halk zenét. Akkor is, ha az enyém meg leszrja a tv-t. Az ajándék meg nem a te elveidről szól. Bunkónak fognak gondolni, ha nem adsz. Ez is sajnos ilyen. Nem az a kultúra, hogy nem adunk. Szeretetnyelv a magyaroknál, mint az étel a nagymamánál. Itt sajnos a gyerekkel tolsz ki máskülönben. Be kell nyelni, vagy ilyen alkalmakkor nem találkozni.
2022. febr. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A ti otthonotokban a saját szabályaitok szerint élhettek, de ha a nagymamáéknál vannak, akkor ott nem ti döntitek el, hogy mit lehet, mit nem. Nekünk nem volt otthon tévénk, de mikor anyukámnál volt a lányom, akkor nyugodtan nézhette. Mi ritkán vettünk neki csokit, de ha a mama adott, akkor azt elfogadtam. A nővéremék is más elvek szerint éltek, senki akaratának nem kellett érvényesülnie. Miért kéne a sógornődnek elvennie a telefont a saját gyerekétől, amiért te a tiédnek nem engeded meg? Ha te nem adsz édességet a tiédnek, az oké, de ezért ő se adjon a sajátjának?
2022. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

A mi gyerekeink nem voltak annyit együtt egyik oldali unokatesókkal sem, hogy komolyan rászoktak volna ezekre a hülyeségekre.

Egyébként nagyon hasonló volt a felállás, mint nálatok: mi képernyő- és kütyüellenesek vagyunk, és mindkét ágon az unokatesók erősen használják, egyik ágon gyakorlatilag függők, de a szülők is. A különbség az, hogy ott a gyerekek nagyobbak, mint a mieink.

Azért bevallom, eléggé ment a pumpa bennem fölfelé, amikor 20 percen keresztül mutatták az okostelefonon valamelyik mesét a kétéves gyerekemnek, aki nálunk akkor még egyáltalán nem nézett képernyőt.

Az étkezési szokások szintén őnáluk rosszak: az egész család a kilóival küzd, folyton fogyókúráznak, de egyébként nassolnak és a nagymama által véletlenül elöl hagyott pogácsát ebéd előtt is megdézsmálják. Ezen csak mosolygok...

2022. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is máshogy neveljük a gyerekeinket a testvéremékhez képest. 2-2 gyerek van, vannak a fiaink egyidősek.

Nálunk sem (volt) 3 éves kor előtt képernyőidő, de sok helyen voltunk, ahol folyton ment a tévé (mint a tesóméknál is). Kisfiunk konstatálta, tetszett neki, de itthon nem hozta szóba.

Az igazat megvallva én nagyon szeretem, hogy mások máshogy csinálják, mert így láthatom, hogy minek milyen hatása lehet a gyerekekre. Itt is sokat olvasgatok, és be kellett látnom, hogy valamiben túl szigorú, másban pedig túl engedékeny vagyok. Egymástól tanulhatunk.

2022. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A gyerekek rugalmasak, èrtik, hogy màs közegben màsok a szabàlyok.
2022. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyermkeke bármilyen életkorban nagyon értelmesek, okosokat. Meg fogják érteni, ha más házban más a szabál,y mint otthon anyuéknál.
2022. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!