Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha már lassan...

Mit tegyek, ha már lassan utálok a saját csaladommal lenni?

Figyelt kérdés

A férjemnek van két gyereke, 16 és 14 évesek.

Az első közös gyerekünk születése után a férjem helytállt a munkahelyén, az apaságban, házimunkában és férjként is. Amikor a második gyerekünkkel voltam várandós, akkor anyuci bemondta az unalmast, hozzánk hozta a két gyereket, ő meg eltakarodott szépen 250 km-rel arrébb a "szerelméhez", így egyszerre váltam egygyerekes anyából négygyerekes anyává. Igen ám, csak előtte anyuka felhergelte ellenem a két gyerekét, és mindennapom egy gyötrelem. Ide le se írom inkább, hogy miket vágnak a fejemhez, mivel idegesítenek folyton. Számomra ez azért is nehéz, és azért visel meg ennyire, mert nem az én gyerekeim, nem az én feladatom lenne őket nevelni, főleg úgy, hogy semmibe vesznek mindent, gúnyolódnak a családomon, stb. Akkor miért kezdtél kisgyerekes apával? Ha kell a fa.., akkor kelljen a gyerek is....


Igen ám, csak nem úgy, hogy mindent én csinálok egyedül. A férjem azóts nem is foglalkozik a gyerekekkel, max megfürdeti őket, meg 10 percet bohóckodik nekik és ennyi. Sokat veszekedünk, mert mindig a gyerekeinek ad igazat, és neki most pont, hogy jobban oda kellene tennie magát, mert a két nagy nem az én gyerekem, hanem az övé. Megy a vita, veszekedés, már nem is szeretek otthon lenni. Addig van nyugalom, amíg haza nem érnek.


2021. nov. 25. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
A saját kamasz gyerekeid se lesznek jobbak...
2021. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Egy 2 gyerekes férfi nem egy főnyeremény. Ez sajnos mindig. Enne van a pakliban. Költözz el a 2 kisgyerekkel. Ha egyedül kínlódik a 2 kamasszal talán összekapja magát és megbecsül téged.
2021. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd a férjeddel, hogy vagy melléd áll és ketten megnevelitek a két nagyot, vagy elváltok, te viszed a kicsiket, ő meg oldja meg egyedül a nagyokkal
2021. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan amit írnak, hagyd ott a 2 nagy gyerekkel. Mindjárt át fogja értékelni a helyzetet. Férjednek kellene kiállni érted. Megmondani a nagyoknak, hogy tisztelettel beszéljenek és viselkedjenek veled!
2021. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Most nem leszek népszerű, de tudtál a gyerekeiről, te vállaltad, hogy bizony, ha valami történt volna anyukával, mert nem csak az lehet, hogy elköltözik, de ne adj Isten baleset vagy akármi, akkor a 2 gyereket nagy valószínűséggel nektek kell majd nevelni. Azt sem erőltette senki, hogy nem 1, de 2 közös gyereketek szülessen még ehhez. Nyilván a két kamasz viselkedése elég bicskanyitogató, ahogy őszintén szólva a férjedé is, de egy kicsit azért lehettél/lehettetek volna előrébb látóak. Ezután már én is csak azt tudom mondani, hogy a férjed nézeteit csak drasztikus úton tudnád megváltoztatni, ha otthagynád őt a 2 naggyal, te meg egy időre (vagy ha nem változtat, örökre) elköltöznél a kicsikkel.
2021. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az tetszik, hogy anyuci a szar alak mert lepasszolta apunak a saját gyerekeit…gondolom a kedves férjed neki is annyira volt társa, hogy szart a saját gyerekeire. Nem az előző asszonyt kell szidni, hanem apukával elbeszélgetni, hogy minek csinált 4 gyereket ha ennyire nem érdeklik. Tuti nem tutujgatnám az idióta férjem gyerekeit…
2021. nov. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A gyerekei életében részt vett. Tanult velük, szülőire ment, voltak közös programok, elment meccsekre, versenyekre, ő is vitte őket, gyakorolt velük, főzött nekik, vásároltak, stb. Tehát nem sz.rt a fejükre.

De ha én írtam volna ki, hogy elegem van a saját gyerekeimből és le akarom passzolni az apjuknak, és hónapokig feléjük se nézek, akkor vasvillával kergetnétek ki a világból.

2021. nov. 25. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értem. Eddig foglalkozott mind a 3 gyerekével, és most hogy 4 lett nem foglalkozik egyikkel sem?
2021. nov. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

“ Igen ám, csak nem úgy, hogy mindent én csinálok egyedül. A férjem azóts nem is foglalkozik a gyerekekkel, max megfürdeti őket, meg 10 percet bohóckodik nekik és ennyi. ”


Te írtad le, hogy szar a fejükre. Ezért írtam, hogy a probléma elsősorban a férjeddel van és hiába szidod az előző asszonyt, a férjed az aki nem neveli a gyerekeit. Vele kell ezt rendezned.

2021. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Atya ég milyen válaszok. Mindenki itt éli ki a frusztrációját? Költözz el a babával egy időre. Férjeddel meg beszélj, hogy nevelje meg a gyerekeit. Elég nagyok már ahhoz, hogy tudjanak normálisan viselkedjenek, ha nem alkalmazkodnak az új családi élethez, nem tisztelik apa új feleségét, kívül tágasabb, kollégium, vagy anyuka vigye őket azonnal.
2021. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!