Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a saját...

Miért van az, hogy a saját családommal nem tudok kedves lenni?

Figyelt kérdés
Szívesebben elmondom vadidegennek, vagy barátaimnak vagy bárkinek inkább a titkom vagy bánatom, mint nekik, szívesen nyitok is mások felé, de ha otthon vagyok olyan mintha meghalnék. Utálatos leszek és passzív alig szólok pár szót, és érzek egyfajta haragot. Soha nem mondtuk egymásnak, hogy szeretlek. Kisebb koromban állandóan ellenőriztek, és volt a legfontosabb, hogy meglegyen a lecke, meg hogy ki hányast kapott. A család főleg apám politikája az, hogy mindenki hülye, csak ő nem. Nem mondom, hogy rossz gyerekkorom volt, de soha nem éreztem azt, hogy bízhatnék bennük, nem alakult ki szoros kötődés. Szüleimmel azon kívül, hogy hogy vagyok és mit csinálok és, hogy más hogy van és mit csinál nem tudunk beszélni, és nem is érzem, hogy ettől többet kellene mondjak nekik. Ha ők kérdeznek válaszolok, de magamtól soha nem mondok semmit, még annyit sem, hogy vannak, nem érdekel. Nem szeretek hazajönni, alig vártam költözzek el itthonról, de most a korona miatt megint itthon ragadtam. Sokat gondolkodok ezen, hogy miért vagyok ilyen, más emberekkel meg miért vagyok barátságos és nyitott? Van erre valami reális magyarázat? Vagy csak én vagyok ilyen kegyetlen? 23/L

2020. jún. 22. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy kegyetlen, és nincs veled semmi baj. Úgy értve, hogy teljesen jól reagálod le a családod viselkedését és "hozzád állását".

Szinte ugyanígy volt az én családomban is, én is írhattam volna ezt a kérdést. Nekem pl. pont ezért anyám korú kolleganők voltak a legjobb barátnőim, bizalmasaim a munkahelyemen, nekik el mertem mondani, ami bánt, fiú ügyeket is, főiskolai terveket is (amikor pl. annyi idős voltam, mint most Te). Anyámnak semmit, de ez valahogy egyenes következménye volt annak, ahogyan ő viselkedett velem (és apám is). (Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy ezek az anyám korú barátnők, kolleganők sosem éltek vissza a bizalmammal egyébként.)

Szerintem a szüleid azt kapják tőled, amit két évtized alatt megalapoztak a viselkedésükkel, ne bántson a dolog.

2020. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!