Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen hogyan tisztítsam ki...

Terhesen hogyan tisztítsam ki a zuhanyzót a penésztől?

Figyelt kérdés

Nem sok, de szeretném eltüntetni a penészt, ami a csempe fugában jelent meg. Eddig nem jelentett gondot, kivéve, hogy rettenetesen büdös a szer. Na de kiszellőztettem, kinyitottam a szobák ablakait, kereszthuzatot csináltam - ugyanis a fürdőben nincs ablak.


Terhesen szabad használni penész elleni szert? Vagy használjak valamilyen természetes szert? De mit? Tippek, ötletek? Köszönöm szépen előre is.



2021. nov. 24. 10:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
ecet,szavo penész elleni.párod csinálja meg,de ha te ennyire akarod akkor válasszatok penészre valot ami nem erős
2021. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

Miért csinálja a párja? A terhesség nem betegség, csak állapot. Régen még a 6. hónapban is melóztak a földeken.


Meg a hidrogénperoxid tényleg semleges.

2021. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mint előtte
2021. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
60%

#22! Miért ne csinálhatná a férje? Ő tán nem ott él és nem használja a fürdőszobát?


Én mindent csináltam a terhességeim utolsó heteiben is, bútort is összeraktam és a veteményessel is foglalkoztam rengeteget, de vegyszerekhez nem szívesen nyúltam én sem.

2021. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
76%

24.-re.


A hidrogénperoxid, amit írtam, veszélytelen a magzatra.

2021. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
51%

Ha nincs a fürdőben ablak, akkor lennie kell egy szellőző nyílásnak. Ha van és megjelenik a penész, akkor ennek ellenére nincs szellőzés. Ez azért van, mert a mai modern ablakok légzárása tökéletes(Msz EN 12 207 4. osztály). Így nem tud bejönni levegő, viszont akkor nem is megy ki, nincs cirkuláció. Tenni kell az ablakokba rejtett ablakszellőzőket, annyit, amennyit a német szabvány ( DIN 1946-6 Feuchteschutzlüftung) előír. Így lesz egy minimális finom, az érzékszerveinkkel nem érezhető szellőzés, alacsonyabb lesz a páratartalom és nem lesz penész. Szerintem ez a jó megoldás, nem a Savo, stb. meg a párátlanító készülék. Így lesz némi friss levegő a lakásban és és pl. radikálisan csökken a CO mérgezés esélye is. Sokan nem tudják, miért van a nyílás a fürdő falán és lecsempézik. Ha esetleg nálatok is ez történt, javaslom a szellőző nyílást ismét tegyétek szabaddá. Az is előfordul sokszor, hogy kicserélik a kéményes gázkészüléket pl. elektromosra. Ilyenkor is bedugják a kéményt.

Csakhogy az a kémény a régi ablakok mellett a gázkészülék üzemszünetében szellőző kürtőként is funkcionált. Ezért nem szabad azt sem ledugózni akkor sem, ha már nincs bekötve a gáz. Ha mégis, akkor más módon kell a szellőzésről gondoskodni.

2021. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!