Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után hogyan oldjátok...

Szülés után hogyan oldjátok meg az "én" időt? -fürdés,hajmosás, edzés?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha a baba elaludt, apuka / nagymama tud arra a kis időre figyelni rá :)

Legalábbis én így oldottam meg.

2021. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Van apja / másik szülője annak a gyereknek, remélhetőleg. Ő is kiveszi a részét, amiből tudja.
2021. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Amíg a baba aludt. Plusz van neki apja is. Simán van időm mindenre, úgy, hogy nagymama nincs a láthatáron.
2021. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nálam a fürdés, hajmosás nem én idő, hanem alapvető szükséglet, így prioritást élvez rögtön a babám alapvető szükségletei után. Erre nyilván mindig van idő, legrosszabb esetben akkor, ha a férjem hazaér, de igazándiból sosem volt erre szükség. Mikor nagyon kicsi baba volt, akkor megvártam, míg elaludt, most már 8 hónapos, még edzeni is lehet mellette, ha bevonom, amíg letusolok, addig beviszem magammal, eljátszik ott is.
2021. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk a fürdés meg a hajmosás nálam nem énidő, hanem alap. De egyébként mindent úgy oldok meg, hogy van apja a gyerekeimnek, akit be lehet vonni a teendőkbe. Gondolom egy apa sem dolgozik 24/7.
2021. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Az énidő nekem a puzzle, az olvasás és a színház, előbbi 2-t alvásidőben, utóbbit csak egy éves koruk után oldottam meg. Fürdés, hajmosás, körmöm rendbetétele alapvető szükségleteim, ezekre mindig jut idő, hiszen van édesapja is a gyermekeimnek. Ha tudtam, hogy tovább tart valami, akkor közvetlenül szoptatás utánra időzítettem, ilyenkor a férjem büfiztetett és altatott.
2021. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen nem értem mi a hajmosásban akkor nagy cécó, hogy lassan ünnepnapot állítanak a friss anyukák neki?
2021. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Szülés után szinte egész nap aludt a kisfiam.

Rengeteg időm volt magamra a házra stb legalább 1,5 hónapos koráig. Akkor jött 1 hónap nehéz időszak, akkor mindig a párom volt a kisfiúnkkal ha valamit csináltam, most 3 hónapos múlt, olyan szépen eljátszik egyedül a játszószőnyegen hosszú időket illetve ha alszik akkor is van időm magamra is bőven.

Szerintem ha már elindul akkor lesz kevesebb időm mikor a figyelmem nagy részét bőven neki kell majd szentelnem, hogy merre megy, mit csinál stb

Most ez még ilyen szempontból egy szuper időszak

2021. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Én idő...amikor aludt a baba, letudtam az alapvető dolgokat: háztartás, alvás, fürdés. Bő másfél évesen még kétszer aludt egy nap. Esti alvás után kezdődött az igaz én idő.


Most két gyereknél, hát a férjem szerint a bevásárlás "buli", így vagy csak az egyiket viszem vagy egyiket se. A heti 1* lévő táncpróbára visszük mindkét gyereket. Az én idő az esti altatás után, a fürdés, munka után van.

Egyszerre ritkán alszanak, így a háztartást etápokban oldom meg.

2021. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha alszik. Este szoktam mindig füröndi, hajat mosni, szőrteleníteni stb. Olyankor itthon van az apja is. Napközben ha alszik, sorozatot nézek, olvasok, takarítok, főzök vagy alszom én is. Segítség nincs.
2021. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!