Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ha emiatt rosszul...

Normális ha emiatt rosszul érzem magam? Büszkének kéne lennem rá,de...

Figyelt kérdés

11. osztályos a fiam. Nem igazán érdekli a tanulás. A motorok, motorok szerelése, karban tartása annál inkább. Ezzel szeretne foglalkozni, nem szeretne tovább tanulni, max ilyen vonalon.

Az osztálytársai, barátai, ismerősök gyerekei mind egyetemre mennek. Orvosok, tolmácsok, jogászok lesznek.

Az enyémet csak a motorok érdeklik. Ügyes benne, alkatrészekből összerakott egy motort, szereli is a sajátjait stb...

Kicsit rosszul érzem magam, amiért nem érdekli a tanulás.


2021. nov. 13. 22:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
14 évesen még jó, hogy csak hobby volt. De akkor ebbe az irányba kellett volna tanulnia.
2021. nov. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy számodra kicsit nyers leszek, de fontos lenne, hogy túlláss a bánatodon.

A gyerekeink élete nem attól lesz értékes, ha a mi álmainkat követik. Szép elképzelés egy (a szülő szerint) presztízs szakmába betolni a gyereket, aki aztán abból boldogan és gazdagon éldegél. De a valóság az, hogy a gyerekeinknek saját, tőlünk független képességeik, álmaik és céljaik vannak, amik elég ritkán egyeznek meg teljes mértékben a szülő által megálmodott jövőképpel. Csakhogy abban neki kell élnie, felkelni dolgozni naponta és jól teljesítenie. A fiadnak nem való az íróasztal és ez már 14 évesen is látszott. Beszélhetsz arról, hogy mérnökként miket tervezhetne, de ha azt a 4-5 évet nem tudná teljes odaadással végig vinni az egyetemen a töltelék tárgyakkal együtt, akkor megette a fene.

Jobban jár, ha szerez szerelői szakmát és műhelyt nyit idővel. A leírtak alapján akkor lehet belőle sikeres, kiegyensúlyozott, elégedett felnőtt. Azzal tennél érte a legtöbbet, ha támogatod ahelyett, hogy szomorú fejjel azt kérdezgeted, "fiam, miért nem állsz be inkább a sorba?".

2021. nov. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tanulja ki motorszerelő szakmát de azt meg kell neki mondani hogy tanulni akkor is muszáj lesz neki ott is hogy meglegyen szakvizsgája.
2021. nov. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Neked leginkább az a bajod, hogy nem verheted a melled majd, hogy egyetemet végzett a gyereked..


Egy szakmával, főleg azzal amit szeret is csinálni ezerszer többet fog érni. Mindig lesz munkája!

Sógorom autószerelő, nagyon jól keres, mellette sorban állnak a maszek felkérések..


Nem az a lényeg, hogy a gyereked boldog legyen és azt csinálja amit szeret? Vagy az a lényeg, hogy villoghass?

2021. nov. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több évfolyamtársam is volt, akik a szülők nyomására iratkoztak be az egyetemre. A többség első-másodéven szintén nem tanulás miatt kiesett. Aztán megtalálták azt a foglalkozást, amiben jól érzik magukat. Egy csoportársamat szintén a szülei kényszerítették az egyetemre, vagyis inkább az apukája. Az lett a vége, hogy a végig színötös fiú belebolondult. Azóta se tudom mi van vele. Én, mint szülő örülnék, ha a gyerekem olyan szakmát választana majd, amit szeret és nem azért, mert az presztízs. Tekintve, hogy a szüleim egyszerű munkás emberek, a férjem művész, én végeztem csak egyetemet, lehet, hogy így látom is, hogy lehet valaki boldog és állhatja meg a helyét a világban bármilyen szakmában.
2021. nov. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjem legkisebb öccse igaz, leérettségizett, de semmilyen továbbtanulás NEM érdekelte! Otthon ült évekig a számítógép előtt!!! Látszólag semmit sem csinált.

De pár év volt csak. Utána előállt.

Kiderült, hogy megtanult angolul.

Őt csak a bicikliszerelés érdekelte!


Most tudod, hol van? Skóciában, Edinburgh-ban él, és tudod, mit csinál? Bicikliket szerel!

Már olyan helyekre eljutott, ahova mi pl soha nem fogunk (Indonézia pl.).


Szóval sosem lehet tudni, ki mire viszi.

Nekem van diplomám. A férjemnek is van, neki egyetemi. Mégis egy gyárban 12 órázunk mind a ketten...

2021. nov. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt, nagyon gáznak tartom, hogy csak akkor tudsz a fiadra büszke lenni, ha rommá tanulja magát, illetve ha diplomát szerez. Pofám leszakad, hogy szégyenled, amiért ő nem az orvosira/jogra stb. készül. Inkább magadat szégyelld.

Másrészt, nem tudom, neked feltűnt-e, de egy jó szakember manapság bőven jobban él, mint sok diplomás. Morokat szerelne, oké. Tudod te, mennyibe kerül egy hozzáértő szerelő? Segítek, baromi sokba. Lehet saját műhelye, akár elég nagy is, alkalmazottakkal, nem valószínű, hogy anyagi gondjai lesznek. Vagy ez nem számít, mindegy, neked akkor is ciki, mert nem diplomás?

Nagyon gáz a hozzáállásod, mondom ezt amúgy diplomásként.

2021. nov. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
16%

Azért motorokat szerelni nem annyira jövedelmező. Még egy jó szakembernek is alig van kuncsaftja. Egyrészt a motor nem olyan, mint az autó, hogy szinte minden háztartásban van, és ahol van, ott évenként az ember azért elmegy vele a szerelőhöz, akár kerékcserére. Hanem motorja alig van valakinek, azoknak a nagyrésze tavasszal előveszi, ősszel visszateszi a garázsba, és a sok motorb*zi inkább maga szerelgeti, nem viszi szerelőhöz.

Autószerelőt mindenki ismer kettőt-hármat, akik jól megélnek a szakmájukból. De ki ismer motorszerelőt? Van valakinek erről egy sikertörténete?

Szóval szerintem kéne legalább egy jól sikerült érettségi.

2021. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is ilyen volt. Megromlott a viszonyunk, mert azt hitte, a diplomától lesz egy ember "valaki". Kár érte, lehetett volna egy jó baráti hangulat közöttünk. Ma már csak kötelességből hívom fel. Jah, és 40 vagyok és nincs diplomám. Sosem hiányzott, jól keresek, még én utalok neki támogatást havonta (neki 2 diplomája is van, sokat ért...).
2021. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A bátyám volt ilyen. Annyi a különbség, hogy a szüleim támogatták. Ő autószerelő, ma már saját műhellyel. Nem értem miért gáz két kezi munkát végezni.

Amúgy meg ha tisztességes becsületes embert neveltél belőle, akkor egy igazi kincs. A bátyámat is ezért ajánlja mindenki egymás között, mert jól dolgozik, korrekt, precíz, és megbízható. És ez az ami ritka.

Szerintem annak semmi értelme hogy egyetemre menjen és kiégjen, nagy eséllyel otthagyja majd azt is megutálja, amit előtte szeretett.

2021. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!