Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs okom "büszkének" lenni...

Nincs okom "büszkének" lenni a lányomra, vagy csak a barátnőm túlzott?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom. A minap összefutottam az egyik ismerősömmel, elkezdte dicsérni a saját két évesét,hogy milyen kis ügyi gyere-valóban ez.- Megkérdezte a lányomat is miket tud.


És amikor megemlítettem,hogy 90 szót kb már ügyesen ahsznál, vannak szavak amiekt nem tud még teljesen kimondani, a nadrágot egyedül fel tudja venni, néha a zokni is siekrül, illetve a cipő(néha kacsaláb:)), a foganytyús puzzle-t ami 7 db-os ügyesen kirakja,a gyurmából már kígyócskákat csinál, rajzol, és a minap a ceruzáit és a zsírkrétáit ügyesen külön dobozba válogattta,holott ezt tőlem nem látta,mert egy helyen voltak.Van még számos dolog persze amit csinál,de nekem ezek az újak,és büszke voltak rá,hogy ilyen kis ügyes.


Erre kicsit rosszindulatúan nekemesett,hogy ez nem nagy kunszt, ezt minden másfél éves megcsinálja.


2012. máj. 26. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen nem is barátnő.

Az én 1,5 évesem kb 6 szót mond, ha ez megnyugtat téged :)

Szerintem ügyes a kislányod, és ne foglalkozz ezzel a nővel.

2012. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ügyes a kislányod!

Vannak ilyen anyukák akiknél nem lehet jobbnak lenni és a gyereküknél sem. De ki akar? Én az ilyet messze kerülöm. Ne adj a szavára.


Az én 1,5 éves kisfiam 1 szót mond, azt se érthetően :D De az én fiam is ügyes, másban. Aztán kit érdekel ha valaki szerint nem? (:

2012. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen ember valóban nem barátnő. :-(

Egyébként nagyon ügyes a kilányod, sok gyerek nem csinálja még ezt meg ennyi idősen - pl. a kisfiam alig pár szót mondott másfél évesen. Később megtáltosodott és most majdnem 22 hós korára gyönyörű mondatokat alkot, helyesen kérdez, sőt, ragoz.

A babák eltérően fejlődnek, azzal a gyerkőccel sincs feltétlenül baj, aki felét se csinálja, mint a te picid, mert utól fogja érni a kortársait.

Ezért nem szeretem ezt a kinek mit csinál a gyereke dolgot, mert csak egymást licitálgatni lehet, meg esetleg megbántani vagy megijeszteni a másikat, hogy az övé még miért nem csinálja.

2012. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátság nem ez. De erre gondolom rájöttél.


A gyermeked pedig ügyes, szépen fejlődik, és biztosan nagyon szép is!

Nagyon sajnálom azokat a szülőket, akik már ennyi idősen nagyot mondanak a sajátjukra csak azért, hogy felmagasztalják a gyereket. Pedig a gyerekek között nicns ez meg. Segítenének egymásnak, és kész. Csak a szülők állandó megalomániája, hogy jobbak vagyunk mindenkinél. Nem bírom ezt!

2012. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nyílván nem dicsekvésnek szántam, csak jó ideje nem találkoztunk, rákérdezett hát elmondtam, és kicsit rosszul esett a kapott válasz:(:(


Tisztában vagyok vele,hogy minden gyerek eltérő ütemben fejlődik,és ki ebben ki abban ügyesebb. Pl. a lányom imádna motorozni,ha tudni, de ez csak addig működik, mígy nem kerül valami az útjába, mert az istenért nem akar kormányozni-de gy vagyok vele előbb-utóbb megtanulja.


Az én lányomnál is van ügyesebb, ez is biztos, és én el is ismerem, nincs ebben semmi rossz:):)

2012. máj. 26. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem vágtál vissza, hogy amit meg a fia tud, azt meg minden 2 éves tudja!

Micsoda hülye!

Legyél büszke a kislányodra!! Nagyon ügyes és okos, hidd el!!

2012. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az én fiam 3 évesen vette fel a nadrágot egyedül:)és???annyi mindent csinált amire nap mint nap igenis büszke voltam,és nem csak azért mert 1 hónappal elöbb beszélt,vagy mert hamarabb ált fel mint az átlag,ugyan már!!!azért voltam büszke rá,mert az enyém és ezért egyedi,nincs belőle több.és mert olyan szíve van mint egy háznak és mert szót fogad és mert imád minket.és imád gyerek lenni,boldog gyerek és én erre igenis büszke vagyok,a többi nem érdekel.
2012. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Az ilyen minden csak nem barátnő!!!!A kisfiam 2 éves lesz nemsokára és talán ha pár szót ha kimond értehtően akkor sokat mondtam.Persze van amit ő is nagyon ügyesen csinál.De ugy gondolom nem ez miatt vagyok büszke vagy éppen nem büszke a gyermekemre!

2012. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

????? Ó, te jó ég...

A te kislányod zseni az én fiamhoz képest... Másfél évesen ott tartott, hogy épp hogy megtanult járni... :-(

Pedig nincs semmi baja....

Ne törődj senkivel, én is megpróbálom ezt tenni, pedig nagyon nagy nehezemre esik, mert elég későn érő típus a gyerek.

Apropó! Azt, hogy hány szót tud, hogy a túróba számoltad meg??? Az én gyerekem 2 évesen kezdett el mondani szavakat, és 3 évesen jöttek a tőmondatok. A barátnőd mit mondana az én gyerekemre? :-O

2013. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Első baba, így eléggé ráértem, és egy darabid írtam neki a babanaplóba,hogy mik az új szavak,amiket mond :D
2013. júl. 19. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!