Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális ha emiatt rosszul...

Normális ha emiatt rosszul érzem magam? Büszkének kéne lennem rá,de...

Figyelt kérdés

11. osztályos a fiam. Nem igazán érdekli a tanulás. A motorok, motorok szerelése, karban tartása annál inkább. Ezzel szeretne foglalkozni, nem szeretne tovább tanulni, max ilyen vonalon.

Az osztálytársai, barátai, ismerősök gyerekei mind egyetemre mennek. Orvosok, tolmácsok, jogászok lesznek.

Az enyémet csak a motorok érdeklik. Ügyes benne, alkatrészekből összerakott egy motort, szereli is a sajátjait stb...

Kicsit rosszul érzem magam, amiért nem érdekli a tanulás.


2021. nov. 13. 22:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Keress fel egy pszichológust! Magadnak!


A fiadat pedig hagyd békén, előrébb tart mindenki másnál!

Ő tudja, hogy kicsoda, és mit akar csinálni.

Elhiheted, a legtöbb ember soha nem jön rá, mi való neki igazán.

Irigylem érte.


Te pedig beszéld ki egy szakemberrel, hogy miért számítanak neked mások jobban, mint a fiad boldogsága!

2021. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom betold egy gimibe, ahelyettm hogy egy érdeklődési körének megfelelő szakgimnáziumba ment volna.
2021. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Normális, de nem lennek meglepve, ha végül ő járna jobban az eletben.
2021. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

“Betoltam” egy gimibe, mert akkor még csak nagyon hobbi szinten érdekelte ez a dolog.

A férjem mérnök, én ugyan nem vagyok diplomás, de szellemi munkát végzek. Olyan evidens volt, hogy ő egyetemre megy.

De tojik a tanulásra.

Az egyik barátnőm fia orvosira készül, emelt érettségire gyakorol már most a fia és angol-német folyékonyan beszél.

Enyém meg kettes-hármasokkal jön.

Kicsit rosszul érzem magam. Tudom, hogy nem kéne, mert tényleg ügyes benne és ilyenből is meg lehet élni, nem életfeltétel az irodai munka...de mégis.

2021. nov. 13. 22:26
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagy egyedül. Itt is sok szülő reméli azt, hogy majd orvos meg jogász lesz a gyerekéből, ez látszik a névvel kapcsolatos kérdésekből ("Milyen ciki lesz majd ha úgy mutatkozik be, hogy dr. ... ) 😂😂😂

Csak ki ne tagadd azért, mert nem jogász lett. Azokkal Dunát lehetne rekeszteni, az orvosi szakma meg szopás manapság.

2021. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha motorokat szerel, akkor azt tanulja. Nem csak az a tanulàs szàmìt, amire az iskolàban jegyet kap. Nagyon jò, hogy ennyire hatàrozott elkèpzelese van arròl, hogy mi èrdekli, ès ha van lehetősege gyakorolni, akkor egyre jobb is lesz benne. Mire a volt osztàlytarsai diakhitellel a nyakukban elvegzik az egyetemet, addigra neki màr lehet, hogy meglesz a pènze,hogy lakast tudjon venni.
2021. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Én is aggódnék a helyedben. Amúgy motiválhatnád azzal, hogy szép dolog a motorok szerelése, de lehet, hogy később esetleg motorokat szeretne tervezni. Az ehhez szükséges tudást meg egyetemen tudja megszerezni. Nem kell feltétlen érettségi után egyből egyetemre mennie, de ha annyira szarok a jegyei, az érettségije sem sikerül, akkor később sem sok esélye lesz bekerülni.
2021. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem normális.

Én mindig azt mondom a gyerekeimnek, hogy majd olyat válasszanak ami tényleg érdekli őket.

(egyébként pont a szomszéd fiú volt motor b zi, most van egy kis műhelye és nagyon sokan járnak hozzá)

2021. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is így érzett... Engem már a gimi sem érdekelt. De elmentem, tanultam úgy ahogy, kB 4-es átlagom volt. Az osztályból csak ketten nem tanultunk tovább. És láss csodát 4 évvel később mégis egyetemre mentem. Lett 2 diplomám.

De ha a fiad nem akar, ne erőltesd. Szakmával még többet is kereshet manapság! Támogasd a döntésében és segítsd az életében 🙂

2021. nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt ha leteszi az érettségit és elvegez valami hivatalos motorszerelo akármit, amúgy szerelésből nagyon jolmeg lehet élni.
2021. nov. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!