Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a gyerekvállalás kifejez...

Mi ez a gyerekvállalás kifejezés? Régóta szúrja a szemem ez a szó. Aki szeretne gyereket, az nem "vállalja", hanem örömmel várja. Aki meg "vállalja", annak ez csak terhes kötelezettség, amit valamilyen okból le kell tudni. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2021. nov. 7. 08:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%
Persze, mert a gondolatok unalomból születnek, ugye utolsó?
2021. nov. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen idióta gondolatok igen.Vagy szerinted ennek a gondolatmenetnek van értelme????
2021. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

Túlzás hülyének meg unatkozónak titulálni azt, aki gondolkozni szokott és szavakat elemezni. Tényleg sok olyan szó van, ami furán hangzik, nem azt jelenti, amit várnánk. Én mint aspergeres, nekem is feltűnnek ezek, méghozzá rögtön. Irritálnak, ki vagyok akadva. Pl. tengeralattjáró, finom főzelék, tűzcsap.


Még mindig értelmesebb elfoglaltság ilyesmiken agyalni, mint arról beszélgetni mi volt a Hal a tortában, X faktorban, Jóban rosszban, mikor fogsz beb@szni, XY kibe szerelmes, ez meg az az anyuka mit csinált a játszón stb. Számomra legalábbis érdekesebb, intellektuálisabb a szavak elemzése. Nem hiába tudom megszámolni egy kezemen, hány emberrel vagyok hajlandó beszélgetni munkahelyen.

2021. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
86%

Kedves utolsó (#13). Nem csak ti (akik szavakat elemezgettek), meg az általad említett másik véglet létezik...

Szerintem pont ugyanannyi értelme van a Hal a tortán eseményeiről beszélgetni, mint egy olyan szó jelentésén kiakadni, ami teljesen korrekt. A gyereket vállalni kell, nem csak örömmel várni. A vállalása egy döntés, az örömmel várás pedig utána következik. Jó esetben.

Ha 10 évesen azt mondják a gyereknek a szülei, hogy megkapja a szülinapjára a hőn áhított kiskutyát, azt is örömmel fogja várni, de általában 1 hét után már anyu és apu fogják csak levinni sétálni az állatot.

2021. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!