Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellett tényleg nincs...

Gyerek mellett tényleg nincs idő hajmosásra meg szőrtelenítésre?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan kommentet lehet olvasni, ahol nők (nem kamuprofillal, hanem rendes, valós profilról) olyanokat írnak, hogy összeteszik a kezüket, hogyha meg tudnak fürdeni, meg hajat tudnak mosni. A szőrtelenítésről nem is beszélve.
2021. nov. 4. 15:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
57%

Ez csak attól függ, hogy áll hozzá az illetö!

Aki tényleg akarja, annak lesz ideje magára is.

2021. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
67%

Nekem érdekes módon jut.

Nem is értem.

Fürdeni kell minden nap. Ha már ott vagyok a kádban, akkor lehúzni a szőrt meddig tart pluszban? 2 perc?

A zuhany alatt megmosni közben a hajat szintén mennyi plusz idő?

Becsavarom törölközőbe, ha kicsit szikkad, utána megszárítom.

Oké, hajpakolás meg alapos kivasalás nem biztos, hogy van, de tiszta.

2021. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
79%

Hát ha nem ragaszkodik a fél-1 órás zuhanyzáshoz/fürdéshez, akkor meg lehet oldani.

Vannak napok, amikor nehezebben, vannak, amikor könnyebben, de meg lehet.


Első gyerekem az elején ha letettem, általában 5 perc múlva sírt, ha nem látott. Mellette nehezebb volt. Apuka vigyázott rá addig, vagy beraktam a fürdőszobába a gyereket is, vagy késő este intéztem, amikor rendesen elaludt.

2021. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
65%
Azért ez így nem igaz,de nagyon wellnessezni tényleg nincs sok idő az első időkben.A hajadat azért gyorsan meg tudod mosni ha akarod,meg borotválkozni is tudsz,csak lehet,hogy nem órákig fogsz ázkolódni a kádban.
2021. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
35%
Én fodràszhoz járok hetente, mert göndör a hajam és vasaltatom. Arra, hogy ezt otthon csináljam a 14 hónapos örökmozgó lányom mellett, valóban nincs időm. Este pedig, mikor már alszik, mivel pont a szobájával szemben van a fürdő, nem zajongok. Minden mást meg tudok oldani.
2021. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
55%
Biztos van ilyen de számomra nem jelent gondot se fürdeni, se hajat mosni,se szőrteleníteni. Szoktam hajat is festeni. Volt, hogy délelőtt fürödtem, amikor aludt. Volt olyan, hogy hordozóban bevittem a fürdőbe magammal, volt olyan is, hogy együtt fürödtünk és olyan is, hogy úgy mosok hajat, hogy bent pakol addig a fürdőbe. Most 1 éves.
2021. nov. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
53%

#5 basszus, vétek a göndör hajat így megerőszakolni :( Elhiszem, hogy neked ez így jobban tetszik, csak na :D


Amúgy nem tudom, miért írják, heti 2x nettó fél óra szerintem mindenkinek jut újszülött mellett is bármire, nemhogy még nagyobb gyerek mellett. Akármennyire sírós, nehéz természetű, hasfájós az a baba, ennyit egyhuzamban csak alszik a nap egyes pontjain. Más kérdés, hogy ha végre van az embernek ennyi ideje, akkor azt erre használja-e, vagy más, hátramaradó teendőivel foglalkozik.


Nekem pl van időm, meg néha a kádban áztatós, könyvet olvasós "mini-wellnessre" is, nekem amióta elmúlt a gyermekágyi vérzés kb ez az elsődleges feltöltődési formám. 15 hónapos a manócskám, egyre több időm van mellette ilyesmire.

2021. nov. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
52%

Egész életemben 2 naponta mostam hajat - mióta babám van, ez nem változott semmit sem. Kezdetektől fogva a babám szükségletei után prioritást élveztek az én szükségleteim is, aminek része a személyes higiénia. Az elején nehéz volt, akkor inkább nem ettem, de azért nem ez volt az általános jellemző.

Szerintem ez elsősorban hozzáállás kérdése. Akinek a 3 napos újszülöttel is az a legnagyobb baja, hogy van-e frissen szaggatott nokedli, annak nem biztos, hogy jut idő mosdásra, de ez legyen az ő baja.

2021. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értem azokat, akik ezt írják. Letusolni és hajat mosni 10 perc sincs, annyit talán apuka is tud vigyázni a gyerekre. És igen, akkor le lehet húzni éppen az ember lábát is borotvával.


Ém mondjuk sajna szőrös típus vagyok, gyantázni szoktam általában, mert nem bírja se a borotvát, se az epilátort a bőröm, az egy jó 1,5 órás procedúra, szóval igen, ilyen alapos szőrtelenízésre nincs mindig időm. De az átlagembernek szerintem ez sem probléma.

2021. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
56%
Nekem mindig volt de volt egy kolléganőm aki állandóan igénytelen büdös hajjal, büdös szájjal járt be dolgozni (nem mellékesen ez egy iroda..) és erre hivatkozott, h neki nincs ideje még hajat mosni se. Sztem csak igénytelen volt...
2021. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!