Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb gyermek...

Melyik a legjobb gyermek megtakarítás?

Figyelt kérdés
20 hónapos kislányunknak keresünk egy megtakarítási formát. Születése után felkeresett minket egy biztosítási ügynök, de akkor nem igazán nyerte el a tetszésünket a biztosítói megtakarítás. Most a babakötvényen gondolkozunk, de a párom attól fél, hogy egyszer csak "elvész" a be fizetett pénz, mint a magánnyugdíjpénztáraknál.. Jelenleg havi szinten minimum 5000, maximum 10 000 Ft-ot tudunk félretenni, később persze ez változna. Jó lenne, ha kamatozna, még ha csak egy minimálisat is, hiszen itthon, borítékban tartva ez nem lehetséges. Tudnátok ajánlani valamit?

#pénz #spórolás #életkezdés #Gyermek megtakarítás
2021. okt. 8. 16:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
8%
Tök mindegy, ha milliárdos lennék, akkor sem teszek olyanba pénzt, ami felett nem tudok rendelkeznim
2021. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
50%

Persze. Mondtam... Van olyan család, ahol 6 féle pénzügyi terméket tudnak havonta fizetni. És van olyan, ahol nem és nem is feltétlenül van értelme. :)

De nem vitatkozom. Mindenki döntsön saját belátása szerint. Akinek jó buli a babakötvény, az tegye abba, aki szeretne maga rendelkezni felette, az gyűjtögesse inkább állampapírban pl. jelenleg és adja át a gyerekének akkor, amikor Ő azt megfelelő pillanatnak találja. Én az utóbbit támogatom.

2021. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

A babakotveny is állampapír csak jelentősen magasabb a kamata plusz állami támogatás is van a befizetésre.

Én szeretem, fizetjük mind a három gyereknek annyit ami a maximális állami támogatáshoz kell (5-5-5 ezer /hó)

Nem egy nagy összeg, de hátha legalább egy nagy bevásárlásra elég lesz nekik.


Nem probléma ha nem tudok kivenni, mert az a pénz nem arra van. A benzinre, kajára költött pénzt se tudom később visszakérni, hogy bocs mégse mert egészségügyre jobban kéne.

2021. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
28%
Bitcoin
2021. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!