Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb gyermek...

Melyik a legjobb gyermek megtakarítás?

Figyelt kérdés
20 hónapos kislányunknak keresünk egy megtakarítási formát. Születése után felkeresett minket egy biztosítási ügynök, de akkor nem igazán nyerte el a tetszésünket a biztosítói megtakarítás. Most a babakötvényen gondolkozunk, de a párom attól fél, hogy egyszer csak "elvész" a be fizetett pénz, mint a magánnyugdíjpénztáraknál.. Jelenleg havi szinten minimum 5000, maximum 10 000 Ft-ot tudunk félretenni, később persze ez változna. Jó lenne, ha kamatozna, még ha csak egy minimálisat is, hiszen itthon, borítékban tartva ez nem lehetséges. Tudnátok ajánlani valamit?

#pénz #spórolás #életkezdés #Gyermek megtakarítás
2021. okt. 8. 16:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Igen, valaki megteheti, hogy 5 féle megtakarítás félét köt. De ha valaki nem teheti meg?

Ott ahol havi 5-10 ezer forint jut a gyerek megtakarítására, nem gondolom, hogy bővelkednek az anyagiakban. Ahol ez momentán nem jelent gondot és remélhetőleg később sem fog és nem lesz probléma 2,5 millió forinttal hozzájárulni a gyerek életkezdéséhez akkorsem, ha ez a pénz mondjuk állampapírban gyűlik.

Én mondjuk nyugdíj célra sem vagyok hajlandó éppen ezért semmiben gyűjtögetni. Az én pénzemet nem kell előlem senkinek megvédenie. Bízom magamban annyira, hogy amit egy bizonyos célra szánok, azt arra is fogom fordítani. De ha a gyerekem beteg lesz, nem leszek rest letojni, hogy az a nyugdíj célú megtakarításom és igenis hozzányúlok. Az ilyen jellegű hosszútávú megtakarításokat nem tudom támogatni, de nyilván megértem ha más máshogy gondolkozik.

Az ep más, az rövidtávon is jól forgatható egy gyerekes családban.

2021. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%
Aki hónapról hónapra él az először vakarja ki magát a helyzetből és csak aztán vállaljon gyereke(ke)t. Szerintem.
2021. okt. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Jó ötleteket adtatok, átgondoljuk a lehetőségeinket.


Igazából továbbra is a babakötvényen gondolkozunk, de még mindig kétségeink vannak. Minden megtakarítás mellett vannak pro és kontra érvek. Születése óta rakunk neki félre minden hónapban, jelenleg nem túl nagy összeget, de úgy gondolom, hogy a semmitől mégis több. A családi adókedvezményt egy összegben vesszük igénybe, ami szintén az ő megtakarítását gyarapítja. Persze később, ahogy visszatérek dolgozni, többet is szeretnénk havi szinten félretenni. Nekünk szintén van spórolt pénzünk, jelenleg egy elég minimális összeg, mert pár hónapja hozzá kellett nyúlni, de igyekszünk visszatenni és minden hónapban rakunk félre.


Meglátjuk. :)

2021. okt. 9. 22:56
 14/24 anonim ***** válasza:
38%
#12 aki képtelen a kis agyával felfogni, hogy időnként marhára igazságtalan az élet jóravaló, dolgos emberekkel is, akiknek esetleg az összes bűnük annyi, hogy nem nagyon akarják másoktól elveszegetni, hogy nekik legyen, az inkább csak mélyen hallgasson ezekben a témakörökben! Amikor bekacsintasz szopóroller utcába, akkor rögtön az ellentétes fajta troll leszel, de ez téged nyilván nem zavar egyáltalán.
2021. okt. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
62%
12# Attól, hogy valaki úgy vállal gyereket, hogy éppen rendben van anyagilag és belefér, az nem azt jelenti, hogy ez 18+ évig konstans így is lesz...
2021. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

14 és 15.

Miért ne lenne 18 évig úgy? Havi 10ezret már csak a családi pótlékból félre lehet tenni minden gyereknek. Akárhány van…. Azért meg megmozdulni se kell.

2021. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
46%
Persze. De elveszítheted a munkahelyed, elütheti a családfőt egy autó, utolérheti egy komoly betegség a család valamely tagját és már lehet, hogy az a 10 ezer forint is hiányozni fog a családi kasszából. Nyilván nem erre készül az ember, de bele kell kalkulálni, hogy attól, hogy most jól megy a szekerem, nem biztos hogy ez mindig is így lesz. Pénzügyi tudatosság egyik alapja. Akkoris, ha minden hozzászólásom 0%-os lesz itt. :D
2021. okt. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%
Ha 10ezer forint is hiányzik, akkor pont hogy nem voltál soha tudatos pénzügyileg...
2021. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez nem igaz. De kívánom, hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe, hogy meg kelljen tapasztalnod mire is próbálok rávilágítani. Sajnos vannak olyan helyzetek az életben, ami pillanatok alatt felülírja a terveket. A megtakarítások pedig idővel elkopnak egy-egy ilyen élethelyzetben.
2021. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%
17. Keresőképtelenségre is, halálra meg pláne lehet biztosítást kötni. Úgyhogy ez is rossz kifogás.
2021. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!