Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik megtakarítást ajánljáto...

Melyik megtakarítást ajánljátok, ha gyermekemnek szeretnék félretenni?

Figyelt kérdés
Nemsokára édesapa leszek. Szeretném megtudni melyik az a megtakarìtási forma, amit gyermekem születésekor érdemes elindìtani, hogy később ezzel segìtsem az önállósulását.

#Megtakarìtás #gyermek megtakarìtás
2016. nov. 4. 15:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
elég sokat számít, hogy mennyit tudsz félretenni havonta.
2016. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
Fundimini Gyerekszámla, 30% állami támogatást ad hozzá az állam évente, ennél jobb nincs. Ha érdekel, keress nyugodtan privátban.
2016. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Állami támogatással nem sokra mész. Csak a befizetésre jár, a tőke arányában évről-évre csökken. Belekényszerít egy alacsony (negatív) reálhozamú és korlátozott felhasználású befektetésbe. Vagyis a futamidő közepe-vége felé többet buksz az alacsony hozamon, mint amit az állami támogatás kompenzálni tudna. És még meg is vonhatják.


Ilyen időtávon leginkább alacsony költségű részvény-ETF-ben érdemes gondolkodni. Esetleg PMÁK, ha nem bírod az árfolyamingadozást, de az meg ki tudja, meddig lesz.

2016. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is ma Magyarországon a legjobb befektetése a fundamenta. Nem tudok mèg egy olyan lehetőséget, ahol èvi 240.000.-Ft befizetésre 72.000.-Ft "kamatot" adnak. Viszont a leghosszabb táv 10 èv ès csak lakásra használhatja fel. Lehet érdemesebb lenne ezt akkor kötni, mikor 8 èves lesz. Így, ha más városba megy egyetemre tudsz venni lakást s nem másnak fizet albèrleti díjat.


Esetleg autó nyeremènybetètkönyv, mely ugyan nem kamatozik, de minden hónapban autót nyerhetsz

2016. nov. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A 3-as hülyeségeket ír, senki nem ad akkora hozamot GARANTÁLTAN, mint a Fundamenta, ráadásul van olyan módozata is, ami a 30% állami támogatáson felül még +3% látra szóló betéti kamatot ad a bent lévő teljes összegre.

Persze ha valaki kockázatosabbat szeretne vállalni, az is lehet, lásd pl Questor...

2016. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

A #2-es láthatóan ügynök, aki el akar adni neked valamit. Ennek tudatában értékeld azt, hogy "ennél jobb nincs".


Itt olvashatsz a lakástakarékpénztárak előnyeiről és hátrányairól, mielőtt beleugornál egy ilyenbe:


[link]

2016. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Lakástakarékpénztáram van 4 is! Viszont nem Fundamentát indítottam, hanem Erste LTP-t! Egy Erste LTP - esetleg OTP LTP - ugyanazt tudja, mint egy Fundamenta (tehát ugyanúgy kapom rá a 30%-os állami támogatást, meg egy minimális betéti kamatot), csak így megúsztam mind a 4-szer a 80 000 forintos számlanyitási díjat, ami 320 000 forint lett volna ugye összesen és attól függetlenül ki kellett volna fizetnem, hogy nem akarok hitelt kapcsolni hozzá!

Nem is értem, hogy van képe egy fundamentás ügynöknek eladni egy olyan terméket, amit az ember máshol számlanyitási díj NÉLKÜL is el tud indítani. Ha igazán az emberek érdekeit néznék, akkor nem azt hangoztatnák, hogy nincs mégegy olyan megtakarítás, ami 30%-os állami támogatást adna, csak ők... meg elmondanák az ügyfelüknek, hogy máshol ugyanezt meg tudják kapni, csak nem kell számlanyitási díjat fizetni... Először én is majdnem fundamentát kötöttem (illetve köttetett velem az ügynök), csak szerencsére még a bepalizásom előtt komolyabban utánajártam ennek a megtakarítási formának... komolyan mondom, ha elmondta volna a többi lehetőséget is a fundamentás, és mondta volna, hogy ettől függetlenül kössem nála, mert szeretné ő felügyelni a szerződésem, bármi... akkor nála kötöttem volna az őszintesége miatt, és nem érdekel az a kidobott 320 000 forint, mert tudom, hogy jó ember zsebébe kerül... de az, hogy sunnyognak, hazudoznak, és úgy állítják be, mintha csak a fundára járna a 30%-os ÁT... hát ilyen emberekre nem bízom a pénzem, köszönöm szépen. Amikor meg elmondtam neki, hogy a sunyiságának köszönhetően elbukta a párszázezres jutalékát, csak hebegett-habogott, hogy ő nem tudta, hogy máshol is van lehetőség rá, stb. ... ergo a pénzügyi szakértelmét, tájékozottságát is a föld alá süllyesztette... (bár egyértelmű, hogy tudnak róla... azért csak kell ismerniük a konkurencia kínálatát)

Nos... visszatérve a témához... nem szeretnék a gyermekem megtakarításánál sem olyan hibába esni, hogy holmi értékesítő rám tukmálja a -számára- szuper ajánlatát... Ezért szeretném elolvasni más emberek tényleges tapasztalatát, és hogy "X" megtakarítás/befektetés hogyan teljesített, hogyan hozta az ígért hozamot, egyebet...

Köszönöm előre is a segítséget!


(Körülbelül havi 50 000 forintra gondoltam.)

2016. nov. 6. 02:27
 8/23 A kérdező kommentje:

Külön köszönet a 6-os válaszolónak! :)

Szerencsére jómagam is olyan vagyok, hogy próbálok utána járni alaposan mindennek, mielőtt beleugranék bármibe is.

(Egyébként magát az LTP-t jó megoldásnak gondolom, amennyiben van lakáscél.)

2016. nov. 6. 02:40
 9/23 anonim ***** válasza:
7: Te még hiszel abban, hogy van ingyen ebéd? Te szegény...
2016. nov. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

7: Akkor miért nem fordulsz szakemberhez, miért az interneten vársz tanácsokat névtelen, arctalan hozzászólóktól?

Vagy ha lábgombád van, akkor is az interneten kérdezősködsz, ahelyett, hogy orvoshoz fordulnál?

2016. nov. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!