Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik megtakarítást ajánljáto...

Melyik megtakarítást ajánljátok, ha gyermekemnek szeretnék félretenni?

Figyelt kérdés
Nemsokára édesapa leszek. Szeretném megtudni melyik az a megtakarìtási forma, amit gyermekem születésekor érdemes elindìtani, hogy később ezzel segìtsem az önállósulását.

#Megtakarìtás #gyermek megtakarìtás
2016. nov. 4. 15:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
6: Alapvető tárgyi tévedésekkel van tele a cikk, sok sikert a félrevezetéshez!
2016. nov. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hát nem egy szinten vannak a gondolataink, az tény. Fiatal korom (28) ellenére nagyon sok mindent letettem már az asztalra, és nagyon sok mindent elértem... mindezt tisztességes úton, kemény munkával, másokat sosem becsapva!... Úgyhogy igen, én hiszek az "ingyen ebédben", de abban már kevésbé, hogy például a függő üzletkötőt is hinnének benne(tisztelet a kivételnek)... Viszont nagyon sok helyen igenis divatos még a tisztességes üzleti magatartás... Ha Te ezt senkinél nem tapasztalod, akkor a környezeteddel van a probléma. Lehetősége meg mindenkinek van a változtatásra...

Másrészről meg... kérlek, ezt a hangnemet, illetve stílust; azokkal szemben engedd meg magadnak, akik vevők rá. Ahogy én megadom a tiszteletet mindenkinek, úgy ezt elvárom visszafele is! Az élethez való hozzáállásodat tekintve, nem gondolom, hogy én lennék a "szegény"...

Végül pedig; úgy gondolom, hogy fiatal korom ellenére, elég nagyfiú vagyok ahhoz, hogy eldöntsem, milyen úton keresem a választ a kérdésemre. Nyilván, szakértőt is meg fogok kérdezni ezügyben, viszont számomra a leghitelesebb forrás az emberek személyes tapasztalata egy-egy megtakarításról/befektetésről. A fundamentás szakértő is szuperül elmondta a legjobb megoldást (önmaga számára)... Még szerencse, hogy több arctalan, szakértelemmel nem rendelkező fórumozó tapasztalatát átolvasva, rátaláltam az ár-érték arányban jobb lehetőségre. Egyébként, le fogok ülni egy független szakértővel is, csak szeretném szembesíteni a találkozón más emberek tapasztalatával, illetve szeretném, hogy azt lássa, hogy valamelyest tisztában vagyok a piac nyújtotta lehetőségekkel.

Remélem, kielégítően tudtam válaszolni a számonkérésemre, viszont a továbbiakban nem szeretnék a kérdésem/hozzászólásom miértjéről/hogyanjáról diskurálgatni, csak olyan személyek hozzászólását várom, akik rendelkeznek megtakarítással és tudnak érdemben válaszolni. Köszönöm!

2016. nov. 6. 07:57
 13/23 anonim ***** válasza:
#11 félrevezetéssel rágalmaz, egyetlen egy konkrétumot sem említve. Mit várhatunk az ilyen alakoktól?
2016. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

12: Elárulok egy titkot: az 1%-os számlanyitási díjat - amit te sajnálsz az üzletkötőktől - jogszabály írja elő.

Nos, ha jogszabály írja elő, viszont egy pár éve a piacon lévő lakástakarékpénztár (Erste) elengedi, akkor te komolyan azt hiszed, hogy nem fogja rajtad valamilyen formában bevasalni.

Tényleg igaz, hogy hülyeség ellen nincs orvosság, ezt a te példád is ékesen bizonyítja, isten őrizz az ilyen ügyfelektől, de szerencsére ritka mint a fehér holló.

2016. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Elárulok én is egy titkot. Tisztában vagyok vele, hogy jogszabály írja elő, és igen, komolyan úgy gondolom, hogy nem fogja bevasalni ezt az 1%-ot (nyilván, amennyiben tartom magam a szerződésben foglaltakhoz... ha meg levonja a megtakarításomból a nyitási díjat, mert változtatni kényszerülök valami miatt, akkor is a már összegyűjtött pénzemből vonja le -arányosan-, és nem előre kell kifizetnem zsebből... ami nekem abszolút nem jelentene problémát, de rengeteg embernek igen! Eleve, ha olyan korrektek lennének a fundamentás üzletkötők, akkor 4 éves időtartamú szerződést javasolnának minden ügyfélnek, és azt hosszabbítanák meg 4 évente... de ennél az opciónál kevesebb jutalék landolna a zsebükbe, ugyebár... (ezt egy Fundamentás Vezető mondta, úgyhogy ne kezd el degradálni megint a meglátásomat, mert azzal a saját cégedet minősítenéd... Őt például fantasztikus Vezetőnek tartom – még Fundamentásként is –, mert Ő el is várja az üzletkötőitől, hogy becsületes elvek alapján dolgozzanak és valóban az ügyfél számára legjobb megoldást adják, Fundamentán belül... megjegyzem, hogy Ő egy szóval nem degradálta a másik kettő LTP fajtát, mint te tetted!!! Elmondta mind a háromnak (de inkább négynek, azt hiszem) az előnyét-hátrányát, és egyiket sem hozta ki jobbnak vagy rosszabbnak a másiknál. Sajnálom, hogy ilyen "te típusú", sunyi fundás üzletkötő keresett meg először, mert ha ezzel a Vezetővel ülök le, akkor megkötöttem volna a Fundamentát is, nyitási díjjal együtt… de a szakmai korrektsége, őszintesége miatt, és nem azért, mert a Fundamenta jobb lenne az Ersténél vagy OTP-nél...

De egy dologban egyetértek Veled… éspedig, hogy hülyeség ellen valóban nincs orvosság… úgyhogy Te se indulj el a gyógyszertárba, mert nem kapsz ott gyógyírt a problémádra… Nevetségesnek és ijesztőnek tartom, hogy egy ilyen modorú értékesítő, aki ilyen hangnemet megenged magának az emberekkel szemben, más személyek pénzét kezelheti. Nem ártana egy pszichológiai tesztet is íratni felvétel előtt a leendő üzletkötőkkel, mert úgy talán elkerülhető lenne, hogy az ilyen fellengzős, szűk látókörű, jutalék-hajhász, sunyi értékesítők bankárnak mondhassák magukat. Az 1 hónapos tanfolyamon megszerzett szakmai „tudásodat” kompenzálni akarod más cégek termékének degradálásával. Ez aztán a profizmus…! Ha nem változtatsz mind a személyes, mind a szakmai stílusodon, akkor előbb-utóbb ki fog dobni Téged a pénzügyi szakma…

Mégegy közös gondolat: „Isten őrizzen engem is az ilyen kókler, nulla valós szakmai tudással rendelkező, sunyi értékesítőktől„ … őszintén aggódom az Ügyfeleidért, és csak abban bízom, hogy az ő számuk is olyan ritka, mint a fehér holló…

Mivel nem ismerlek, előfordulhat, hogy tévedek Veled kapcsolatban, de a megnyilvánulásaid által sajnos ezt a képet fested le magadról. Amennyiben tényleg ilyen személyiség vagy, úgy viszont, kérlek, ne írj többet, mert nem vagyok kíváncsi a bemagolt Fundamentás érvanyagodra/kifogáskezelésedre!

2016. nov. 6. 17:47
 16/23 anonim ***** válasza:

A jogszabály a számlanyitási díjat MAXIMÁLJA 1%-ban. Azt nem írja elő, hogy ne lehetne akár nulla is.


A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát!

2016. nov. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Egyébként a LTP lehet akár jó befektetés is, de aki azzal kezdi, hogy ennél jobb nincs, és vegyél tőle ilyet (még meg se kérdezte, van-e lakáscél, az időtáv meg egyáltalán nem passzol), azzal nem szabad üzletet kötni.
2016. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek Veled, 17-es válaszoló... Már ott sántított, hogy egyből azzal érvelt, hogy CSAK A FUNDAMENTA ad 30%-os állami támogatást a piacon... holott a másik 3 LTP-hez is jár.

Felesleges lenne megkérdeznie a jövőbeni céljaimat, és hogy milyen időtávban gondolkozom, stb., mert bármit válaszolnék rá, akkor sem tudna mást ajánlani, csak a verhetetlen Fundamenta Lakáskasszát... :D Az a Jolly Joker... :D Bármilyen élethelyzetben, bármilyen célra bevethető...

Ezért nem preferálom a függő ügynököket amúgy... mert van 5 db termékük körülbelül, amivel le akarnak fedni 50 különböző élethelyzetet... ők nem megoldást keresnek egy ügyfél-igényre, hanem ügyfeleket keresnek a termékeikhez... persze, tisztelet a kivételnek!

2016. nov. 6. 18:15
 19/23 anonim ***** válasza:
15: Egyre jobban sántít a történeted, egyértelmű, hogy a Fundamenta lejáratása a célod.
2016. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

15: Nyilvánvaló, hogy nem a versenyszférában dolgozol, hanem valami állami csecsen lógó csinovnyik lehetsz.

Majd oktasd már ki légyszives a hentest is legközelebb, hogy miért nem küldi át az embereket a baromfiboltba, hiszen hát a csirke sokkal egészségesebb, mint a disznóhús!


Egyébként ha vetted volna a minimális fáradságot és állításoddal ellentétben tényleg utánanéztél volna a dolgoknak, akkor tudnád, hogy Gyerekszámla CSAK a Fundamentánál van, 30%-tól függetlenül.

Te nem csak úgy általánosságban megtakarításról, befektetésről kérdeztél, hanem konkrétan azt írtad, hogy a GYEREKEDNEK akarsz takarékoskodni.

Legalább a saját hozzászólásaidat olvasd már vissza okoskodás helyett...

2016. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!