Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Holnap nyitnék bankszámlát....

Holnap nyitnék bankszámlát. Melyik bankot ajánljátok?

Figyelt kérdés
Holnap nyitnék bankszámlát, főképp azért, hogy tudjak PayPalon keresztül rendelni és eladni dolgokat... Melyik bankot ajánljátok amelyik szorosabb kapcsolatba van a PayPallal és zökkenő mentesen történik a tranzakció? Ha már leírtam ezt a kérdést akkor tudtok abban is segíteni, hogy mik azok fő szempontok bankszámla nyitáskor amiket okvetlenül mondanom kell a banki ügyintézőnek amivel megkönnyíthetem a PayPallal való vasárlásom, eladásom stb kapcsolatom a bankszámom és a PayPal között? Köszönöm szépen :)

2016. aug. 1. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Amelyik bankkal szoros kapcsolatban van a Paypal, az az Unicredit Bank. Ott vezetik a Paypal forintalapú számláját, ahová feltöltesz és ahonnan a pénzt kapod kifizetéskor.

Viszont az Unicredit önmagában szerintem nem a legjobb.

Bármelyik másik bankot választhatod, mert mindegyik bank internetbankjából lehet utalni az Unicredites számlára. Én a CIB-nél vagyok, 10 éve használom a Paypalt a CIB webkártyájával. Ebben az esetben még csak utalgatni sem kell. De nyilván mások mást fognak ajánlani.

2016. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ami a CIB mellett szólhat még: az internetbank-hozzáférésnek nincs havidíja, és a webkártyának nincs éves díja. Más bankoknál ez nem ennyire természetes, például amennyire tudom, az OTP internetbankja havidíjas.
2016. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 15 ev alatt vagy az otp bankot ajanlom (junior kartya) en is ott vagyok. Ingyenes kezeles, havi ketszer ingyen vehetsz le. Internetbankert nem kell fizetni. Paypalos dologbam nem vagyok jaratos ez utan erdemes naluk erdeklodni.
2016. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem mindegy, milyen bankfiók van a közeledben.
2016. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs elirtam 25ev alatt*
2016. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"amelyik szorosabb kapcsolatba van a PayPallal": Az Unicredit vezeti a számláját és ennyiben ki is merül a szoros kapcsolat. Ha bármi zökkenő van a PayPal haszálatban, az Unicredit sem fog segíteni neked, egyrészt azért, mert az ügyintézők fele nem is tudja mi az a PayPal, másrészt meg az, hogy a PayPal számláján milyen pénzmozgás történik, banktitok és nem ezért nem is nézhetnek utána hogy mi történt a pénzeddel.


Egyébként meg olyan bankot válassz, ahol vagy MasterCard vagy Visa vagy Visa Electron kártyát adnak, mivel azok alkalmasok a Paypalos fizetésre. Az egyes bankoknál a bankszámlavezetés, bankkártya és a bankolás egyéb díjait mindenképp megtalálod a honlapon közzétett Hirdetményben.


Egyébként az OTP Juniorra szoktak panaszkodni itt az oldalon, hogy nem "fogadja" el nekik a kártyát a PayPal, de az is lehet, hogy az ilyen kérdezők egyszerűen nem tudják használni a PayPalt.

2016. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! PayPalnál teljesen mindegy, melyik bankot választod. Regisztrálod a kártyádat, és már fizethetsz is/fogadhatod is az összegeket a kártyádra/számládra. Tapasztaltam, több bankot is kipróbáltam, mindenhol tökéletesen működött a dolog, a PayPal rendszere nem bankfüggő. Viszont arra oda kell figyelni, hogy a számládon lehessen devizaforgalom, tehát, ha a PayPal le akar venni 20$-t, akkor le tudjon, forintra váltva. Ez viszont nem volt természetes az OTPnél pl, a BudapestBanknál most az. (OTPnél régebben próbáltam, lehet, hogy azóta már ott is alapból beállítják). Érdemesebb arra figyelni, hogy kedvező díjai legyenek, hogy olyan bónuszokat adjanak, ami Neked kell (hiába van ingyen mondjuk a kp felvétel, ha te csak utalgatni akarsz, ami mondjuk cserébe horror-csak példa). Gondold át alaposan, mire fogod a mindennapokban használni a számládat, fogsz-e kártyával fizetni (vannak bankok, ahol a kedvező díjakért pl. X összeget kell kártyával vásárolnod), fogsz-e utalni (PayPallal fogsz), fogsz-e levenni, stb, és ezeknek a díját nézd meg több banknál. Nézd meg, mennyire rugalmasak, kell-e számlára érkeznie jövedelemnek (ha ilyen szerződést kötsz, és fél évig nem érkezik jövedelem, díjat emelnek, vagy megszűnik a számla), szóval mindent nézz át alaposan. Ilyen szempontból nincs konkrét bank, amit ajánlani lehet, mindenhol másak a feltételek, neked csak ki kell választanod, kinek a feltételei a legjobbak neked. :) Azt is gondold meg, mielőtt bemész, hogy kellenek-e plusz szolgáltatások, fogják kérdezni, hogy akarsz-e smst kapni a tranzakcióknál, és milyeneket. Ha az a típus vagy, aki belépeget, és nézegeti, ellenőrzi a számláját, akkor felesleges, mert díja van. Ha csak akkor nézed meg a számládat, mikor változás van, vagy arról is elég egy sms, akkor érdemes lehet, bár én személy szerint szeretek néha ránézni.
2016. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!