Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyermek nélkül, vagy gyermek...

Gyermek nélkül, vagy gyermek mellett tudtátok több megtakarítást félre tenni havonta?

Figyelt kérdés

Gyermektelenek fizetéséből kb. 33,5% adót vonnak le, míg a gyermekesek családi adókedvezményt tudnak igényelni. Ha két kisebb gyerekről van szó (tegyük fel 2 és 4 évesek), tudtok annyit spórolni (úgy, hogy megvesztitek a szükséges dolgokat), mint amikor nem volt még gyereketek? Arra lennék kíváncsi, hogy ezzel a családi adókedvezménnyel tényleg lehet- e félre tenni, vagy az épp arra elég, hogy a gyermekeket neveljék a szülők.



24 N



2020. aug. 19. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem kerdezheted komolyan. Egy gyerek rengeteg koltseg, az adokedvezmeny meg nem olyan sok.
2020. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk a gyerek az első néhány évben szinte semmibe nem kerül, amikor még baba és kisebb. (Már ha nem veszel meg minden létező kacatot.)


[link]

2020. aug. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt így forintosítani. Családi pótlék és adókedvezmény nekünk most 125.600, ha majd megszületik a harmadik csemete akkortól 147.000 lesz.

Közvetlenül ennyit nem költünk rájuk jelenleg, de közvetetten többet is fogunk. Például 3 gyerek miatt bővíteni, átalakítani kell a házat, ami sok millió Ft lesz és nem jár rá 10 milla CSOK, hiába hiszik ezt egyesek.


Az első években amúgy tényleg nem kerül sokba a gyerek. Ha csak kaját, pelenkát, megnövekedett víz számlát stb nézed az kijön akár még az állami támogatásokbol is. (Babaruhát ingyen vagy nagyon olcsón is lehet szerezni, mert ha nem akkor az még jelentős költség lehet.) De arra is kell gondolni, hogy nem mindig lesz 3 év alatti (15 évesen már biztos nem lesz ilyen olcsó etetni és ruházni, hát még sok más).

2020. aug. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekre 40 ezer az adókedvezmény. Meg talán 2x12 a családi pótlék. Nincs gyerekem, de ne viccelj már, ebből még félre is tenni lehetetlen. A kisgyerekek folyton nőnek, kb szezononként új ruha kell. Ahogy a 3as írta, 2 gyerekkel nagyobb lakás kell. Úgy tudom, az oviban/bölcsiben is kell havonta fizetni, még ha állami is, ha mást nem, akkor a kaját, az már akkor is így volt, mikor én voltam gyerek. Ha elutazol valahova, nagyobb szobát kell foglalni, az is drágább. Szülinap/karácsonyra nálunk a felnőttek csak valami jelképeset ajándékoznak, egy gyereknél ez nem működik. És még akkor arról nem beszéltünk, ha valami fejlesztésre kell hordani a gyereket, gyógytornára, logopédushoz, és ezek még a kevésbé költségesek. Gyerek nélkül kb bármin lehet spórolni.
2020. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek mellett is lehet félretenni, de sokkal sokkal kevesebbet, és az is mindig elmegy valamire. Pl felújítás, nem várt költségek, elromlott ez, az, kinőtte a biciklit, szemüveg kell neki, fogorvoshoz vinni, minden egy vagyon. Néha nem is értem azokat, akik ugyanannyit keresnek egyedülállóként, de hónap végére elverik az összes pénzüket.
2020. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

"A Bezzeganyán volt egy cikk, miszerint az olvasói felmérés szerint átlag(!!) másfél millióba kerül egy gyerek megszületése előtt. Két gyerekkel kíváncsi voltam, hogyan tudott ilyen meredek átlag kijönni, mi ennek a tizedéből kihoztuk a gyerekeket. Elkezdtem olvasni a tételeket. Na igen. A legtöbb ember el sem tudja képzelni, hogy egy gyerek az anyja méhéből nem az autó ülésére pottyan. Autót, azt kell venni, ha jön a gyerek, mert az ugyanolyan alap, mint a pelenka meg a cumisüveg. Csak nem fogjuk gyalog hordani a 300 méterre lévő gyerekorvoshoz, meg a 250 méterre lévő bölcsődébe? Na és ha az anyóst kell meglátogatni a város másik felén? Másik ilyen zúzós tétel a lakáscsere, lakásfelújítás volt a felmérésben. El sem tudják képzelni némelyek, hogy a gyerekek úgy nőjenek fel, hogy nincs mindenkinek külön szobája és abban ne Micimackó legyen a falon háromméteres kiadásban. Én kilencéves koromig laktam a két testvéremmel egy másfél szobás lakás félszobájában és utána se lett külön szobám, csak a bátyámmal közös. Aztán mégis itt vagyok. Nagyon haragudnék anyámékra, ha azért nem születhettem volna meg, mert nem volt ötszobás lakásuk akkor.


A harmadik tétel a 150 ezres babakocsi volt. Mi is ilyen babakocsikat vettünk. Csak éppen 60 ezerért használtan, szinte új állapotban. Aztán el is adtuk őket, volt hogy még drágábban is, mint vettük. Szerintem összességében még kerestünk is a babakocsikon. A gyerekruhákat a feleségem veszi a turkálóban kilóra, nem egy ruhán még az eredeti árcímke is rajta van. (A gyerekek egy ruhát három hónapig hordanak az adott évszakban, a következő évben már biztos nem lesz jó rájuk) Miután hordták, eladja őket a olx-en, annyiért, mint amennyiért vette. Persze, van olyan ismerősöm, akinek a három hónapos gyerekének már három pár 15 ezer forintos cipője volt. Még fél évig minimum nem tud járni a gyerek, de kellett a lábára az ezüst színű Nike cipő meg a vagány Adidas. Igaz, kinőtte egy hónap alatt mind a három párat, de hát csak egyszer élünk.


Ezeket csak azért írom le, mert nem kötelező ostobának lenni. Lehet gyereket szülni bérelt lakásba is, akkor sincs tragédia, ha nem autóval hordod még a bilire is és nem kell százezreket költeni gyerekruhára, amit úgyis kinőnek két hónap alatt. (Nehogy megsértődj: ha van pénzed ilyenekre, miután tettél félre a nyugdíjadra és egyéb tartalékokra, nyugodtan vegyél meg mindent a gyereknek. Én arról beszélek, amikor nincs rá pénzed és csak azért nincs gyereked, mert el sem tudod képzelni, hogy például van élet autó nélkül is.)


Egyébként a gyerek három éves koráig, amíg otthon van vele az anya, jóformán nem kerül semmibe. Pelenka, egy kis bébikaja, ha éppen nincs gyümölcsszezon, a ruhákat ingyen kihozod, ha utána el is adod őket. Bébiőrt és a többi kacatot sem kell ám megvenned, amit rád akarnak sózni a boltban. Kádat, pelenkázót és egyebeket kérhetsz kölcsön az ismerőseidtől is.


Van nem egy olyan ismerősöm, ahol annyi játéka van a gyerekeknek, hogy ők már csak lapjával férnek be a gyerekszobába. Az én lányomnak három babája van és egyedül a legolcsóbbal játszik. A nevetős-beszélősökre rá sem néz. A fiamnak talán egy tucat kisautója van, akkor kap másikat, ha valamelyik leamortizálódott. Ennek ellenére boldog gyerekek és soha nem unatkoznak a játékok hiánya miatt. (Néha elrakunk néhány megunt játékot két-három hónapra, mikor visszakapják, úgy játszanak vele, mintha még soha nem látták volna.)"

2020. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6# Csak tudod nem mindenki olyan gazdag, hogy annyira frekventált helyen lakjon hogy minden fontos intézmény csupán 300 méterre legyen tőlük. Nincs is ilyen, mert még városon belül is máshol van a kórház, iskola, óvoda, orvosi ügyelet, a szakrendelések megint máshol vannak stb. Autó kell, kötelező, legalábbis előbb utóbb nem úszható meg. Abban egyetértek hogy nem kell ehhez másfél milla, de szerintem pont annyiba kerül egy gyerek, mint ahogy egy plussz embert eltart a család, de ugye bevétel meg nem annyi, mert felháborítóan kevés a családi pótlék, és még adókedvezménnyel sem fedezi a gyermekek eltartását. Nem azt mondom hogy tartsa el az állam, nem is pénzt kérnék, de azért pl egy 30 ezer forintos gyerekszemüveget finanszírozzon már az állam, ezzel úgysem lehetne visszaélni sem.

Szóval engem ez háborít fel, hogy a nagyobb ktg ami nem luxus, ilyenekhez kell sok pénz.

2020. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Frekventált hely? Nálunk a lakótelepen a város szélén is 1 kilométeren belül van az ovi és az orvosi rendelő. Ez, hogy a gyerek nem kerül semmibe, max 5-6 éves koráig értettem amíg óvodába jár, arra vannak a példák is (bébikaja, babakocsi, stb)

Nem mindenkinek olyan beteges a gyereke, hogy állandóan hordani kell kórházba, szakrendelésekre. Vagy ezek évi hány alkalmat jelentenek nálad? Mert ha 1-5, akkor olcsóbban kijössz a taxival. Ha beteges gyereked van, akkor sajnálom. Rád ez nem vonatkozik.

2020. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha mást nem, akkor a kaját, az már akkor is így volt, mikor én voltam gyerek."


Akkor úgy volt. Most meg nagyon sokan ingyen kapják. Kb nettó 139e/fő egy főre jutó alatt ingyenes az óvodai étkezés. Ez 4 fős (2 gyerekes) családnál 556e havi bevétel. Ebből levonom a 40e adókedvezményt, 26.600Ft családi pótlékot akkor is még 490e-t kell a szülőknek keresni, azaz minimum átlag 245e forintot/szülő.


Azért sokan nem keresnek ennyit, szóval elég sok ingyenes van, sok óvodában szinte mindenki. És akkor még trükközés, fizetéssel kamuzas ezen felül van.

2020. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"A Bezzeganyán volt egy cikk, miszerint az olvasói felmérés szerint átlag(!!) másfél millióba kerül egy gyerek megszületése előtt."


Persze, hogy 1,5 millió ha az autót is ideszámolod. :) Nekünk egy darabig 2 gyerek mellett se volt. Aztán úgy gondoltuk belefér.

Nekünk most jön a harmadik és egyelőre többet kaptunk, mint amit költöttünk, pedig magán orvoshoz járunk. De hát a 3 gyerekes és 2 gyerekes adókedvezmény különbsége az csak a terhesség alatt több mint 400e Ft. Ennyit nem költöttünk rá.


Amúgy babakocsit mi is csak használtan vettünk, tök olcsó és funkcionálisan használhato. Kicsit kopott az nem érdekel. De 50e volt a legdragabb kocsink és ez is csak azért ilyen sok mert szuper jó állapotú és iker/testvér kocsi amik alapból drágábbak.



Szerintem lehet gyerek mellett is félrerakni, 150-200e körül sikerül átlagban havonta. (minden költségét írunk, így pontosan tudom - így egyébként sajnos azt is, hogy mennyi ment el autóra;) )

2020. aug. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!