Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyermek nélkül, vagy gyermek...

Gyermek nélkül, vagy gyermek mellett tudtátok több megtakarítást félre tenni havonta?

Figyelt kérdés

Gyermektelenek fizetéséből kb. 33,5% adót vonnak le, míg a gyermekesek családi adókedvezményt tudnak igényelni. Ha két kisebb gyerekről van szó (tegyük fel 2 és 4 évesek), tudtok annyit spórolni (úgy, hogy megvesztitek a szükséges dolgokat), mint amikor nem volt még gyereketek? Arra lennék kíváncsi, hogy ezzel a családi adókedvezménnyel tényleg lehet- e félre tenni, vagy az épp arra elég, hogy a gyermekeket neveljék a szülők.



24 N



2020. aug. 19. 21:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek mellett, de rohadtul nem az adókedvezmény miatt, 2 gyerekre 40 ezer, az nyilván nem fedezi a költségeiket. Egyszerűen csak sokkal többet keresünk, mint amikor még nem voltak gyerekeink.
2020. aug. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

8-as, azért megnéznélek ahogy összekészíted a két gyerekedet, majd gyalog, esőben hóban eltotyogsz velük reggel 7 kor kétfelé, a 800 méterre lévő ovihoz, majd az onnan teljesen más irányba, 1 km-re lévő suliba, letszed a gyerekeket, és még onnan kibuszozgatsz mondjuk az ipari parkba 8 ra, dolgozni. ☺️

Nem hinném hogy kocsi nélkül ez perspektíva lenne, de persze te tudod, jahh, és ugyanígy szedd össze a gyerekeket délután, persze nem egy időben, mert az egyikért 3 ra mész, a másikért 4 re, az egyiket vidd edzésre is 5 re, na úgyhogy taxizgassál szerintem ha te ilyen luxusban élsz hogy ezt megengedheted magadnak. Mi csak a kocsit engedhetjük meg magunknak.

2020. aug. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12: aki olyan helyen él, hogy minden a szájában van, van taxi, esetleg patent a tömegközlekedés, el se tudja képzelni, hogy más helyek is léteznek, ahol ez nem így van. Budapesten nekem se kéne autó. De én pl vidéken élek, nem az isten háta mögött kettővel, megsincs nálunk taxi egyáltalán, busz megy két irányba óránként egy és viszlát, ennyi volt a tömegközlekedés. Orvos, egy kisbolt, meg egy db cba van, de patika pl már nincs, drogeria nincs, helyben iskola nincs, az ovi se a legjobb, úgyhogy azért is a szomszéd településre járunk. Bármilyen program, értelmes játszótér, barátok szintén nagyrészt ott, 1-2 kivétellel. Na, itt éljél autó nélkül, 2 gyerekkel. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de vicces lenne reggel 6-kor elindulni szakadó esőben otthonról, hogy mindenkit időben eljuttassak minden intézménybe, vásároljak stb. Ja és akkor én munkahelyre még nem is mentem be időre, mert otthonról dolgozom, kötetlen munkaidővel.
2020. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!