3 gyerek vállalása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előzetesen annyi rólam,hogy van két kisfiam, 5.5 és 2.5 évesek. Én már újra dolgozom, jól is esik kicsit kiszakadni a pelenkázás világából. Viszont... A férjemmel vágyunk egy harmadik gyerekre. De több kérdés is felmerült bennünk. Hogy lehet megfelelő időt tölteni mindegyik gyerekkel? Ha nem tudok annyi időt tölteni velük, mennyire fogják ezt megszenvedni? Egyelőre most a kettővel úgy érezzük,hogy minden igényüket ki tudjuk elégíteni, mind figyelemben, mind egyéb kérdésekben. Ez háromnál is működhet?

A másik félelmem,hogy a szülői kapcsolat "kibír" ennyi gyereket? Most úgy érzem,hogy stabil és harmonikus a kapcsolatunk, de ezen sokat dolgoztunk a gyerekek születése után, mert én fáradt voltam és türelmetlen, és ezt mindig a férjemen vezettem le. Segítségünk is csak ritkán van, nem tudunk mondjuk havonta 1-2 napra elvonulni. Talán évente 1-2-szer... Nehezen viseltem az otthonlétet is, kicsit bezárva éreztem magam, annak ellenére,hogy eljárkáltunk erre-arra. Mindezek ellenére mégis nagyon vágyom rá, a férjem talán még jobban. (Az anyagi hátterünk stabil, megfelelő fix bevételünk van.)

Akiknek 3 gyermekük van, tudnátok tapasztalatokról mesélni,hogy a fenti problémákat hogyan oldottátok meg? Előjöttek esetleg más problémák is?



2021. aug. 27. 10:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Ha van most 2 gyerek, aki időben /pénzben belefér, te is végre kiszabadultál és jól érzed magad akkor minek még egy gyerek?
2021. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%
Vágjatok bele nyugodtan :) S gondolj arra dédikéinknek meg az ő felmenőinek mennyi gyerekük született ?!... Legszebb küldetés a világon,életet adni valakinek. Olyan gyorsan elrepülnek ezek az évek-s olyan gyorsan kirepülnek a gyerekek majd meglátod. Sztem szülj ha teheted :)
2021. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Ha szeretnél még egy babát, akkor vállalj.

Én is így voltam vele, mint te a második gyerek után. Nekem kellett 6 év, mire a gyerek utáni vágyam erősebb lett a rossz időszak emlékénél, így a középső és a harmadik gyerek között 8 év van.

2021. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! És a fenti a problémákat hogy tudtátok megoldani? Előjött egyáltalán?
2021. aug. 27. 10:31
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

"S gondolj arra dédikéinknek meg az ő felmenőinek mennyi gyerekük született ?!... "

S gondolj arra, hogy dédikéinknek meg az ő felmenőinek azért volt annyi gyereke, mert 1. Nem volt más választása, 2. Nem volt fogamzásgátlás, 3. Az volt az elfogadott, asszonysors.

10-20 gyereket nem tud úgy felnevelni az ember, hogy minden egyes gyerekre jusson elegendő figyelem. Oké, a testvérek egymástól is kapnak szeretetet (már akik...), de a szülői törődést nem tudják helyettesíteni. Ráadásul ott be lett rángatva a nagyobb gyerek a kisebbek gondozásába.

2021. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
En ugy gondolom (gyermektelenül...), hogy az alapjan, amit leirtal siman bevallalhattok meg egyet. Mi is harman vagyunk testverek es soha nem ereztük a szülöi figyelem hianyat. A leirasod alapjan szeretö csalad vagytok, inkabb az ilyenek vallaljanak gyereket mar bocsanat, mint az olyanok, akik meg aztan nem tudjak eltartani öket! Igy vagy ugy, de sok boldogsagot nektek! :)
2021. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

"Legszebb küldetés a világon,életet adni valakinek."

Nem megszülni nezéz, hanem felnevelni.

2021. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%
#2 egy rossz troll.
2021. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Egy gyerek vállalásának nincsenek racionális érvei. Ha csak ez alapján gondolkoznánk rajta, egyet se vállaltunk volna. A gyermek iránti vágy, és az első kettő iránt érzett határtalan szeretet,valamint a testvérek közötti szoros kapocs, ami miatt szeretnénk még gyermeket.

2021. aug. 27. 10:39
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Hova nem tudtok elvonulni havonta, évente?

Nekünk is 3 van, ráadásul nincs 4 év a legkisebb és a legnagyobb között. Simán tudtunk velük nyaralni menni, gondolom ezt érted elvonulas alatt.

(Ráadásul mellékesen jegyzem meg, hogy nagycsaládosként Mészáros Lőrincnek hála ingyen volt öt nap szállás félpanzioval a Balatonon.)

2021. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!