Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor valaki azt mondja hogy...

Amikor valaki azt mondja hogy meglatod ha ketto lesz... ez altalanos frazis?

Figyelt kérdés
Baratnom folyton panaszkodik milyen faraszto ket gyerekkel es mivel nekem egy vaN fogalmam sincs mi az a faradtsag. Ha meg azt mondom nem akarok masodikat kozli hogy lesz. Egy csomo tobbgyerekes hobbija ez hogy raakarnak beszelni masodikra panaszkodast kovetoen. Ez altalanos? Tok nincs ertelme szerintem. 🤷‍♀️ Vagy csak Nem ertem meg? 1 eves a picim.
2021. aug. 13. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az egy gyerek később fárasztóbb. Nekem kettő van, eljátszanak együtt. Az egy gyerekes barátnőm mondta, hogy amikor náluk van más gyerek, mennyi szabadideje van :D Lehet, eleinte nehéz, de amikor a kicsi is ovis már, megnő az anyuka szabadideje.
2021. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ertem de ha az elso ovis lesz szinten felszabadito (gondolom?) akkor mar csak este talalkozom a gyerekkel a melot kovetoen.
2021. aug. 13. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Általános frázis, de teljesen értelmetlen olyannak mondogatni, aki biztosan nem akar gyereket.

Pont olyan hülyeség mintha a háromgyerekes mondogatná a kétgyermekesnek.

Max. akkor van értelme, ha a kevesebb gyerekkel rendelkező folyton panaszkodik és rövidre akarod zárni, hogy "bocs, két gyerekkel visszasírnád az egygyerekes létet, ha egy így kiakaszt, szóval ne vállalj!"

2021. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Kettővel könnyebb, mert elvannak egymással - már amikor nem ölik egymást
2021. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

"Max. akkor van értelme, ha a kevesebb gyerekkel rendelkező folyton panaszkodik és rövidre akarod zárni, hogy "bocs, két gyerekkel visszasírnád az egygyerekes létet, ha egy így kiakaszt, szóval ne vállalj!""


Nem, ekkor sincs értelme. Az adott egyénnek mindig az adott élethelyzetében a legnehezebb. Mindannyian különbözünk, mások a gyerekeink, más a teherbírásunk.

Ha valaki terhesen egy nap kétszer hány, akkor az a kétszeri hányás megterhelő. Ha valaki 20x, akkor neki meg az. Most az bunkóság, amikor a 20x hányós leszólja, hogy "Oh, ne panaszkodj már, megtudnád milyen a valódi szenvedés, hogyha egy nap 20x hánynál! Ne nevettess már, hogy kétszeri hányástól így kivagy!"


Nekem például a gyerekem max 2x kelt fel éjjel, fél éves korától átaludta az éjszakát. Nekem az a kétszeri kelés is nagyon fárasztó volt, mert felkeltem, kiment az álom a szememből, alig tudtam visszaaludni, makd mire aludtam volna, felkelt a kicsi. Hajnali egykor felkelt, hajnali 5 fele aludtam volna vissza, mire felkelt. Aludtam durván 3 órát. Nappal se tudtam aludni, mert ugyanez volt.

Amikor elmondtam ezt egy nagyon empatikus barátnőmnek, elkezdte mondani a szent beszédet, hogy az ő gyereke fél óránként felkel és én csak ne panaszkodjak, mert nekem sokkal jobb dolgom van. Hát most azért, mert ezt nekem elmondta, attól nem lesz nekem könnyebb.

2021. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Nekem épp ma mondták,hogy jó lenne ha lenne kistesója a fiamnak,mert akkor könnyebb lenne
2021. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!