Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyire rosszul kötődne a...

Ennyire rosszul kötődne a kisfiam?

Figyelt kérdés
Van egy 21 hónapos kisfiam, eddig úgy gondoltam minden rendben köztünk, de múlt héten a játszótéren kiszemelt magának egy anyukát (akkor láttuk először) és elkezdett bújni a lábához, ölelgette, követte mindenhová. Amikor én odamentem, hogy akkor ezt most már fejezzük be, konkrétan ellökött. Otthon kisírtam magam, mert így utánaolvasva is olyanokat láttam, hogy ez nagyon nem jó, de azért reméltem egyedi eset volt. Azóta akárhányszor a játszótérre megyünk, mindig kiszúr magának egyetlen valakit és ugyanezt csinálja, de múltkor pl a boltban bement a kassza mögé az egyik eladóhoz, amíg én ruhát próbáltam és a nagyszülők vigyáztak rá. Egyébként a gyerekek felé is nagyon nyitott, mindig próbál barátkozni, több-kevesebb sikerrel. Másnak is volt ilyen problémája?

2021. júl. 15. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem probléma. Fiam folyton leszar engem mikor van ott más,konkrétan máshoz menekül mikor mondom neki,hogy menjünk. De csak addig tart míg el nem hozom. Nem baj ha közvetlen. Persze ne az legyen ,hogy bárkivel elsétálna,erre figyelj.
2021. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy barátságos, és ne büntesd a nyitottságát, mert pont azzal érsz el negatív hatást. Nem a gyerek kötődésével van baj, hogyne szeretne, ez nem kérdés, hanem a te önbizalmaddal! Hogy jut eszedbe kételkedni a szeretetében?
2021. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt inkább az van, hogy mivel te állandóan vele vagy, nem vagy számára úgymond érdekes. És mivel ő nyitott a világra, az emberek felé, ezért keres magának mindig valakit aki új.
2021. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ennyire komolyan venni egy ilyen pici gyerek viselkedését? Másfél éves, a világát nem tudja konkrétan, felnőtt nélkül semmit nem tud megcsinálni. Az enyém is ment idegenekhez, aztán 1 hét múlva meg félt az idegenektől, bújt a lábam mögé, ilyenek a kisgyerekek.
2021. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ,,beleszeretett". Ez nem az elegtelen kötődès jele, egyszerűen megtetszett neki.
2021. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Úristen!

Nem a fiad kötődik rosszul hozzá, hanem te. Ez már beteges. Mégis minek kell azért ríni, mert odament valakihez a gyereked?

Néha menj el a gyerek nélkül valahova, csinálj programokat, mert be fogsz csavarodni.

2021. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ilyen.


Tegnap a kormányablakban meg akar ölelni random 3 embert.

Egyet sikerült is :D

Hát én nem gondolnám, hogy ez rossz.

2021. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Igazából ez az a cikk, ami miatt megijedtem: [link] ,itt írnak a korlátlan kötődési zavarról és mivel most építkezünk és sokszor kell a kisfiamat másokra bíznom, féltem, hogy már ilyesmi van kialakulóban. Tudom, mások meg ilyenkor már bölcsibe járnak... mégis megijesztett. Talán leginkább azért, mert van a családban épp tinédzser korban lévő “gyerek”, na neki elég furák a szülei és meglehetősen távolságtartók és ridegek vele ,most meg csodálkoznak, hogy fűvel-fával barátkozik, mindent megtesz hogy valaki “szeresse” és rossz társaságba keveredik. Ezt szeretném elkerülni és még időben rájönni, ha valódi a probléma, de ezek szerint ezt túlreagáltam.
2021. júl. 15. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, nem gondolnám, hogy gond van, bár nagyon fura számomra. Nekem is kisfiam, aki most már 8 éves nyitott nagyfiú. Picinek is nagyon nyitott, barátságos, beszédes volt, de sosem ölelgetett mást, egyszerűen én (anya) vagy a férjem (apa), esetleg nagyszülő kellett Neki akkor is, ha amúgy az egész napunkat együtt töltöttük. Sosem éreztem, hogy unalmas lennék a gyerekem számára. Ez nekem olyan fura válasz (valaki ezt írta), nem is megnyugtató.

Most már három gyerekem van, két kisebb lányom, egyiküknél sem tapasztaltam azt, hogy boldog-boldogtalant ölelgetnének. Igaz, a középsőm alapvetően picit távolságtartóbb, viszont a legkisebbem, aki most 15 hónapos igazi mosolyalbum, mindenkinek integet, de nem szorongatja idegen anyukák lábát, a boltban is mellettem van, Neki is én kellek.

És nem, még mielőtt bárki ezt írná, nem vagyok a fenekükben, Ők sem az enyémben, imádjuk egymást, teljesen egészséges kötődéssel.

2021. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!