Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éri hátrány a gyereket, ha...

Éri hátrány a gyereket, ha régimódi nevet adunk neki?

Figyelt kérdés

Kisfiút várunk és nekünk a hagyományosabb nevek tetszenek, olyanok, amikből sok van a felnőtt korosztályban, mindenki ismeri őket, a mostani kisgyerekek között viszont ritkának számítanak. Most pl. az István és a Csaba között hezitálunk.

Viszont többektől is hallottuk már, hogy ezzel szívatjuk a gyereket, csúfolni fogják érte, miért kell "öreges" nevet adni neki, biztosan utálni fogja, stb.


Ti hogy vélekedtek ettől? Tényleg nehezebb lesz az élete egy 2021-ben született kisbabának, ha Csabának vagy Istvánnak nevezzük el...?



2021. júl. 13. 13:15
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos választ! :)

Érdekes, a Csabával kapcsolatban gyakran látom azt az ellenérvet, hogy a külföldiek nem tudják kimondani. Oké, hogy nem ismerik a Cs betűt, de ha megmondjuk, hogy kell ejteni, szerintem annyira nem nehéz :) az Istvánt szerintem sokkal nehezebb kiejteni, nekem legalábbis volt multicégnél István kollégám, akit a belga főnök a jobb napjain Issánnak, a rosszabbakon Icsennek nevezett, képtelen volt kiejteni :D . A Csaba nevű kolléga meg Csábá volt, kicsit á-san, de teljesen felismerhetően. A vezetéknevünk miatt úgyis betűznie kellene külföldön, na az tényleg nehezebb falat a külföldieknek :D.

Amúgy szerintem a nevek többségéről elmondható, hogy külföldön ( ha csak leírva látják) rosszul ejtenék ki, a Máté pl. tuti "mét" lenne angol nyelvű közegben, a Bence "Benke" vagy "bensze", stb. Szóval ez nem szempont nálunk. :)

2021. júl. 13. 14:57
 22/35 A kérdező kommentje:
A másik témához kapcsolódva, nekem sem tetszik a Medox, Nolen és társai, de biztos nem név alapján választanék orvost. Lehet, hogy nem tetszik a neve, de nem fogok az alapján dönteni, hogy a szülei milyen nevet adtak neki, mert tisztában vagyok vele, hogy ennek semmi köze a szaktudásához. Tényleg van, aki azért nem menne el egy orsovoshoz vagy ügyvédhez, mert a szülei neki nem tetsző nevét adtak?
2021. júl. 13. 15:02
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

"Most pl. az István és a Csaba között hezitálunk."

Ezek annyira nem régimódiak. Azt hittem Jenő lesz, vagy valami hasonló. Több Istvánt és Csabát is ismerek a 20-30-as korosztályból, egyáltalán nem olyan kirívóan fura nevek ezek ma sem.

István nekem jobban tetszik amúgy, szebb hangzású.

Az meg engem nem érdekelne, hogy külföldön nem tudják elsőre kimondani. Majd szépen veszik a fáradtságot és megtanulják. Én is megtanultam, hogy a Steve nem "steve", hanem "sztíív".

2021. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Jaj szerintem mind a kettő fantasztikus név! Tamásnak hívják a kisfiunkat és főleg olyan nénik húzták a szájukat a névre, akiknek az unokája Mira, Lora, Léna, Benett, Zétény és hasonlók. Illetve egy ember kérdezte meg, hogy az apjától örökölte-e a Tamást (nem, a férjem nem Tamás). Eddig ennyi "atrocitás" érte. Egy kisfiú kifejezetten megdicsérte, hogy mennyire szép neve van.

Szerintem minden rendben lesz!

2021. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
A Csaba szép. Az István nem tetszik.
2021. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként minden név csúfolható, ezt nem lehet kivédeni.
2021. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
29%
Bírom, hogy pl a Benettet egy kalap alá veszik az emberek a Zéténnyel, ami konkrétan "elég régi" magyar név. Tehát igazából az itt kommentelő fanyalgóknak nem tetszenek a top20as nevek, meg amiket nem hallott gyerekkorától.
2021. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
41%
27. csak nem egy Zétény anyukája?
2021. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
42%

Nem talált. Ráadásul lányom van, szláv eredetű névvel. Csak idegesítő hogy az emberek azt se tudják mit utálnak, csak utálják mert nem ismerős csengésű és/vagy megítélésük szerint túl sokan adták, ezért fantáziátlanok, de ha túl egyedi akkor meg azért ássa el magát a szülő. Mondhattam volna Nimródot, Csanádot, Kendét, Zoárdot is.

A mi házunkban lakott anno egy testvérpár, Emőd és Bese. Sose hallottam se előtte, se utána ezeket a neveket, de meg se fordult a fejemben hogy csúfoljam őket, vagy úristenezzek, hogy micsoda hülye nevek. Elfogadtam hogy őket így hívják és így szólítottam őket. De tuti sokan ezeken is kiakadnának.

Ja és még ősmagyar sem vagyok 😂 konkrétan attól is kiráz a hideg, de nem is gondolom minden szülőről aki régi magyar nevet ad a gyerekének, hogy hungarista.

2021. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Az èn kisfiam Vilmos, 6 èves. Nem családtag után kapta a nevet, hanem ez tetszett nekünk. Eddig mindenki dicsérte, a gyerekek sosem bántották :) itthon nem becézzük, az oviban Vilnek hívják néhányan.
2021. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!