Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éri hátrány a gyereket, ha...

Éri hátrány a gyereket, ha régimódi nevet adunk neki?

Figyelt kérdés

Kisfiút várunk és nekünk a hagyományosabb nevek tetszenek, olyanok, amikből sok van a felnőtt korosztályban, mindenki ismeri őket, a mostani kisgyerekek között viszont ritkának számítanak. Most pl. az István és a Csaba között hezitálunk.

Viszont többektől is hallottuk már, hogy ezzel szívatjuk a gyereket, csúfolni fogják érte, miért kell "öreges" nevet adni neki, biztosan utálni fogja, stb.


Ti hogy vélekedtek ettől? Tényleg nehezebb lesz az élete egy 2021-ben született kisbabának, ha Csabának vagy Istvánnak nevezzük el...?



2021. júl. 13. 13:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
66%
Alapvetően semmi baj, de azzal számolj, hogy a Csabát külföldön sehol sem tudják kiejteni.
2021. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Főleg a fiúneveknél sok hagyományos név is rajta van a toplistán. Mindkét név normális, adjátok nyugodtan. Nálunk szempont, hogy külföldön is könnyű legyen kimondani, de a mi élethelyzetünk ilyen.
2021. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem öreges, hanem szép nevek ezek. Mi is régies nevet adtunk a fiunknak, sosem fordult meg a fejemben, hogy emiatt csúfolni fogják. Amúgy a divat neveket is lehet csúfolni, sőt még jobban. Nálunk a Csaba esélyes volt, de mivel a sógoromat is így hívják, inkább más lett.
2021. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
78%
Százszor inkább lenne a fiam Imre, Mihály, János vagy László, mint egyszer is Kevin, Nolen vagy Benett. Kiráz a hideg az ilyen nevektől.
2021. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
18%

istvánból lehet pisti, vagy lehet pistike a viccekből, attól függ, milyen kiállása lesz, ha gyenge, 100% hogy ezen fog röhögni az egész osztálya. a csabát tényleg képtelenség kiejteni magyarországon kívül.

amúgy meg fenntartom hogy azt adtok neki amit akartok, ha nagyon mellényúltok, úgyis megváltoztatja majd.

2021. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Derjaderja ***** válasza:
92%
A mai gyerekeknek ezek a nevek nem öregesek. Nem is ismernek már annyi "öreges" nevű öreget.
2021. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
40%

“ Ki van írva, hogy Dr Kis István és Dr Ökrös Medox. Mit szeretnél csak a név alapján, melyik legyen éppen bent? “


Azért név alapján megítélni egy orvost elég meredek. Egyébként az én legutóbbi orvosomnak olyan neve volt, hogy átlagosabb már nem is lehetne, mégis egy nagy rakás szar volt szakmailag.

2021. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%
De sajnos ilyenek vagyunk, ítélkezünk. Én nem mondtam, hogy a Medox nem lehet jó orvos, ahogy az István is lehet szar. Én azt próbáltam megvilágítani, hogy egy ilyen nevű embert nehéz lesz komolyan venni. És lehet, hogy egy ovisnak meg jól is áll a Medox, egy címzetes egyetemi tanárnak már nem biztos. És azért az életünk nagy részét felnőttként töltjük.
2021. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
54%
18 én biztosan nem ez alapján választanék orvost, vagy ügyvédet, hogy mi a neve. És ha te ez alapján szoktál, akkor hamar rosszul fogsz járni szerintem. Amúgy nem tetszik a medox, szóval nem a név védelmében írtam.
2021. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
79%
Az egyetemi professzorom Edömér volt. Iszonyatosan intelligens, maximálisan komolyan vehető ember volt. Aki név alapján ítél, azzal én nem is szeretnék se munka, se semmilyen kapcsolatot. Ez kb olyan, mintha a külseje alapján ítélnél.
2021. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!