Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok csak azért más nevet...

Adnátok csak azért más nevet a gyereknek, mert a család szerint túl régimódi?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttünk, de két befutó van (Vilma, Ida), ezért kértük a rokonságból több ember véleményét, hogy ők mit gondolnak (szüleink, testvéreim, férjem húga, férjem nagymamája).

Mindannyian leszavazták ezeket a neveket. Őstintén, nkem nagyon tetszik mindkettő, különösen a Vilma, de nem szeretném, ha a kislányomat emiatt hátrány érné. Valóban ennyire rosszak ezek a nevek?

Ti adnátok csak emiatt más nevet?


2015. nov. 21. 22:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
én alapból olyan nevet adnék(adtam), amiben holtbiztos vagyok, akárki akármit mond most vagy később vagy a jövőben.
2015. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Gyerekkorban gyakorlatilag mindegy milyen neve lesz..így is úgy is értheti gúny.

Azért mert a családnak nem tetszik, nem adnék más nevet. Azért mert nagyon kinőttünk abból a korból, amikor ezek a nevek szépnek számítottak..igen. Szerintem több az esélye, hogy a gyerekek kikezdik majd így, mintha kapna egy Éva, Erzsébet, Júlia, stb. nevet.


Nekem sem tetszenek a nagyon "modern" nevek, mint a Mira például.. És habár az Anna az most elég gyakori, de szerintem örök klasszikus.


Tehát találnék valamilyen nevet a 2015 és 1915 között.

2015. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem kérdeztem meg egyik rokont sem a névvel kapcsolatban. Amikor megszülettek az ikrek, hát persze, hogy nem tetszett senkinek. Anyósomék kiakadtak, hogy nem viszik a családi nevet, az én rokonaimnak sem tetszett. Ma már, hogy nagyok az ikrek, le is tagadják, hogy valaha utálták a neveket.

Szóval ha neked tetszik a Vilma akkor ad nyugodtan. Mire pár hónapos lesz már senki nem fog nyafogni a név miatt...

2015. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szerintem mindkettő szép, sőt, ha lányom születne, Vilma lenne, de fiú lesz, így Vilmos. 😊

19 hkm

2015. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Ismerek egy huszonéves Vilmát, totál más nevet használ (persze hivatalos ügyekben nem), de mindenki kicikizte mindig, még 40 évesek is :( Ida nekem tetszik, meg én is ragaszkodtam a gyerekemnek szánt névhez, após az ő nevét akarta. De amit figyelembe vettem: Nemzetközi legyen, jó legyen picinek is, de időskorban is.
2015. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Az en lanyom Róza, és mikor a csalad megtudta keresztbe le akart nyelni hogy majd mindenki Rozinak fogja hivni (nyilvan nelem a Rozi is tetszik tehat ez sem.nagyon erdekelt). Ezta nevet kapta tehat es azota barmerre megyunk mindenhol megkapom hogy gyonyoru a neve. es en is igy gondolom egyaltaln n banom hogy ez lett a neve meg ha par szomszed Rozinak is hivja mert nem birja megerteni hogy Rózinak becezzuk :)
2015. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
ja es az Ida nekem is tetszik. A Vilma nem tetszik. De nem azert mert regies hanem mert idos nenike jut rola eszembe.
2015. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem adnék.

20-30 év múlva a mostani divatnevek lesznek ideje múltak, és lehet, pont ezek jönnek majd be.

Pl. a Hanna, Luca.... milyen régi nevek, és most nagy divat.

2015. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az enyém Annabella lesz ha lány, Richárd ha fiú és senki véleménye nem érdekel.
2015. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem, és szerintem teljesen jó nevek ezek. Mi is kaptunk hideget-meleget a nevünk miatt, nem érdekel :-)
2015. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!