Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok csak azért más nevet...

Adnátok csak azért más nevet a gyereknek, mert a család szerint túl régimódi?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttünk, de két befutó van (Vilma, Ida), ezért kértük a rokonságból több ember véleményét, hogy ők mit gondolnak (szüleink, testvéreim, férjem húga, férjem nagymamája).

Mindannyian leszavazták ezeket a neveket. Őstintén, nkem nagyon tetszik mindkettő, különösen a Vilma, de nem szeretném, ha a kislányomat emiatt hátrány érné. Valóban ennyire rosszak ezek a nevek?

Ti adnátok csak emiatt más nevet?


2015. nov. 21. 22:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
Vilma helyett Vilhelmina? Hívhatod Vilmának, de ha neki nem tetszik majd, lehet Helli, Mini, amit kitalál
2015. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mi pont ezért nem mondtuk el senkinek, mi lesz a neve! megszületik a napokban, és majd kiderül, akkor úgy fogadják el ahogy van. Bertalan lesz egyébként, Bercinek fogjuk hívni
2015. nov. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nos itt kezdődik a gyermekvállalás. A Ti gyereketek lesz, és nektek kell dönteni. Majd jön a gyereknevelés téma, ahol mindenki jobban tudja majd, és akkor is nektek kell dönteni, ő a ti babátok, nem a rokonoké.

Most kezdjetek el gyorsan felnőni, és saját döntést hozni. Nektek kell majd ovit, sulit választani, nektek kell orvoshoz vinni, ha beteg.

Legyetek felnőttek.

2015. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Azért, mert a családnak nem tetszik, nem adnék más nevet. Majd megszokják. Nekünk is nagy sokára sikerült nevet találni a lányunknak és mikor elmondtuk, akkor láttam a szájhúzogatást. Nem tetszett a mamáknak, de nem érdekelt. (Na jó mondjuk volt annyi bennük, hogy nem akartak "megtéríteni" :))

Ma már el sem tudnák más névvel képzelni a lányunkat.


Olyan nevet adjatok, ami nektek tetszik. Ha a család nem akarja ezt elfogadni, akkor így járt.

2015. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Vilma - imádnám :-)

én ha lehetne az lennék :-)

2015. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igazatok van, szóval Vilma lesz a kislányom.

Berci anyukájának pedig gratulálok, unokatestvérem másfél éves kisfia is Berci. :))

2015. nov. 22. 12:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Köszi :) (Berci anyukája)
2015. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én is megküzdöttem a fiam nevéért bár a párommal is.Bendegúzt szerettem volna de kitért a hitéből s nem csak ő hanem a tesók is.Javallották a Benedeket de az nem ugyanaz igy nem kértem.Tetszik a Nicolas de sajnos a párom nagyfia is az igy ez kiesett.Jöttek a mindenféle javaslatok,kezdtem dühös lenni.

Aztán egy nap közöltem velük hogy a gyerek neve Kovács Zuboly Ubul lesz!!

Na több se kellett.Mindenkinek hirtelen tetszett a Bendegúz:D

Végül a párommal megegyeztünk igy jelenleg egy Gábor Alexander fekszik a kiságyban.Az Alexet használjuk.

2015. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Éljen Vilma! 😊
2015. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!