Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idővel a GYED lejárta...

Mennyi idővel a GYED lejárta előtt kezdtetek el munkát keresni és pályázni (persze csak akinek kellett)?

Figyelt kérdés

Nekem van még 4 hónapom vissza. Már lehet keresgélni? És ha esetleg felvennének valahova? Mondjam vissza a GYED-et? Megéri? A kislány elhelyezése megoldott és munkát sem az utolsó pillanatban szeretnék keresni.

Hogy szokták ezt csinálni?


2010. aug. 25. 06:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd el nyugodtan, mert a mai helyzetben lehet hogy kevés is lesz ez az idő. Bár nem tudom milyen szakmád van, milyen területen szeretnél elhelyezkedni, stb., mert hát ezeken sok múlik. Nekem csak nagy cégekkel kapcsolatban van tapasztalatom, ott kb. úgy néz ki, hogy megjelenik a hirdetés, utána 2-4 hétig várják a pályázatokat, utána értékelik őket, rangsorolnak ami kb. egy hét, majd elkezdik behívni a jelölteket interjúra ami megint 1-2 hét. Akkor megint értékelés, újabb pár nap, majd második kör interjúztatás, megint egy hét legalább. Alacsonyabb szintű állásoknál ezután van "eredményhirdetés", de vezetői pozikba van 3., 4. stb. forduló is. Ha mindezt összeadom 1,5-2 hónap alsó hangon. Arról nem is beszélve, hogy egy sor hirdetésre hiába pályázik az ember, be sem hívják. Szóval ha a gyed lejárta után már nagyon kell az állás a pénz miatt, inkább már most kezdd el, legfeljebb ha szerencsés vagy és előbb felvesznek valahova akkor kicsit korábban mész dolgozni, ez legyen a legnagyobb gond szerintem.

Nálam kb. úgy néz ki, hogy jövő év februárjától tudok legkorábban munkába állni, így most ősszel elkezdek pályázni és benne van a kalapban, hogy csak valamikor a tavasszal vagy nyáron lesz állásom. Szerencsére ezt anyagilag kibírjuk. Szeptember-októberben elküldöm egy csomó fejvadásznak az életrajzomat, majd novembertől konkrét hirdetésekre pályázok + közvetlenül elküldöm az anyagomat azokhoz a cégekhez ahol szívesen dolgoznék. Azután sűrűn reménykedek... :))

Gyed-et szerintem csak akkor mondd le ha már lesz állásod vagy ha már lejár a két év.

Ha a kislányod elhelyezése megoldott akkor ne habozz, ritka sajnos hogy egyik napról a másikra sikerül elhelyezkedni, de nagyon szorítok Neked!

2010. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!