Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak a gyerekem...

Tényleg csak a gyerekem szívatnám ilyen hosszú névvel?

Figyelt kérdés

A párom vezetékneve 2 részből áll, pl: Horváth-Varga és ő a lányunknak az én nevemet szeretné adni viszont én egyáltalán nem, mert nem szeretem a nevemet. Kitaláltam már sok jó nevet amiből lehetne választani és így ezt a problémát csak úgy lehetne megoldani, hogy a 2.neve az én nevem lenne. Tehát pl.: Horváth-Varga Sára Kinga

Félek hogy ezzel csak ő szívna és később megbánnánk, leghamarabb mondjuk az érettségin de más megoldási lehetőséget nem látunk erre úgy hogy mindkettőnknek jó legyen.


2021. máj. 24. 08:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Lehet rövidíteni, lehet elhagyni a második keresztnevét... Csak akkor minek van ott?
2021. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
A legtöbb papíron, ahová a nevet kell írni kb annyi hely van, hogy egy Kiss Edit fér ki kényelmesen, úgyhogy igen, szívás
2021. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha Te nem akarod a saját neved adni, akkor ne menj bele.
2021. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%
11: nekem is 2 keresztnevem van, de csak az egyiket használom. Mégis nagyon örülök, hogy 2 keresztnevem van, hozzám tartozik az is, nem mondanék le róla.
2021. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%
9-es az egyik ismerősöm így vette fel a férje nevét ahogy írtad. KB 2 perc kimondani, leírni pedig borzalmas. (tanárnő)
2021. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
Lányomnak vezeték név +2 keresztnév pont azért amit te is írtál kérdező férjem az én ma már ritka keresztnevemet szerete volna adni én meg egy másikat így már mindkettő lett de csak az egyiket használjuk minden napi életben, hivatalos helyeken a teljes nevét írjuk le.
2021. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
Sosem értettem miért kell 2 keresztnév, miért kell a szülő nevét adni...a te eseredben pláne érthetetlen számomra
2021. máj. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem a férjedhez hasonlóan két tagú a vezetéknevem (három, illetve két szótagú), ehhez pedig kaptam egy öt szótagú keresztnevet, de nem igazán vettem észre, hogy túl nagy kellemetlenségek értek volna eddig, az esetleges visszakérdezéseket nem számítva, na de ilyenekkel sokszor a Kiss Annák is találkoznak.
2021. máj. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sokak szerint igen. Szerintem ha igy tetszik, legyen. Nekem is 2 nevem van. Bar vezeteknevem csak egy. En egyedul azert utalom,mert a 2. nevem Ilona,ami nem tetszik,mert tul regimodi. Testverem modern 2.nevet kapott,nincs baja vele.
2021. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!