Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak a gyerekem...

Tényleg csak a gyerekem szívatnám ilyen hosszú névvel?

Figyelt kérdés

A párom vezetékneve 2 részből áll, pl: Horváth-Varga és ő a lányunknak az én nevemet szeretné adni viszont én egyáltalán nem, mert nem szeretem a nevemet. Kitaláltam már sok jó nevet amiből lehetne választani és így ezt a problémát csak úgy lehetne megoldani, hogy a 2.neve az én nevem lenne. Tehát pl.: Horváth-Varga Sára Kinga

Félek hogy ezzel csak ő szívna és később megbánnánk, leghamarabb mondjuk az érettségin de más megoldási lehetőséget nem látunk erre úgy hogy mindkettőnknek jó legyen.


2021. máj. 24. 08:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Igen.

Próbáljatok kompromisszumot kötni.

2021. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

"úgy hogy mindkettőnknek jó legyen"


Az megvan, hogy nem nektek kell, hogy jó legyen? Meg attól, hogy te nem szereted a neved nem biztos, hogy rossz név, nem a te neved lesz! Ahogy leírtad az tényleg túl hosszú.

2021. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Az aláírás az aláírás. Gyerekkorban, alsó tagozatban olvashatónak kell lennie, mert a pedagógusok ezt várják el, bla-bla-bla. Ha ilyen hosszú nevet kap szerencsétlen gyerek, hogy Horváth-Varga Sára King , tehát még csak nem is háromtagú nevet, hanem négytagút, akkor alsóban simán megszívja, mire leírja.


Viszont jó hír, hogy az aláírásnak nem kell kiolvashatónak lennie, innentől én amint lehet, kitalálnék a helyében egy kézjegyet, és amint lehet, azt alkalmaznám aláírás gyanánt.

2021. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Nekem "csak" 2 keresztnevem van, de sosem értettem, hogy miért vannak ettől oda annyira. Életemben talán 5-ször kellett a teljes nevet kiírnom, még bankban vagy ügyvédnél sem várják el. A két vezetéknevet persze, a legtöbb helyen ki kell írni, így inkább ez a "szívatás", semmint 2 keresztnév.
2021. máj. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nagyon nem tetszik ez a "gyerek kapja a szülő nevét" hagyomány. A gyereknek legyen saját neve. A hideg ráz a Kati mama, Katika, Kis Kati megkülönböztetéstől.

Mivel a vezetéknév eleve kéttagú, csak egy keresztnevet adnék.

2021. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

#4 ezt én sem értem.


Aláírásnál nem kell kiírni. Dolgozatra nem kell kiírni a teljes nevet. Hivatalos ügyeknél általában gépelik, tehát nem kell kiírni. De ha mégis, nem megy az ember naponta. Ráadásul a Sára Kinga nem hosszú. A Horváth-Varga Hajnalka egy keresztnév lenne, mégis csak 1 betűvel rövidebb.

2021. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Mihez képest szívatás.... Az én vezetéknevem csak egytagú, de 10 betus, a keresztnevem 9 betű. Nem érzem akkora szivasnak. Nagyon ritka az amuyg, amikor a teljes nevet kell leírni, a gyereked a fenti esetben úgyis csak a Horvath-Varga Sára nevet használna
2021. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek egy lanyt, akinek 2 vezeték és 2 keresztneve van. Neki meg jol is all, egybecseng. Nem feltetlen szivatas.
2021. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Nekem két keresztnevem van, és mindig kiirom az egészet, aláírásnál is, pedig én sokszor írok alá.

A fiamnak dupla vezetékneve és két utóneve van, általában rövidíti, de igazából tetszik neki, hogy ilyen hosszú, sokszor mondta már, hogy neki van a leghosszabb neve az iskolában (nem csoda, hiszen az egyik keresztneve Krisztián, ami eleve sok karakter). Alapvetően nem zavarja, szokott rajta poenkodni, hogy reméli, hogy a feleségének is ilyen hosszú neve lesz, és felveszi a sajátja mögé egyben az övét is :D

Pl. Takács-Debreceni Krisztián Tamásné Szentkereszty-Pintér Annamária Viktória, na azt azért már tényleg szívás lenne leírni

2021. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
Pont ugyanilyen neve van a gyerekeimnek, kicsit rövidebb, mert a vezetéknév összesen 3 szótag. Én is kaptam az oltást rendesen terhesen miatta, pl a védőnőtől is, pont nem érdekelt. Eisenmayer Eleonórának spec hosszabb a neve, mint az enyémeknek, azon mégsem ájuldozik senki. A nevek tulajdonosai még soha nem panaszkodtak. Mondjuk a dolgozatokra csak az első keresztnevüket írják fel. :)
2021. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!