Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, aki a hosszú...

Létezik olyan, aki a hosszú ideje tartó kialvatlanságba betegedett bele?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vannak e olyan anyukák, akik annyira kimerültek attól, hogy nem tudták sose kipihenni magukat, hogy végül az egészségük ment rá? Hogy tudja valaki az anyaságot bírni 2-3 vagy akár több gyermek mellett? Mikor jön el az az idő hogy az anyuka is végre pihenhet aludhat sokáig? Illetve előfordulhat ugye, hogy az anyuka is megbetegszik, bármi történhet vele. Ilyenkor ha egyedül van otthon a gyerekeivel hogyan tudja ellátni őket?
2021. máj. 19. 14:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

10!


Millió egyedülálló anya képes megoldani egyedül. Kénytelen. Az ember azt gondolná, ha valakinek van partnere, az valóban az, ami: partner. A partner, a társ aft jelenti, melletted áll és segít. Együtt vállaltatok gyereket. Ha a kedves apuka nálatok munkamániás és a vadidegen mentális betegeit helyezi a gyereke elé, akkor nem kellett volna neki gyerek, neki kellett volna felajanlanod a plüss macskát.

2021. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

A végén még ciki lesz, ha apa is foglalkozik a gyerekkel..


Szerintem amúgy hozzászokik a szervezet, de biztosan nem egy ideális állapot ez.

2021. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
31%

Ennyire azért tényleg nem kell drámázni, mindenhez hozzá lehet szokni. Mindkét gyerekem anyatejes volt 2 éves korukig szoptak, addig keltek éjjel. Apjuk hiába szeretett volna átvenni éjszakai műszakot, nem tudott, mert a cici miatt keltek, rossz időszakokban félóránként, a vége felé már "csak" 2-3 óránként. Csak én voltam jó.

Nos, tudni kell, hogy gyerekvállalás előtt én 10 órát aludtam egy nap MINIMUM, mégis meg tudtam ezt szokni, rá tudott állni a szervezetem, és tudok így létezni. Most már a kisebbik gyerekem is 2,5 éves, alszik éjjel, de mostanra nekem simán elég 6-7 óra alvás, úgy is, ha esetleg egyszer megszakítják, mert a kicsi felébred és inni kér, vagy a nagynak kell pisilni. Nem is igénylek már annyi alvást, mint régen.

Belegebedni az szokott, aki rettentően sajnálja magát. Tudom tapasztalatból, mert én is ezt csináltam, az első gyereknél hónapokig mondtam, hogy így nem lehet élni, nem igaz, hogy nincs megoldás, és állandóan kutattam, hogy mit tehetnék a helyzet ellen, persze nem vált be semmi. Egy ponton egyszercsak elfogadtam, hogy oké, hát ez van, ez a gyerek ilyen. Érdekes, innentől nem szenvedtem annyira. A másodiknál már eleve erre számítottam, úgyhogy nem ért váratlanul, könnyebben is bírtam. Ez is nagyrészt fejben dől el, amíg sajnáltam magam és ezen pörögtem, addig meg akartam halni, amint elfogadtam, mindjárt kevésbé fájt.

2021. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%

13!


Az alvasmegvonas a kínzás egyik igen hatásos fajtája. Köze nincs ahhoz, hogy valaki sajnáltatja e magát vagy sem, ha nincs meg a napi minimum alvasido, az ember vagy testileg, vagy idegileg zakkan meg.

2021. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
32%
Nem is azt mondtam, hogy ez egy fantasztikus állapot, de hidd el, nagyon sokat segít a megélésen, ha nem azzal vagy elfoglalva, hogy de szar neked. Nem azt állítom, hogy nem szar, de a saját fejedet tuszkolod még mélyebben a sárba, ha egyfolytában ezen pörögsz, ahelyett, hogy elfogadnád, hogy most ez van, majd elmúlik.
2021. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%

13-15: nagyon ügyes, jár a buksisimi a szuper hero üzemmódért, most pedig fogadd el azt, hogy nem mindenki egyforma, és valakit kicsinál. Ez nem önsajnáltatás, valaki mosolyogva éli meg a szülési fájdalmat, más meg magán kívül ordítozik.


Én nem aludtam tíz órát soha életemben, öt óra alvással is kiválóan funkcionálok hosszabb távon munka mellett, de az legyen EGYBEN és az este nyolc-éjfél időszak essen bele, minden más módon kikészülök, összeroppanok, hallucinálok. A Kennedy gyilkosságot is bevallottam volna egy hét óránkénti kelés után, egy hónap után pedig a férjem magától vett át éjszakát, mert alvajárva kóboroltam céltalanul a lakásban, ölemben a gyerekkel. Rohadtul nem játék ez.

2021. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%
Jólvan, neked meg azért jár a buksisimi, mert neked rosszabb, mint mindenki másnak.
2021. máj. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

15!


Nem kell ehhez a témán pörögni. Az én gyerekem már túl van ezen a koron, és az én alvasigenyem 5 óra naponta, de ez konkrétan azt jelenti, hogy ha nincs meg az 5 óra, csak mondjuk 4,5 akkor migrenem van. Akkor is, ha nem érdekel és akkor is, ha ezen pörgök.

2021. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem rosszabb, mert volt segítségem, és gyorsan véget ért ez az időszak, azóta alszunk és én vagyok a környék legkipihentebb anyja. Pont ezért van mély együttérzésem azok iránt akik ezt évekig csinálják. Nem lenne pofám elmagyarázni egyiküknek sem, hogy ez a fizikailag és pszichésen egyaránt megterhelő időszak valójában fejben dől el.
2021. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
58%
19: nézd, én ezt tapasztaltam. Nem állítottam, hogy kicsattantam, miután elfogadtam, csak azt, hogy kevésbé volt szar. És ahogy én így működöm, lehet, hogy más is, ezért másnak is segítség lehet, ennyi. Oké, neked nem így működik, biztos van még ilyen is, de másnak attól még bejöhet, amit írtam. Ezért nem igazán értem, miért kell mindenáron megmagyarázni, hogy hülyeség. Nem mindenkinek az.
2021. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!