Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a saját dühroham...

Hogy kezeljem a saját dührohamom? 7 hónapos babával. Ne ítéljetek el, kérlek!

Figyelt kérdés

4 hónapos korába elromlott az alvása. Addig egyszer, max kétszer ébredt.. Most meg Óránként, 2-3 óranként kel. Én meg lassan megbolondulok. Dührohamok, sírás, csapkodás stb. Nem akarom, hogy ezeket hallja a babám. De mikor mar egy órája altatom vissza nem birom, elpukkan valami. Természetesen azután jön a szégyenerzet stb.

Lehet ez még szülés utani depresszió?

Volt korabban is sok siras, alkalmatlanság érzés, de ezek a dührohamok a nem alvassal jöttek elő.

Magamra se ismerek, korabban sose tudtam volna ilyet csinálni. Most meg...

Szaranyavagyok


2021. ápr. 25. 22:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%

A szaranyák nem ismerik be hogy valamit nem jól csinálnak. Te beismered és keresed, hogyan változtass. Kezdetnek ez szuper.

Lehet szülés utáni depresszió,de alváshiány is. Nincs aki segítsen, hogy egyszer végre alhass egyhuzamban hat-nyolc-tíz órát,addig ő átvállalná a babát?

Elmehetsz pszichológushoz is, de én elsőként gyermekágyi dúlához vagy védőnőhöz fordulnék.

2021. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%
Elmúlik. Nekem akkor lett jobb, mikor nagyon nehezen, de elengedtem a görcsös altatást. Ha hajnalban nem tudtam pikkpakk visszaaltatni, vagy ellenkezett, akkor néztük a tvt a nappaliban. Este, nappal ugyan ez. Túléltük, most 15 hónapos, már egy ideje átalussza az éjszakát.
2021. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

Az 1-es szuper dolgokat írt. Csak annyival egészíteném ki, hogy csak akkor válaszd a védőnői segítséget, ha jó kapcsolatban vagytok.

Mikor a lányom 5-6 hónapos volt nekem is volt egy mélypontom. Nem aludt a gyerek, ezért én sem. Mikor végre elaludt pedig én nem tudtam az idegtől. Szinte egész nap sírtam, hisztiztem és semmiben nem láttam a jót. Elmeséltem a védőnőnek a problémát és konkrétan leszidott, hogy miért viselkedem úgy, mint egy hisztis 3 éves.

Na ezek után még 2 hónapig szenvedtem otthon, de már csendben magamban. Ezután mentem el pszichológushoz, aki nagyon sokat segített nekem.

2021. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
2%
Adj neki baba altatót! Az kiüti reggelig.
2021. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%
Amikor már 2 órája fent vagyok éjjel a másfél évessel, és az se jó, ha ott vagyok, az sem, ha kimegyek, és már huszadszorra próbálom letenni, és megint felkel, úgy, hogy másnap dolgozom, akkor én se vagyok türelmes. Ilyenkor nekem is bűntudatom van, megfogadom, hogy legközelebb nyugodtabb maradok. Múltkor egész jól bírtam, csak 1.5 óra múlva kérdeztem meg tőle indulatosabban, hogy nem szeretne-e aludni. Remélem legközelebb, már ez se lesz. Arra próbálok gondolni, hogyha türelmetlen vagyok, ugyanúgy fent leszek, mintha türelmes vagyok.
2021. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
26%
Nejemnek egyszerűen nem engedtem, hogy odamenjen. Pár nap, és nem sírt egyikük sem, és aludtak egész éjjel.
2021. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jól esnek ezek a szavak.

Es igen, kedves utolsó, ha türelmetlenebb vagyok még nehezebb is a visszaaltatas tuti megérzik...

Na az a másik, a gyerek már vigan alszik, en meg alig tudok visszaaludni. Mire sikerül kb megint ébred...

2021. ápr. 25. 22:51
 8/34 A kérdező kommentje:

Közbe jött még válasz, a 6ra reagaltam es a 3asra.


#7: nem hagyom sirni

2021. ápr. 25. 22:53
 9/34 anonim válasza:
40%

A 7esnek igaza van. Nem kell folyton ugrálni a gyerekhez. Ha tudod hogy mem éhes szomjas stb, akkor hagyd hogy magát megnyugtassa.

Mellesleg semmi gond nincs veled a kialvatlanság az ilyen (régen kínozták vele az embereket...).

2021. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
62%

Jah, én is imádok egyedül sirdogálni..

Ne már!

2021. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!