A gyakori kérdéseken bizonyos kérdésekre mert van sokszor az a válasz 18 év feletti gyerekek esetében hogy nagykorú?
Hagyd már életében nem járt egyetem közelében sem!! Ez egy kontrollmániás zakkant alak, ha nem troll.
Kérdező szerintem neked az a bajod, hogy magadból indulsz ki. Te 21 évesen még gyereknek érezted magad, akkor gondoltad mindenki az. Hát nagyon nem. És baromira el lennék keseredve ha a kisfiam majd 21 évesen az én engedélyemet kérné valamihez mint egy 5 éves. Nem nem vagyok rossz szülö, csak nem akarok hozzád hasonló életképtelent nevelni aki úgy hiszi hogy felnőtt egyetemistaként még felügyelőtanár kell ahhoz, hogy haladjon a tananyaggal.
Velünk 1.nap közölték anno jó nevű felsőoktatási intézményben a TO-s nénik hogy szülőkről mŕg csak hallani se akarnak.
Ha jártál volna egyetemre tudhatnád hogy így van...
Megérdemelték egy orrbavágást, amiért leállok trollokkal vitatkozni, de nem bírom, ha valaki hülyeségeket beszél.
Szóval:
- Köszi a bókot, de 34 vagyok.
- Egy 18-20 éves nem gyerek, de pláne nem "kisgyerek", a pontos kifejezés rá a fiatal felnőtt, egészen 25 éves koráig annak számít mindenki.
- Kétlem, hogy bármilyen egyetemen is megfordultál volna, különben te is tudnád, hogy de, nagyon is elvárt a hallgatóktól, hogy felnőttként intézték a saját ügyeiket, máshogy nem is lehetne, hiszen a szülő már nem intézkedhet helyette. Nincs olyan, hogy felügyelő tanár, de most már tényleg érdekelne, hogy szerinted melyik magyar egyetemen van ilyen. Nemhogy felügyelő tanár nincs, de még csak nem is tanárok tanítanak az egyetemeken.
- Nem tudom, a számodra mit jelent, ha valaki alacsony sorból származik, én nem sorolnám ide magam, persze pedagógus szülőkkel sosem voltunk gazdagok, de úgy érzem, megfelelő nevelést kaptam.
- Sosem éltem falun, megyeszékhelyen születtem és ott is nőttem fel.
- Lehet, hogy szerinted távol áll a normálistól az életem, csak mert viszonylag fiatalon lett saját családom, de még mindig ezerszer normálisabbnak érzem ezt, mint azt, hogy valakit 18 év fölött is a szülei pesztrálnak. Akár a szüleivel él még valaki ennyi idősen, akár nem, valami nagyon félrement a nevelés során, ha még meg kell mondani egy fiatal felnőttnek, hogy mikor mit csináljon. Semmi gond azzal, ha a szülő tanácsot ad, hiszen idősebb, többet tapasztalt, de már nem dönthet a gyereke helyett.
Én BME-re jártam. A tanárok nagyrésze óraadó, bejött, megtartotta az előadást majd ment vissza a rendes munkahelyére dolgozni. Szép is lenne ha mérnök embereknek arra lenne ideje, hogy felnőtteket felügyeljenek :D
Meg mégis mit felügyelnének? Nem vesznek-e büfében túl sok cukorkát? Vagy nem töltenek-e sört a teás pohárba?
Este 8 (zárás) után vannak kutyás biztonsági őrök az egyetemen, de azok nem az egyetemistákat "őrzik", hanem az értékeket.
Látszik, hogy a kérdező nemhogy "jó", semmilyen egyetem közelében sem járt soha.
SZE mérnöki kar, senki nem ügyelt ránk sem az órán, sem a folyosón, sem a kollégiumban, én meg albérletben laktam többedmagammal, ott meg pláne nem nézett ránk senki.
Na kérdező, te hol tanultál? Mesélj.
Úgyis azzal fog előállni, hogy ezek sz.r egyetemek, nem véletlenül nem írt példát, megvárta, amíg írtok ti, hogy utána leszólhassa őket.
Kérdező, segítek, a PTE-re is felnőtt emberek járnak, legalábbis tíz éve még így volt. Olyang volt (gondolom most is van), hogy támogató szolgálat, ahol a valamilyen fogyatékossággal elő hallgatók kaptak segítséget, meg volt mentorprogram azoknak a hallgatóknak, akik kb mélyszegénységből jöttek, és nemhogy szülői segítségre, de tanácsra se számíthattak, annyira nagy volt a szakadék. Kapaszkodj, a mentorok is hallgatók voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!