Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azokkal a nőkkel mit szoktatok...

Azokkal a nőkkel mit szoktatok csinálni, aki szülés után csak és kizárólag a gyerekről, a gyerekkel kapcsolatos dolgokról tud csak beszélni, más témája nincs?

Figyelt kérdés
Pl.: hurcizás, mosizás, szopizás, anyatej, milyen a kakija a babának, hova mentek a gyerekkel, mi volt a szülésnél, stb.
2021. márc. 8. 16:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem tárgyalok velük. Egy anyának az első időkben amugy is a gyerek körüli teendők teszik ki a napjait. Jól esik kikapcsolni akár egy beszélgetéssel, amikor nem a gyerek a téma. Engem zavar ha másról nem tudunk beszélni.
2021. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 alletta ***** válasza:
91%

nehéz eset, de valahol érthető. boldog, hogy kisbabája van. 0-24 órában szinte csak vele foglalkozik.

próbálnám kérdésekkel másfelé terelni a beszélgetést, vagy valami teljesen más témát bedobni.

2021. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Engem érdekelne, hogy hova mentek a gyerekkel. Alig van valami nyitva. :)


Amúgy viccet félretéve, szerintem valamennyire megértőnek kell lenni. Neki napi 24 órában kell helyt állnia és ez tölti ki az életét és ha attól nem kattan meg hogy kiadja magából akkor rajta. Amúgy meg nehéz úgy éttermekről, színházról, filmekről beszélni ha nem látott 2 éve egyet sem ami nem a csecsemőknek szól.

2021. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Én messzire elkerülöm az ilyet. Értem, hogy ez teszi ki a napjukat, de amikor pl. nekem a betegségem tettem ki az egész napomat, akkor sem posztoltam, meg beszéltem róla állandóan másoknak.
2021. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Az első időkben beszűkül a tudat, azoknak is akik szerint velük mással is lehet beszélni. Teljesen normális, hogy ha napjuk 99%-a babával telik, akkor arról tudnak beszélni, hiszen semmi más nem történik velük. Ennek evolúcionális oka is van, hiszen ilyenkor az utód gondozására fókuszál minden egyes élőlény csak ugye azt nem hallod.


Ha zavar akkor három dolgot tehetsz, szólsz róla, hanyagolod, vagy tűröd. Neked kell eldönteni, hogy azzal a személlyel milyen kapcsolatot akarsz a későbbiekben. Ha jó barátod, és leépíted, akkor később, mikor már nem a baba körül forognak a gondolatai, ne akarj visszasunnyogni.


Ha ismerős, megmondhatod, és hátha jól reagál. Ha nem, akkor se egy barátot veszítesz. Ha inkább azt választod, hogy tűröd, akkor esélyes, hogy hamarosan már neki is újra kinyílik a világ, és más témája is akad. Viszont addig meg te kínlódsz.


Van egy negyedik titkos út, mi lenne ha te dobnál be más témát? Beszélgessetek könyvekről, filmekről, ha ő nem hozza fel, te is feltudod, nem?

2021. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk lehet közös programokat szervezni az anyukával, hogy ne csak a gyerekkel kapcsolatos ingerek érjék és akkor lehet vele beszélgetni másról is.
2021. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
Kerülni. Engem ez nem érdekel
2021. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem zavar. Ha ő erről akar beszélni, beszéljen. Nyilván az első időkben ezeket jól esik kibeszélni. Nekem is van gyerekem, így nem nagyon zavar, ha valaki gyerekekről beszél.
2021. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Érdeklődök, meghallgatom. Érthető, hogy neki ez teszi ki a napját, így erről tud mesélni.
2021. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%

Meghallgatom, de nem írok rá sűrűn akkor, és kerülöm a találkozókat is.

Szerencsére én nem ilyen vagyok, és a legközelebbi baratnőm sem, vele bármikor bármiről lehet beszélgetni, attól függetlenül, hogy csak "gyerekezik". Mondjuk mi mindketten független, erős nők vagyunk, akik szeretik a családjukat, de mellette ugyanúgy megvan a magánéletük is. :D

2021. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!